Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást hogy csináljam...

Hozzátáplálást hogy csináljam 7 hós babámnál aki nem szívesen fogadja az új ízeket?

Figyelt kérdés

6hósan elkezdtem gyümikkel, az alma, barack ízlett neki. ezekből kb 1/2-et már megeszik. De a pl a banán, meg az összes zöldség ami 6hósan adható, már nem kellett neki, kitolta a nyelvével, elfordította a fejét. Úgy gondoltam várok még. Most kezdeném újra. Hogy csináljam?

Nem szeretném elválasztani, szopi után v két szopi között adnám neki. Mikor van az h szopi előtt kell h kapja? Mikor már teljes mennyiséget megeszik cici után? Gyümiből az mennyi? A 10órait váltsam ki előbb? Én úgy gondoltam h délelőtt kapja a gyümit szopi után v között, ebéd után meg elkezdeném kóstoltatni megint a krumplit, répát stb. Ha magába nem eszi meg, hogy csináljam? van fagyasztott anyatejem, de olyan büdös! ha nem savanyú v darabos "csak" büdös azt odaadhatom a főzibe? vagy gyümivel keverjem neki? glutén miatt lisztezitek vagy kekszezitek az ételt?


2011. nov. 6. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én babám ugyan tápszeres volt, de szerintem ez mindegy. Én mindig a táp előtt kínáltam neki az új ételt, mert akkor még éhesen szívesebben kóstolta mint táp után tele pocakkal. Először a tízórait váltottuk ki, először csak gyümölcsöt kapott (mi 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást), de 5 hós korától már keksszel kapja, imádja. Szerintem ha van valami amit szeret, ahhoz keverj egy keveset a nem szeretem ételből, aztán fokozatosan növeld a mennyiséget. Mennyiségre az én babám megeszik 2 almát keksszel. Fiamnál gyorsan ment az étkezések kiváltása, mert elkezdte nem megenni a tápszert. 1 hét múlva 9 hónapos lesz, és most már csak reggel iszik tápszert. Megpróbálhatod anyatejjel keverni neki a krumplit pl, hátha ugy ismerősebb lesz neki.
2011. nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbáld a sütőtököt és a sárgarépát, céklát. S adhatsz neki husit is, túrót is. Reszelt sajtot pl a sütőtök főzelékbe:)
2011. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!