Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet adni gesztenyét...

Mikortól lehet adni gesztenyét a babának? Hány hós bébiételekben van már?

Figyelt kérdés
Most nagyon szép, finom gesztenyét vettem. Megfőztem, arra gondoltam párat megpucolva tennék el neki mélyhűtőbe. Lehet?
2011. okt. 24. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

meg fogsz lepődni: gesztenyét lehet már az elsők közt adni :) barackkal, almával, bármilyen gyümölccsel imádják

ha kész pürét vennél valamikor, akkor figyelj rá, hogy rum aroma ne legyen benne (a legtöbbe sajnos raknak)

2011. okt. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

na, annak szép vége lenne :)

Valahogy így rémlett, hogy a 4, vagy 5 hós kajába volt, de rég volt már a kisfiam ekkora.


Akkor fagyaszthatom a már megfőtt gesztenyét?

2011. okt. 24. 22:05
 3/7 anonim ***** válasza:

ne a bébikajákat nézd mert sok olyan étel van amit nem ehetne egyébként sokáig de a kajákból kivonják az allergén anyagokat ;)

nézz inkább táblázatot, a nestlének nagyon jó van :)


gesztenye az első ételek között van, nyugodtan adhatsz neki :)

2011. okt. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pár nap múlva lesz 4 hós, de baracklevet már kap egy picit, nagyon szereti. De még messze van a gesztenye :)


Neten is találok ilyen táblázatot?

2011. okt. 25. 08:44
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


ez elég jó, bár a narancsot én egy éves kor felett tudtam.

a gesztenye pedig nem szerepel rajta, de azt úgyis megbeszéltük

2011. okt. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 5,5 hós és van egy baromi nagy gesztenyefánk. Megkérdeztem a gyerekorvost, hogy kaphat -e gesztenyét. A válasz igen volt és hozzátette, hogy amíg nem voltak ilyen hiper - szuper tápszerek a babákkal gesztenyét etettek, mert nagy a fehérjetartalma. 1-2 szem főtt gesztenyét már tettem a gyümipürébe, sőt a főzelékbe is. Mondjuk én bolti (fagyasztott) gesztenyepürét nem adnék neki, mert abba sok esetben a héja is belekerül, de 1 kg saját,vagy vett gesztenye megfőzve a fagyasztóban sokáig elég.
2011. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor veszek újat, mert reggelre apa megette :)

2011. okt. 26. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!