Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Szobatisztaság,...

Hogyan tovább? Szobatisztaság, összetett probléma, többi lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam 23 hónapos elmúlt. Eljutottunk már odáig, hogy ha nincs rajta pelus - sokszor nem kéri, imád meztelenül lenni -, akkor a pisit és kakit kint az udvaron intézi, bent a lakásban nem. Se bilibe, se szűkítővel a vécébe nem hajlandó. De ha érzi, hogy kell neki, akkor kimegy, és kint a kertben elvégzi, majd szól, hogy pisilt kint, illetve kakinál is jön, és mondja: kiesett kaki, és meg is mutatja, hogy hová. :) Épp az előbb ez történt, de ahogy behoztam, elkezdte kérdezgetni, hogy mi a baj, meg hogy kiesett kaki, és majdnem sírt, nem győztem nyugtatgatni, hogy semmi baj, és megdicsértem, hogy kiment a lakásból, és nem a szőnyegre végezte a dolgát.

Ha kis bugyit adok rá - már ha megengedi egyáltalán, hogy ráadjam -, akkor abba bepisil, bekakil, mert azt hiszi, pelus van rajta.

Igen ám, de jön a rosszabb idő, mit fogok csinálni? Megint állandó pelusos lesz? Vagy csak bugyit adjak rá meg nadrágot, és legfeljebb állandóan mosni fogok? Szerintetek hogy csináljam, mit csináljak?


2011. szept. 5. 10:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi, hogy ma délelőtt adtam rá egy kis bugyit, és pisilnie kellett, úgyhogy bement egy pár csepp, észrevettem, levettem róla a bugyit, erre kirohant a lakásból, és a többit kint végezte el. Szóval menet közben még vissza is tudta tartani.
2011. szept. 5. 10:51
 2/13 anonim ***** válasza:

legközelebb ne azt mondd neki, hogy nincs semmi baj, hanem, hogy a wc-be végezze el a dolgát.

ültetsd rá sűrűn, mondogasd neki, hogy ide kell.

2011. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez most lehet, hogy komolytalannak fog tűnni, de ha kint már hideg lesz, lehet, hogy kedvet kap inkább a vécében intézni a dolgokat. Az pontosan mit takar, hogy "nem hajlandó" bilit meg vécét használni ? Lehet, hogy már megpróbáltam volna valami jutalmazásos rendszerrel vonzóbbá tenni a bilit / vécét.
2011. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ráültetném én, de sír, és azonnal le akar szállni róla, illetve ha megül rajta, és a wc-szűkítőről éneklek neki (kacsás, ezért valamilyen kacsás dalt éneklek), akkor azzal pár pillanatra le tudom kötni, nyom kettőt, majd közli, hogy nem megy, és leszáll róla. :((
2011. szept. 5. 11:01
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként többször mondja is, hogy vécébe kakilni, pisilni, az Elmo is oda kakil, pisil, stb, de ő még nem akarja. :((
2011. szept. 5. 11:02
 6/13 A kérdező kommentje:
Na, most kért pelust, belekakilt, és nem is szólt, én éreztem meg. Levettem róla, elrendeztem, majd kérdeztem, kér-e pelust újat, mondta, hogy nem. Nem tudom, hová haladunk így...
2011. szept. 5. 11:44
 7/13 anonim ***** válasza:

Hasonlóan voltunk mi is, igaz nálunk a kertbe nem kakilt-pisilt, ő pelusba meg ahol érte.

Elöl hagytam a bilit, szem előtt van meg nem is. Amikor kellett neki, és jelezte, akkor elzavartam a bilihez. Ha bepisilt akkor nem túl kedvesen megmosdattam(először a rendes fürdető hőmérséklet, és szépen naponta hűlt egy picit, hogy ne legyen jó a pancsi, bugyika mosás).

És egyik napról a másikra elkezdett egyedül bilizni. Gatyó le, bilire le, pisi után magának felhúzza a gatyót, kakinál szól, hogy törölni akarja a popiját.

