Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol és hogy lehet elintézni...

Hol és hogy lehet elintézni hogy az apa lemondj a gyeremekemröl?

Figyelt kérdés
3honaposan vette a nevére és szeretném hogy lemondjon rola nem is ö az apa csak fel válalta ...
2011. aug. 15. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Hivatalban, én úgy tudom
2011. aug. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amikor mi az apaságit intéztük azt mondta a hölgy,hogy ezt hivatalosan csak bíróság útján lehet megszüntetni/lemondani.
2011. aug. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az alábbi linkeken folyt már erről diskurzus, átböngészni érdemes.

Alapvetően a gyermek érdekeit nézik, sztem lemondani akkor lehetséges, ha van, aki örökbefogadja. Vagy ha tényleg nem ő az apa, bírói úton lehet érvényt szerezni ennek, genetikai vizsgálattal és lemondással. Alapvetően az, hogy nem ő az apa, még sztem nem elég, hogy lemondjon róla csak úgy simán. Egy csomó tartásdíjra kötelezett apuka megtenné ezt...


[link]


[link]

2011. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha apai elismerő nyilatkozatot tett, akkor az nem támadható meg általa vagy általad később a bíróságon sem. Ha felbukkanna az igazi apa, akkor ő indíthatna pert apaság megállapítása iránt, ami - ha bebizonyosodik - "felülírja" az apai elismerő nyilatkozatot.

Magáról a szülői felügyeleti jogról lemondhat, aki felvállalta, és akkor te dönthetsz mindenben a gyermekkel kapcsolatban. De a születési anyakönyvből nem tudjátok "törölni", ha nincs meg az igazi apa.

2011. aug. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!