Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdekelne, hogyha örökbe...

Érdekelne, hogyha örökbe szeretnénk fogadni kisbabát/anyukát ismerjük-24-hetes terhes/. Mikor lehet örökbe fogadást elintézni? Mikor a baba megszületett- vagy már most a terhesség alatt? Komoly válaszokat várok!

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Már most a legegyszerűbb! Gondolom akkor nyílt örökbeadásról lenne szó!Címet nem tudok, mert nem tudom helyileg hol laktok!


Egy jó tanács, érdemes mindent beleírni az örökbefogadó levélbe (láthatja-e a biológiai anyuka/apuka, ha igen mikor, mikor kapjátok meg a babát, szoptathatja-e a kicsit vagy sem...)


Sok sikert! :D

2011. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen érdemes már most előkészíteni a terepet, ügyvédet szerezni, stb. (sajnos konkrétumokat nem tudok), de az anya hivatalosan szerintem csak a megszületés után mondhat le a gyerekről.


[link]

2011. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadói levél? Az meg mi??????


Ha ismeritek az anyukát, akkor nyílt örökbefogadást szeretnétek?

Menjetek be a gyámhivatalhoz, ott érdeklődjetek. Egyenlőre csak ennyit tudtok tenni. Amíg nem született meg, addig hogy fogadhatnád örökbe???? Sehogy. Ha majd megszületik, akkor a gyámhivatalnál az anyuka lemond róla, a gyámhivatal meg hoz egy határozatot, miszerint ti fogadjátok örökbe. Utána 6 hétig meggondolhatja magát az anyuka.

2011. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismeritek az örökbeadót, akkor valószínűleg nyílt örökbefogadás lesz. Érdemes lenne ezzel foglalkozó szervezeteknél érdeklődni, hogyan is működik a dolog.

Pl::

[link]

Bölcső alapítvány: [link]

2011. szept. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az anyuka a nevelt lányom,és /"lassú felfogású"/-ezért a gyámja vagyok neki is.Van 1 --2-éves kisfia-aki hallássérült,neki is én vagyok a gyámja.Ezt a terhességet csak a 20.-ik héten tudtuk meg a férjemmel.Sok vizsgálat is kimaradt e miatt,hogy nem szólt! Az "Apuka" meg csak a születendő gyermeket akarja elvinni!! Mit tegyek?
2011. szept. 19. 17:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer te írtál már ki kérdést, ugye? Azt olvastam. Le a kalappal előttetek.


Lenne egy kérdésem: apuka apai elismerő nyilatkozatot tett?

Mert ha nem, és nem is fog, akkor jogilag semmi köze a gyerekhez. Ha igen, akkor menj be a gyámhivatalhoz, mert azért az nem úgy van, hogy elviszi a babát, hiszen egy kicsit el kell látni. Erre ti és a lány is képes, ráadásul a testvéreket nem lehet szétválasztani. Érdeklődj ott!

2011. szept. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!