Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? A kisfiam tejfehér...

Mit tegyek? A kisfiam tejfehérje allergiás

Figyelt kérdés
a házi orvosom nem enged tápszert váltani,mert a 3.5hós kisfiam mszereti ezt a tápot.1.5hónapja eszi ezt mert előtte a milumil ha startot ette arra allergiás volt az arcán jött ki.most az allernovát eszi és ez még rosszabb kiütéses az arca ha nem kezelem azon nyomban kijön,most már odáig fajult hogy hasmenése van 2hete napi 5-6 híg nyálkás széklet,hány,refluxos lett,tüsszög folyamat.végig jártunk mindent de nem engedik váltani.azt mondták hogy nem váltunk mert szép a bőre meg szereti.de könyyörgöm azért mert kezelem neki!!!kérem valaki segítsen!!! :(
2011. aug. 15. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

válts dokit.

nem biztos h a tejjel van gond,lehet a táp vmelyik összetevöje a ludas.

ha egy doki a hasmenést se veszi figyelembe,azonnal ott kell hagyni!!!

nem biztos h a tejfehérje a gond,lehet csak a laktóz.

Kifiam anyatejes volt,neki is ilyen korban voltak kiütései,de kb 2 hónap alatt elmult.2 évesen derült ki mégis az allergia(viszont mégis elmultak a kiütések,pedig anyatejet kapott akkor kizárólag)

2011. aug. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

kifelejtettem :

az orvos szerint nem a fehérjére allergiás hanem a tehéntejre,és ő szerinte azér van hasmenés mer túletetem.azt mondta vegyek vissza belőle!!

130*6-ot eszik naponta és probáltam vissza venni 100ra 3napig szenvedtem vele mert kevés volt neki,és ugyanugy ment a hasa!!!

2011. aug. 15. 17:36
 3/13 anonim ***** válasza:

az enm tuletetés,fiam skkal többet evett ennyi idősen,bolod ez a doki.

ha valaki tejfehérje allergiás az mindenféle tejre az,olyan nincs h csak a tehéntejre.

most nézem,h ez laktóz és tejfehérjementes tápszer.ha ettöl is baja van a babádnak akkor nem a tejfehérjével van a gond.

2011. aug. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez orvosilag elég pongyola megfogalmazás,h a tehéntejre allergiás,mert abból vagy allergiás a fehérjére,vagy laktóz intoleranciája van.Első kinőhető diétával,a második nagy valószínűséggel nem.Én is másik orvoshoz mennék.
2011. aug. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

fiam tejfehérje allergiás, úgy vettük észre, h nem hízott, se hasmenés, se pöttyök... elvileg kinőheti, de semmi tejeset nem kaphat, ő anyatejes volt 1 éves koráig, azóta csak tápszer, ami szója alapú. tejet szokott kapni (rizs, szója), szereti szerencsére.

szerintem is válts orvost, én elejétől kezdve 2 orvoshoz vittem midnig a fiam, és mind2 általában hasonló állásponton volt, így szerencsére mindig "biztosra" mentünk.

2011. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az én tanácsom: nem muszály dokit váltani de vidd be a gyerekedet a korház gyerekosztályára és ott mond el mi van, ezt a dokid se tudja meg és rajtad is segitenek, ha a dokitok nem foglalkozik a hasmenéssel ott már baj van, gondold el a kisbabád mennyit szenved mig te azon ondolkodok hogy mit tegyél? tegyél valamit, vidd el egy másik dokihoz sürgössen..
2011. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hú, de sajnállak benneteket! Mi is az Allernovát esszük, de hidd el nekem, attól nem lehet baja a babádnak! A világon semmi nincs benne ami allergizálna, még szója származék sem. A legjobb tápszerek egyike!

Én elvinném a gyereket gasztros szakrendelésre, és a gyerekorvostól kérnék beutalót. Miért kéne a háta mögött csinálni? Vegye már észre magát!!! Ha esetleg Pesten laktok, tudok ajánlani egy nagyon jó orvost! Igaz, magánrendelés, de nagyon jó szakember!!!! Úgy gondolom mindenképpen ki kell vizsgálni a kicsit, ne hagyd annyiban a dolgot! Addig is csináljatok egy Pro-biotikum kúrát!

2011. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
vittük gasztróra már 1hete,ott se váltottak tápot.ma váltottunk tápot elértem,babe ha/ar pro ismeri vki?mi a vélemény róla???
2011. aug. 16. 19:41
 9/13 anonim ***** válasza:

a bukás miatt ar(antireflux),de ez tejalapú.

viszont az antiallergén táppal is gondja volt,sztem nem a tej lesz a ludas.

2011. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A refluxos baba mamája vagyok. mi is ezt ittuk egy rövid ideig, a tápszer nagyon csomós, szerintem nem fogod szeretni. És ami a fő probléma, hogy valóban tejalapú! :((


A tejallergiás babáknak való tápik mind bűn rosszak, de akkor én már inkább a Milupa Peptit javasolnám az még viszonylag "finom".

B.

2011. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!