Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a vélemény a rota elleni...

Mi a vélemény a rota elleni oltásról?

Figyelt kérdés

túl drága nekem 18000 ft ért.nagyon fontos beadatni?

muszály 2*?nem elég ha csak egyet adatok be?

valaki aki nem adatta be és megbánta? elkapta a gyereke a rota virust?mik voltak a tünetek.meséljetek.


2011. aug. 17. 14:35
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Ha megteheted adasd be biztos ami biztos alapon. Ha nem, akkor ne, annyira nem valószínű, hogy elkapja, ha meg mégis, akkor sem olyan drasztikus azért, mint a reklámban.
2011. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Én nem fogom beadatni a babámnak mert drága, és azt olvastam, hogy a rotának többféle változata van, de nem véd mindegyik ellen az oltóanyag!
2011. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Nem elég egyet beadatni, mert akkor tényleg csak ablakon kidobott pénz, akkor nem véd.

A gyermekek nagy része elkapja a rota fertőzést, de nem mindegyik egyformán vészeli át.

Az sem mindegy, hogy mennyi idős, mikor megfertőződik. Minél nagyobb, annál nagyobb az esélye az enyhe lefolyásra.

Van, aki kórházba kerül, van, akit otthon ki lehet kúrálni.

Ha nem teheted meg anyagilag, akkor nem kérdés, hogy beadasd-e.

Amúgy a legtöbb gyógyszertárban 19 és 21 ezer forint között ingadozik 1 db oltóanyag ára. (Egyszerre csak egyet kell kiváltani, következő hónapban a másikat.)

Mi beadattunk a kisfiunknak, mert nem akarunk feleslegesen kórházban kikötni, ha meg lehet előzni.

Valóban van más kórokozó is, ami ugyanilyen hányást-hasmenést okoz, azok ellen nincs oltás, de ha ez ellen van, az esélyét sem akartuk megadni, hogy ezt is elkaphassa!

2011. aug. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Én tegnapelőtt adattam be a 3 hónaposomnak az elsőt. Ha nem is védi ki teljesen, de azért annak az esélyét csökkenti, hogy elkapja.
2011. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
Én a védőoltásról nem tudok mondani semmit mert az én gyerekem már 9 éves és mikor ő volt kicsi még nem létezett,viszont a rota vírust sikerült elkapnunk 2 hónaposan és én azt nem kivánom senkinek!Egy hétig lebegtünk élet-halál közt,39-40 fokos láza volt hányt és ment a hasa.A vénái szétdurrantak az infuziótól és végül már a homlokába szúrták neki.Szőrnyű napok voltak!Egyik ismerősömnek 6 hónapos kisfiát nem tudták megmenteni sajnos kiszáradt és meghalt...ÉN AZT MONDOM HOGY AKI MEGTEHETI ADJA BE NEKI!
2011. aug. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a ROTA nem szörnyű , vannak sokkal rosszabbak pl Calici,szalmonella, az, hogy kisbaba kiszáradt és meghalt szomorú, de az egyetlen ok miatt van, a szülei,nem vitték időben orvoshoz.

Ha időben orvoshoz kerül a baba és megkezdik az infuziót, nem szárad ki. Itt is rengeteg kérdés kerül kiírásra, amikor rég kórházba lenne a helye a gyereknek.

Ráadásul ez az oltás nem véd semmitől, mert akik oltást kaptak és elkapták a fertőzést még rosszabbul voltak, mint a fiam. Nekünk semmi nem volt ahhoz képest. Pedig kórházba került, 40 fokos láza volt és hányt-hasmenése volt. A kicsi a ROTÁT és a Calicit is hányás-hasmenés rosszullét nélkül átvészelte. Mert őt könnyű kiitatni is és nem hajlamos ezekre a megbetegedésekre.

A nagyfiam hajlamos rá, vele évente 3-szor megyünk infuzióra (alapbetegség miatt). Az sem tragédia, ha időben viszed a gyereket és megtudják szúrni.


Gondold át, ha van jobb amire költhetsz, költs arra, mert

nem biztos, hogy elkapja

nem biztos, hogy szörnyű lesz

nem biztos, hogy véd az oltás

De ha van pénzed, akkor oltass, hátha lesz haszna.

2011. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Nem adattam be, nagyon megbántam. Elkapta az egész család. A kisfiamon egy hét alatt ment végig, annyira nagyon nem volt vészes, de mi kórházba kerültünk a férjemmel, ráadásul egyszerre. Este kezdődött a rosszullét és reggelre már mentőt kellett hívni. Ha akkor nincs anyósom, aki vigyáz a kisfiamra, nem tudom ővele mi lett volna míg mi a kórházban voltunk.

A tünetek: hányás, hasmenés, görcsök és magas láz. Minden kijött belőlünk, a víz sem maradt meg. Gyakorlatilag egy éjszaka alatt olyan szintre jutottunk, hogy már nem tudtunk felkelni sem.

2011. aug. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Én nem adattam be,így személyesen tapasztalatom nincs.Viszont a gyerekorvosunk mesélte,hogy ő beadta az unokájának az elsőt,de olyan beteg lett tőle(hasmenés stb),hogy azt mondta,hogy a másodikat már nem adja be!
2011. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak nem adattuk be. Nem jártunk közösségbe, nem volt nagyobb tesó aki hazahozza neki, és anyagilag sem úgy álltunk. Szerencsére nem kapta el, pedig pont akkor került kórházba kruppos rohama miatt amikor tele volt az osztály rotás kisgyerekekkel. Akkor megfogadtam, többet ilyent nem játszunk. A kislányunk már megkapta 3 hónaposan az elsőt, és jövő hónapban kapja a 2. adagot. Nekem sincs kidobni való 19.530 Ft-os, ráadásul 2x, de inkább kifizetem mint megbetegedjen a kicsi. Ha tehetem megpróbálom megelőzni.
2011. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Mi sem adattuk be. Irtó drága, és nem biztosít teljes védelmet sajnos, még csak 50%-at sem... Szerintünk ,és a gyermekorvosunk szerint is sokkal többet ér a meningococcus okozta agyhártyagyulladás elleni oltás.
2011. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!