Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy készíted babádnak a...

Hogy készíted babádnak a gesztenyét tízóraira/uzsira vagy ebédre?

Figyelt kérdés

10 hónapos, gyakorlatilag mindet eszik, sokszor kap a mi ételünkből...ezért sem tudom, hogy csináljam, mert nem adtam neki üvegeset, a gesztenyét mi meg csak desszertre szoktuk enni, tejszínhabbal, de azért így nem adnám neki.

Hogy csináljátok?

Az is érdekel hogy ebédre, meg az is hogy tízóraira/uzsira.


2011. aug. 16. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Ebédben nem tudok neked segíteni, mert ebédre sosem készítettem gesztenyés kaját, de tölteléknek tudom elképzelni, mondjuk pulykahúsban.


Uzsonnára viszont sokszor készítek a fiamnak. Az enyém nem ehet tejtermékeket és tojást tartalmazó ételeket, úgyhogy a receptemet aszerint nézd.


Egyszerűen egy kekszgolyó típusú uzsonnát csinálok neki. Fogom a gesztenyemasszát, a felét lereszelem. Teszek hozzá Győri édes natúr Zabfalatokat (mert ez tej- és tojás mentes)összemorzsolva, pici fahéjjal ízesítem, esetleg lekvárral, meggylével, van, hogy reszelek bele almát vagy banánt. Ezekből pici golyókat formálok és vagy beleforgatom még gabonapépbe, zabfalatmorzsába vagy nem. Nagyon szereti a kisfiam.

2011. aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én vettem fagyasztott, szemes gesztenyét (nem masszát). ezt főzöm az ételébe. 2-3 perc alatt megpuhul, így a végén teszem hozzá. nagyon szereti lányom.

szoktam gyümölcshöz is keverni, ilyenkor vízben főzöm meg a gesztenyét, főve turmixolom a gyümölccsel (pl.meggyel csodás! de finom almával, barackkal is).

ebédre krumpli-husi-gezstenye nagyon jó.


a gesztenyemasszában sok az adalék, meg rumíz, így azt nem adom.

2011. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kislányom csak körtével kapta, de azt nagyon szerette! (fele körte-fele gesztenye)

Hússal nem ette meg.

2011. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi!Az 1. válaszolóé tetszik a legjobban, de a többi is nagyon jó, ki fogom próbálni őket:)

Kedves 2., hol veszel ilyen gesztenyét? mert én eddig csak masszát láttam boltokban....

2011. aug. 16. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyobb boltokban kapni fagyasztott, darab gesztenyét.

én Auchanban vettem, a fagyasztott g.massza mellett van.


létezik még bio gesztenyemassza is, de szerintem ez jobb, ebben tényleg 100% a gesztenye.

2011. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi, majd megnézem:)
2011. aug. 16. 15:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Én bioboltban veszem a gesztenyemasszát, a rizstejért, zabtejért úgyis odajárunk, mert 400!!! Ft-tal olcsóbb, mint pl. a DM-ben és abban nincs se rumíz, se semmi. Sajna nem mindenütt tud az ember egész gesztenyét venni, és ha szinte semmit nem ehet a gyerek, nem nagy választék van!


De nekem meg ez a hús-krumpli-gesztenye recept tetszett meg, lehet csinálok valami ilyesmit egyszer.

2011. aug. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!