Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiderült, hogy 4 hónapos...

Kiderült, hogy 4 hónapos kislányom fehérje allergiás. Kaptunk tejfehérje mentes tápszert, és minden tejes dolgot, kizártunk az étrendéből, de a pofiján és csak a bal oldalán mégsem múlik a piros, duzzadt felület. Valakinek valami használható ötlet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idő telt el? Ehhez idő kell, míg kiürül .
2011. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

babám valszeg szintén tejérzékeny, bár kivizsgálva nem volt, mert még túl pici, és nem voltak heveny tünetei. Tápszert kap (milupa pepti, sinlac), illetve tejmentes diétán van. Neki ekcémás foltjai vannak/voltak, ami a diéta hatására csökkent, ill ha újra próbálkoztam vmi savanyított tejtermékkel, újból előjött, de a diéta mellett is enyhe fokban megvan neki télen.

Ami segít enyhíteni a tüneteket: testápoló (sanatopic), ha fellángol az ekcéma, akkor icipici gyógykrém (szteroidos, 1-2 nap alatt lehúzza a piros gyulladást), aloeverával is át szoktam kenegetni, ez is szuper (van itthon növény, letörök egy ágat, és a zselével átkenem fürdés után), csak rövid ideig fürdik langyos vízben, nem használok öblítőt a ruháihoz, és fele arányban keverem a szenzitív mosószert mosószódával, és csak finom pamut ruhát adok rá. Ha előrörnek a foltok, eltelik bizony 1-2 hét, mire sikerül eltüntetni, és sajnos a tél sem segít ebben, nyáron egyáltalán nem voltak tünetei.

16 hós kislegény anyukája

2011. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem mit jelent az, hogy minden tejes dolgot kizártatok az ÉTRENDJÉBŐL? Jobb esetben egy 4 hónapos babának még nincs étrendje (főleg nem tejtermékes!!!!!), ő csak tápszert/anyatejet kap. Javaslom, hagyj el MINDEN MÁST és csak a tápszert kapja, max. vizet mellé. Várj 2 hetet (ennyi idő alatt ürül ki a tejfehérje) és ha nem javul, akkor ismét doki. Krémet kapott? Ekcéma egyébként? Más tünete is volt vagy csak a bőr?
2011. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az aloe verat én is kipróbálom, köszi a tippet. Mi is a milupa pepti-t kaptuk, meg sinlacot adok neki. Sinlac-bol mennyit adsz a babádnak?
2011. jan. 31. 11:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Szopik? Mert erre nem válaszoltál.

Ha igen, akkor te se ehetsz semmit, ami tejfehérjét tartlamaz.

2011. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tápszeresek vagyunk, már nem szopik.
2011. jan. 31. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:
sinlacból napi egy étkezésrevalót készítettem/készítek el (ez kb 200-250 gr pép, ő nagyon szereti natur is). Kb 5 hós korától (akkor kezdtem a hozzátáplálást, és szintén csak tápszeres) 7 hós koráig főzelékhez v gyümölcshöz kevertem h sűrűbb legyen, napi egyszer. 7 hós korától nem issza a tápszert, így azóta reggel tejpép (tápszerből) este sinlac a menü, ill mostanában, mivel már nem menő a pépes, este kap vagy sinlacot vagy tejpépet. Ezt nem lehet elhagyni, mivel más tejterméket nem ehet.
2011. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak. Nekem sem akarja meginni a tápszert, max 2 x egy nap. A sinlacot keverem én is gyümölcshöz, vagy főzelékhez.a 200-250 gr pép víz nélkül mennyi evőkanálra jön ki? Én 50 gr sinlacot teszek 1x gyümihez vagy főzihez. NEm jól csinálom?
2011. jan. 31. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!