Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van így értelme tovább foglalk...

Van így értelme tovább foglalkozni a szobatisztaság dologgal? 2,5 éves

Figyelt kérdés

Még nyáron az ő indíttatásából elkezdtük a szoba tisztaságot.De!Szeptemberben jött a kistesó.Nem kimondottan ő miatta maradt abba a dolog.A kisfiam szeptemberben született, a kislány pedig augusztusban abba hagyta a dolgot. Most egy hete voltunk oviba beíratkozni és szétnézni.Annyira tetszett neki hogy egy teljes nap szólt hogy menni kell wc-re.De aztán betegség miatt nem mentünk az oviba.Bugyit adtam rá.Egész héten abba volt, de csak akkor pisilt bilibe ha én szóltam, magától nem.Így nem történt baleset.De most két napja folyamatosan bepisil bekakál a bugyijába.Hiába viszem nem pisil v kakil.Elneveti az egészet.Kapott gumimacit ha pisilt v kakilt.Már az sem érdekli.Ha nem kap, akkor nem kap.Rajta hagytam a pisis bugyit az sem érdekli.Mondtam vegyen föl pelust, de ő feleselve elmondta hogy nem és bugyit vett fel.De nem szól van így értelme.Ismerősök mondták ha már elkezdtem ne hagyjam abba, de mit????Nem szól.Hagyjam nyárra.Azért mertem beírattatni oviba mert néha látok rá hajlandóságot és gondolom nyáron leszokik.Vagy nem?

Kipróbáltuk, az Elmo pelusos dvd.t, de semmi.

Amúgy nem fél se a bilitől sem a wc-től.Ezekkel nincs baj.A dac korszakát most éli.


2011. febr. 1. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szivat....én nem hagynám magam. Ha csak ugy pisil, hogy te szólsz, akkor ugy pisil. Én pelust vissza nem adnék. Ne csinálj nagy faxnit a dolog körül, esetleg találj ki más jutalmat, pl ha ma ügyesen a wcbe pisil/kakil, holnap a játszótérre mehet hintázni....ne hagyd magad!
2011. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű, de tényleg nem szabad visszarakni a pelenkát. A gyermekedet veszteség érte, kistesója született aki ráadásul ellenkező nemű. A pisi-kaka pedig nagyon jó arra, hogy a központba kerüljön egy kicsit. Látja hogy aggódsz, mindent megpróbálsz és ez bár nem tudatosan, de azt jelenti, törődsz vele, figyelsz rá. Szerintem ne keríts nagy feneket a dolognak. Akkor sem ha bepisil, bekakil. Tedd rendbe, mintha mi sem történt volna. Néha, ha úgy látod esetleg kell neki, kérdezz rá. Ha nemet mond, fogadd el, folytasd amit csináltál addig. Készítsd ki a bilit, mond, hogyha kellene neki itt van, használja. Ha belepisil a bilibe vagy a Wc-be valamikor akkor se keríts nagy feneket a dolognak, persze dicsérd meg, de érezze, hogy ez egy nagyon természetes dolog. Egy két hét és rendeződik majd a dolog meglátod. Kitartást és sok sok türelmet a lurkókhoz. :)
2011. febr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiképp sem adnám vissza a pelust.

Kérdezd gyakran, kísérd ki, ha nem pisil-kakil, az se baj, próbáld meg fél óra múlva. Ha bugyiba megy, csak cserélj ruhát, mondd el újra, ezredszer is, hogy szóljon, ha kell.

Ha sikerül wc-be, szerintem elég nagyon megdicsérni, jutalmazni ezért nem kell.

Ha te kimész, akkor erre is hívd fel a figyelmét, hogy "anya most megy pisilni-neked nem kell?"

Szerintem csak pár hét alatt meg fogja szokni, csak tarts ki! :)

2011. febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínű szerintem is, hogy ezeket a figyelemfelkeltés miatt csinálja. Azt írtad, hogy szerette az ovit, tetszett neki. Akkor magyarázd el neki, és akár naponta többször is említsd meg neki, hogy csak akkor mehet, ha nem pisil/kakil a bugyiba, hanem szól, ha kell neki. Ha mégis bepisil, bekakil, akkor ne csapj nagy hűhót körülötte, csak adj rá tisztát, és említsd meg, hogy amíg ezt csinálja, addig sajnos nem tud oviba menni. De ezt egyetlen mondattal intézd is el, aztán ne foglalkozz a "balesettel".

Viszont, mivel ugye ezt azért csinálja, hogy figyelj rá, hagyd, hogy más dolgokkal vonja magára a figyelmed, dicsérd meg sokszor, bármilyen apróságról legyen is szó. Pl. kérd meg, hogy segítsen neked ebben vagy abban, az én fiam imádja, ha segíthet, ilyenkor úgy érzi, hogy nagyon fontos dolgokat csinált, és nagyon szereti, amikor bezsebelheti a dicséretet. Pl. amikor hazaérünk és levesszük a cipőnket, meg szoktam kérni, hogy mindkettőnk cipőjét tegye be a szekrénybe, ilyenkor nagyon büszke, hogy segített nekem. Szóval amikor ilyen nagyos dolgokat csinálhat (mert a saját játékát elpakolni az nem túl érdekes a számára, de ha olyanra kérem meg, hogy felnőtt dolgot hozzon oda nekem, mondjuk a telefont, na akkor odáig van :)). Így majd büszke lesz magára, hogy ő már milyen okos nagy gyerek, aki ezeket meg tudja csinálni. De ezek mellett persze babusgasd is, hogy azt is érezze, hogy nem csak a kicsinek jut ilyesmi.

Bocs, hogy így beleokoskodtam, nekem csak egy gyerekem van, szóval kétgyerekes tapasztalatom nincs, csak a fiam is elég nehezen lett szobatiszta, és nála az jött be, hogy nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a baleseteknek, akkor sem, ha már tudtam, hogy képes szólni, csak valamiért megmakacsolja magát, viszont röviden, nem haragosan azért kifejeztem a nemtetszésemet, de utána nem foglalkoztam a dologgal. A testvér kérdéshez meg azért bátorkodtam hozzászólni, mert nekem is van kisebb tesóm, 2.5 éves voltam, amikor született, és lehet, hogy furán hangzik, de a mai napig nagyon emlékszem rá, hogy az milyen érzés volt. Emlékszem, milyen büszke voltam, ha azt érezhettem, hogy rám már lehet olyasmit bízni, amit a babák nem tudnak megcsinálni, olyankor nagyon jó érzés volt, hogy lám, van előnye annak, hogy én vagyok a nagy :)

2011. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megfogadom őket.Igen tényleg szívat a gyerek, csak a türelme az embernek olyan véges.Estére el is fogy!De most én győzök!!!!!!!!!
2011. febr. 1. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!