Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák segítség...

Tapasztalt anyukák segítség kellene?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy az 1 hónapos kislányom álmodik és azért ad ki hangokat? Olyan, mintha sírna, de csak 2-3 másodperig tart. Inkább ilyen nyögés félének hallatszik. Bocsi, de nem tudom jobban megfogalmazni.

Elmúlt 4 napban kezdte ezt el. Van, hogy reggel is és délutáni alvásainál is előfordul. Éjszaka sosem.

Nyugodtan alszik nappal is és éjszaka is, ha ez számít valamit.


Mióta haza hoztuk délután 6 környékétől van egy ébrenléti ideje, amikor bizony sír és alig lehet vagy néha egyáltalán nem lehet megnyugtatni :(

Ez mitől lehet? Mit tegyek ilyenkor?


2011. aug. 17. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Az esti sírás az hasfájás. Az én kislányom 7 hetesen ugyanezt csinálta álmában, nappal ssem sírt, boldog volt. Azt hittem minden oké, amikor kiderült, hogy éhezik a Babám és nem hízott hanem fogyott. Nem reklamált, hogy éhes, csak álmában ezt csinálta. Aztán kap pótlást, azóta megszünt
2011. aug. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ő szépen hízik, minden héten 200 g-ot. Anyatejes, nem tápszeres.

3óránként eszik, ő jelez.


Mit tanácsolsz?

2011. aug. 17. 19:11
 3/9 A kérdező kommentje:
Szél csöveztem most, de alig jött ki levegő.
2011. aug. 17. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy Dunstan Baby Language nevű anyag, a Youtube-on lehet a darabjait letölteni, arról szól, hogy egy ausztrál anyuka a baba sírásából megállapítja, mi baja a babának.

Pl. ha azt mondogatja, hogy "eh, eh", akkor meg kell büfiztetni, ha azt, hogy "neee, neee" akkor éhes stb.

A hasfájós sírásra nem emlékszem, de a ha rákeresel a Youtube-on és megnézed, azt is bemutatják egy csomó babának a sírásával illusztrálva. Mi így előztük meg a hasfájást, mindig jól kibüfiztettük, evés után és akármikor, amikor azt mondogatta, hogy "eh, eh".

2011. aug. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha hasfajos lenne, akkor nemcsak este sirna szerintem, hanem allandoan. Huzogatna a labait, es megfeszitene magat.


Nekunk az orvos azt mondta, hogy a legtobb kisbaba este 6 es 8 kozott vegig sir, nem tudni, mitol, de mar sokan megfigyeltek, hogy ekkor nyugosebbek a babak. Nalunk vagy kezben volt ilyenkor a kicsi, vagy a jatszoszonyegen, csinaltunk neki zenet.


en azt mondom, ne torodj az ejszakai nyogdecselessel, valoszinuleg igy dolgozza fel a nappal tortenteket, almodik.


Kitartas!

2011. aug. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, szelcsozni teljesen felesleges, ha van rendes szeklete. (anyatejes babanal akar 6-7 szekletmentes nap is normalis meg!)
2011. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk este 7-10 tartott a műsor minden egyes nap. 3 hónapos korára elmúlt.

Nyünyögni, nyögdécselni a mai napig, van hogy mosolyog is közben. :) Olyankor anyukám szerint angyalkákkal álmodik. :)

Csak akkor szélcsövezd, ha tuti biztos a pocakja fáj. Ha húzkodja a lábát, tekergőzik, egyébként felesleges. Az én babám is hasfájós volt, volt hogy szegény 6-7 napig nem kakilt. anyatejes volt ő is. Mióta tápszeres, óramű pontosan jön a kaki. :)

2011. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem az első három hónapban minden este 6-tól 8- ig üvöltött. Az elsőnél gyomorideggel kapkodva vacsiztam és siettem hozzá de a fejem tetejére álltam is sírt. A másodiknál megszoktuk hisz a nagyot vacsiztatni fürdetni kellett. Egyik se volt hadfájós sztem estére lemerülnek sok az új info, az ingerek. esetleg ilyenkor félhomályos szobában tedd pihiszékbe vagy hordozóba kapcsolj halk zenét, ti is halkabban beszélgessetek.ngerek.
2011. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem az első három hónapban minden este 6-tól 8- ig üvöltött. Az elsőnél gyomorideggel kapkodva vacsiztam és siettem hozzá de a fejem tetejére álltam is sírt. A másodiknál megszoktuk hisz a nagyot vacsiztatni fürdetni kellett. Egyik se volt hadfájós sztem estére lemerülnek sok az új info, az ingerek. esetleg ilyenkor félhomályos szobában tedd pihiszékbe vagy hordozóba kapcsolj halk zenét, ti is halkabban beszélgessetek.vagy sétáljatok.
2011. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!