Már az utcára se kell hosszabb útra a pelus, mert szól, ha kell kakilni pisilni.

Tegnap pelus nélkül aludt du, és arra kelt hogy pisilnie kell, nem pisilt be.

Most is trónol amúgy, ment kakilni.

Egyszer csak elkezdi ne aggódj.

26hónapos

2011. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kismama28 válasza:

Szia! Most 26 hónapos a kislányom! Nyár elején kezdtük a pelusnélküliséget! Sok gondom akadt vele, én is írtam ide kérdést, hogy mit tehetnék, mert pelust nem akar és eleinte, pisilt az udvaron sőt a bilibe és wc-be is és délutáni alvásnál sem volt semmi gond, ez így ment kb egy hétig, aztán jött a probléma, hogy egyáltalán nem pisilt, és ezt szó szerint kell érteni, reggel levettük a pelust (abban még volt pisi) és azt vettem észre, hogy este 6 óra van és a gyerkőc nem pisilt nem kakilt a hasa pedig nagyon puffadt, így gyorsan adtam rá pelust ami fél óra alatt úgy megtelt, hogy teljesen szétázott. Ez így ment két napig, aztán alváshoz inkább tettem rá pelust, hogy legalább egyszer pisiljon egy nap, majd felhívtam a védőnőt,a ki azt javasolta, hogy mivel pisil pelusba, tegyek, a bilibe egy pelust, hát ez nem jött be, 1 hét szenvedés után, úgy döntöttem, hogy újra pelenkázom éjjel nappal. 2 hétig mindig volt rajta pelus, aztán egy reggel levettem róla és nem szóltam neki, hogy nincs rajta, és egyszer csak jött hogy pisi lesz, bilibe pisilt, és innentől kezdve mindig szólt, nem volt "baleset", a délutáni alváshoz sem használtunk pelust, de nekem pont hogy az udvaron fűbe nem volt hajlandó pisilni, se járdán, egyszerűen sehol, két hét kellett hozzá mire guggolva is ment neki.

A lényeg, nagyon ügyes a kisfiad, de lehet, hogy még sincs még teljesen megérve, hiszen az én lányom is szólt, sosem volt olyan, hogy bepisilt, vagy bekakilt volna, mondom egész nap vissza tudta tartani, neki inkább az "elengedéssel" volt baja. A két hét pelusozás, és az hogy nem emlegettük neki sem a bilit, sem a wc-t, sem az udvaron való pisilést segített. Meg érett a dologra teljesen. Most már éjjel sem használunk pelust és még mindig "baleset" mentesek vagyunk. (a nappali és éjszakai pelusnélküliség között nálunk kb 2 hét telt el, minden reggel egyre kevesebb volt a pisi, és amikor már úgy láttam, hogy a mennyiség kb egy pisinek felel meg, levettem róla, lefekvés előtt elviszem pisilni és legközelebb csak reggel megyünk, egyszer sem ébred fel éjjel!) :)

Kicsit hosszúra sikerült és lehet hogy elveszett a lényeg és azt sem tudom, hogy másnál hogy működött ez, de nekem bevált a 2 hét állandó pelus, és a gyermek békén hagyása. Egész nap játszott, nem lett kérdezgetve, hogy lesz-e pisi, vagy kaki, gyere üljünk a bilire, nézd a tesó hogy pisil a wc-be, hagytuk a maga tempójában. (ja még annyi, hogy mikor reggel levettem róla és nem szóltam neki, én azóta sem kérdeztem meg tőle egyszer sem hogy lesz-e pisi vagy kaki)

2011. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az lesz a legjobb, ha békén hagyom. 19-én kezdjük a bölcsit, ott úgysem fognak takarítani utána, meg nem is lesz kirohangálás, ebben biztos vagyok. Visszakapja a pelót, aztán majd a többiektől csak ellesi, hogy kell vécézni-bilizni.
2011. szept. 5. 13:53
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Azért még várok, hátha járt valaki ilyen helyzetben, és tud valami biztatót írni nekem. :)

2011. szept. 5. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!