Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tippeket szeretnék, jó ötletek...

Tippeket szeretnék, jó ötleteket várok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, sajnos elrontottam az altatását, mert ringatom. Emiatt sokat kínlódunk éjszaka. Hogy tudnám, a lehető leghamarabb arra szoktatni, hogy a saját ágyába aludjon el. Egyelőre ha beteszem sír. Tudom türelemmel, de ha sír rögtön kiveszem.:(
2011. aug. 17. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
én is mindig kivettem, ha sírt és nem hallgatott el a hátsimire. Ha elhallgatott, azonnal visszatettem. Persze volt, hogy még ott kellett mellette szobrozni. Majd kinövi!! Mivel van nagytesó, hajnalban kelő apuka meg dörömbölős szomszéd, nekem nem sírhatott éjjel a gyerek. Kb. egy éves lett, mire aludt normálisan.
2011. aug. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a "sírni hagyni" módszer híve, így nem írom azt, hogy ne vedd ki, majd megszokja...

Én mindig a babám igényeihez igazodtam, ha kérte kivettem, ringattam. Nyilván a foga miatt is lehetnek nyűgösebb periódusai, ilyenkor nagyobb szüksége van a testi közelségedre. Nem kell siettetni a dolgokat szerintem, ők nagyon jól tudják mikor mire "érettek". Az én babámnak is voltak ilyen időszakai, átvészeltük, aztán egyik pillanatról a másikra már nem akart a kezemben elaludni, s onnantól csakis egyedül aludt el.

Szerintem nem rontottál el semmit. Ha neked ez nem teher, akkor nem kell leszoktatni róla, mert nyilván még erre van szüksége. Azért ő még nem olyan nagy. :)

2011. aug. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne vedd ki, hanem először csak beszélj hozzá, simogasd a karját, fejét, hasát, hátát (Nem tudom, hason vagy háton altatod-e). Próbáld meg, hogy az ágy mellett maradsz, és fogod a kezét! Ha csak sír, akkor vedd ki, nyugtasd meg, aztán tedd vissza és kezdd elölről az egészet. Nekünk ez bevált. De csak akkor fog működni, ha minden altatásnál így csinálod, és eltarthat néhány napig is, amíg megszokja, max. egy hétig. Tudatosítsd magadban, hogy nem teszel vele semmi rosszat ezzel, hiszen mellette vagy, nem hagyod sírni! Csináld úgy, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne, érezze, hogy semmi baj, anya itt van. Az én fiam már ott tart, hogy legtöbbször elég annyi is, hogy beteszem az ágyba, befordul a fal felé oldalra, picit megsimogatom a hátát, vagy ott tartom a tenyeremet a kobakja tetején, és egy perc múlva már mélyen szuszog is. Ha még nincs csukva a szeme, általában akkor is ott tudom már hagyni így, és elalszik. Amikor pedig nyűgösebb, akkor állok a kiságy mellett, amíg meg nem nyugszik, paskolom a pelusos popsiját picit (hason szeret aludni általában), és max 5-10 perc múlva alszik. De ha nem alszik el, akkor tudom, hogy túl korán tettem le, még nem elég álmos, kiveszem, és 10-20 perc múlva vissza. Remélem, tudtam segíteni, nálunk ez a menete az alvásnak kb. 2 hónapja. 7 hós.
2011. aug. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!