Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hetente hányszor mostok...

Hetente hányszor mostok babaruhákat, akik nemrég kezdtek hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
És mennyi idős a baba? Fiam egyfolytában fogni akarja a kanalat, és maga csinálni, ráadásul bukós is.
2011. aug. 14. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:

6 hónapos a kislányom, másfél hónapja kezdtük a hozzátáplálás.Most, hogy már megtanult felülni és csapkod meg intézkedik össze-vissza evés közben, így már nemigen lehet megakadályozni a foltokat, minap az egész tálat magára rántotta, egy pillanatra nem figyeltem oda:)

Én műanyag köpenykét adok rá, az megvédi a ruházatát, ha meg nagyon meleg van, akkor egy szál pelusban eszünk.


Különben meg én azt a csodaszert szeretném már végre megtalálni ami kiveszi a foltokat (vanish, persil gold, dm saját márkás folteltávolítója és még sok egyéb kipipálva, de egyik sem vitte ki teljesen)

2011. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyet értek, a csodaszert én is keresem. :)

Én az előkéket rögtön kiöblítem, van a csapnál mosószer, úgy kijön, de amikor burrog egyet répa evés közben, nem rakhatom ruhástul a csap alá. :) És akkor a nadrág, zokni, minden olyan.

Na meg ez a kézzel turkálás, fogjam a kanalat, és fogjam le a kezét a másik kezemmel? Ma már azt csináltuk, csak úgy finoman.

Ilyenkor olyan amatőr anyának érzem magam. :)

2011. aug. 14. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát igyekszem nagyon bebugyolálni a gyereket, mikor eszik, de így is csupa folt minden. 5 hónapos lesz lassan, a kanalat már ő akarja fogni és állandóan belecsimpaszkodik a tálkába, matat a szájában, aztán a hajában. :) Ha nagyon összekeni a ruháját, akkor kézzel rögtön kimosom, amúgy 3-4 naponta mosok gyerekruhákat.
2011. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt én voltam a kérdező, szóval megértelek! :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


A helyzet változatlan. Pontosítok: ma a konvektort kellett lemosnom, mert kiverte a kezemből a kanalat, és a répapüré azon landolt...3 naponta mosom a ruháit. Bukik is, lepedő csere az ágyban 2-3 naponta, pedig a feje alatt textilpelus. De miért is arra bukna?:))))

2011. aug. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Vááá, elolvastam! Ez durva! :))

És pechemre imádja a répát, tuti a spenóttal is így lesz később. :)

2011. aug. 14. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is kiveszi folyton a kanalat. Ő még nem tud ülni, babahordozóban etetem, s vettem külön textil kifogót, s azzal terítem le, hogy ne legyen kajás a hordozó. A ruháját, s az előkéjét még rögtön evés után beáztatom vanishbe, s másnap vagy aznap öntök rá vízet, majd mosógépben kimosom, azokkal amik összegyűltek. Ha beizzadt a ruháiba, már másnap nem adom rá, de van olyan ruhája, ha nem lett foltos, s izzadt, akkor 2-3-szor is ráadom.

A foltokkal én is gondban vagyok, nem mindig jönnek ki.

2011. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

off: nálam az ariel párnácskák váltak be folteltávolítóként. Nagyon szeretem, mosó dobba kell dobni, és tényleg mindent kivisz! Még a fehér foltos izzadás gátló utáni foltokat is a fekete ruhák újján...Nagyon jól bevált. Szerencsére nem érzékeny a bőre a gyerekeknek. A venis és társai semmit sem értek...

De az biztos, hogy az alma, a banán barack foltok olyanok, amit szinte csak az "esetes olló" szedi ki végleg.

2011. aug. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7 hónapos és heti max egyszer mivel extra nagy mosógépem van

mondjuk 3 gyerek mellet kell is :-))

viszont én adok neki egy másik kanalat és úgy etetem a tálba nem engedem belenyúlni majd akkor ha tényleg rendesen tud fogni

eddig megúsztuk a sima előkével szerencsére nem csinál nagy piszkot .-))

2011. aug. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6 hónapos a kislányom, lassan 2 hónapja eszik szilárdat. Egy héten kb. 3-4 adagot mosok, de én a sajátunkkal mosom már az ő ruháit is. Az előkét azonnal bedörzsölöm Vanish szappannal, majd megy a Vanish-es vízbe ázni. Aztán puha körömkefével kisikálom.

Ugyanezt a bodykkal nem merem megtenni, mert kibolyhosodnak, így marad a friss öblítés. Így sem mindig jön ki a folt, de azért nem vészes.

Amíg nem tápláltam hozzá, nem volt játszós és szép ruhája, azóta már van! :D

2011. aug. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2-3 naponta mosom a pelusokkal együtt. Előtte beszappanozom mosószappannal.

Igaz kicentrifugálom a pelusokat, de azért így is marad pisi benne, az egész jó folttisztító. Bár a barackfoltra szerintem nem létezik folttisztító. A fehér pólókra kell a legjobban vigyázni, nálunk azok az elmenősek.

2011. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!