Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tovább? Szobatisztaság!

Hogyan tovább? Szobatisztaság!

Figyelt kérdés
Babaám 11 hós és elkezdtünk bilizni. Amikro mentünk este fürdeni mindíg ráültettem és pár nap után belepisilt. Azután mindíg belepisilt reggel-este és pár napja bele is kakil. Napközben is néha ráültettem és ha kellett neki belepisilt, de volt hogy nem. Hogyan lépjek tovább?Vagy egyenlőre ezt folytassam?
2011. aug. 16. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy ennyi idős gyerek még nem tudja a záróizmait kontrollálni, ha van kedved, ültetgesd, legfeljebb kevesebb pelus fogy, de egyelőre érd be ennyivel. 18 hónapos kora előtt szinte kizárt, hogy tudatosan menjen neki, de inkább 2-2,5 éves korra várható, hogy szobatiszta lesz.
2011. aug. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

folytasd,de ne eröltesd ha egyszer meggondolja magát,mi is igy voltunk,eg időre eltettük a bilit.


nem baj ha most metanulja h vannak idpontok mikor bilizni kell,pl. fürdés elött,ébredékor.de ez nem kimondottan tudato náluk még,inkább tanult reflex,h ébredtem,pisi van.


akr szobatiszta ha tud szolni h kell neki.

2011. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
vannak kivételek kedves első,é 14 hósan tudatosan szóltam és lettem szobatiszta.
2011. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szegény gyerek! 2, 2,5 éves kor előtt vétek elkezdeni!!! Nincs megérve rá!

Kínlódsz vele majd 1 évig, ha hagynád 2-3 nap alatt szobatiszta lenne!

Miért erőltetitek? Nem értem!

2011. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az hogy ráülteted és néha belepisil semmit nem jelent! És szerintem is túl korán kezded! Majd ha tud szólni, hogy pisi/kaki, akkor lesz értelme. Ehhez viszont még érnie kell.
2011. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az öcsém és a férjem 3! évesen kezdtek el beszélni. Előtte nem tudtak volna szólni.......szóval nem biztos, hogy akkor érett rá, ha mondja, hogy pisi, vagy kaki. Azt kell, hogy mondjam a 11 hónapos kort én is korainak tartom, de mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

Tovább lépni akkor javasolt, ha úgy látod, hogy a gyermeked is igényli a következő "lépcsőszintet"!!!

Az én lányom 17,5 hónapos. Egy hete én is elővettem és "bemutattam" neki a bilit. Ő nem beszél még, szólni nem tud, én nem ültetem rá, mégis egy nap 2-3 pisi és 98%-ban a kaki is a bilibe megy, mert odamegy a csajszi, ráül, elvégzi a dolgát, és rámutat, amikor kész. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy csupaszon szaladgál, mert a bugyit még nem tudja levenni......

2011. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13 hónaposan ült és pisilt először a lányom bilibe,akkor nagyon tetszett neki,jó párszor belepisilt,hamarosan bele is kakilt.De aztán voltak időszakok,mikor abszolút nem érdekelte,volt amikor semmi gond nem volt.2 éves kor betöltése után megint visszaesett úgy 3 hónapig.Most értünk el odáig,hogy mindig szól már pisinél,kakinál időben.Alkalmazkodj te hozzá,én így csináltam.Bár korai szobatisztaságot nem értem el vele.Ha akart bilibe pisilni,kakilni,akkor jól meg dícsértem,de ha nem azt is elfogadtam.
2011. aug. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kösz aválaszokat!

Én már 11 hósan jártam beszéltem és szobatiszta voltam. Ennyit az első válaszolórol.

Nagyon szeret a bilin ülni, nem én erőltettem. OK. Akkor csak ezt csináljuk.

2011. aug. 16. 17:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor te egy csodagyerek voltál....
2011. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én 11 hónaposan írtam, olvastam és fejből nyomtam a szorzótáblát. Ennyit rólad.
2011. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!