Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalt valaki ilyet?...

Tapasztalt valaki ilyet? Segítség kellene, mert nem tudom hogyan kezeljem.

Figyelt kérdés

A lányom 28 hónapos,anyóséktól mindig is félt,hogy miért nem tudom.

Kb.2 hete is mentünk is visított,hogy ő nem akar bemenni,a párom persze megnyugtatás nélkül bevitte,hiába mondtam hogy várjon kicsit amig megnyugszik.

Tegnap újra mentünk volna, de ahogy az utcán meglátta a mamát, szintén üvöltve menekült, hogy ne menjünk be.Amit aztán nem is engedtem,pedig mondták, hogy vigyem akkor is. Nem vittem, mert reszketett,majd eltörte a nyakam,hogy ne vigyem oda.Tudni kell anyósék nem járnak hozzánk, mi sem kapkodjuk el éppen ezért.És ma már attól is fél akitől eddig nem, jöttek az utcán a kis barátnőjéék, és megint a visítás,hogy fél nem akar oda menni.

Nem értem mi történhetett vele?Megijedhetett?

nem tudom, hogy kezeljem,mert sajnos már szoba tiszta is volt, és újra pelenkás, ennek is valami lelki okát sejtenek,és nem szeretnék még többet rontani a helyzeten.

Szerintetek mit kellene csinálni?Vigyem erőszakkal oda is ahol fél?Vagy várjak hátha kinövi?Tapasztalt valaki ilyet?


2010. jan. 19. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne vidd sehová erőszakkal, mert csak rontana a helyzeten. A félelem okát kellene megkeresni, azon kell változtatni. Sokszor a kisgyerekek nem konkrét dologtól félnek, van mikor nagyon nehéz feltárni az okot, de ha az megvan, akkor jobb lesz a helyzet.
2010. jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennek rengeteg oka lehet. Talán olyan, amire nem is emlékszik, mert picike volt, amikor történt. Lehet, hogy kicsi korában, amikor anyósodéknál volt, megijedt valamitől, vagy látott valami számára félelmeteset. Vagy talán a szagokat nem szereti ott, amiket felnőtt esetleg nem is érez, de neki kellemetlen, idegen. Az pedig tényleg csak még tovább rontaná a helyzetet, ha erőszakkal odavinnétek, mert további negatív élményeket társítana a mamához. Talán egy pár hét múlva az lenne a jó, ha anyósék mennének hozzátok, otthoni környezetben biztos nyugodtak. Tudom, írtad, hogy nem járnak hozzátok, de épp ideje lenne, hogy megpróbálják, hátha jobban elfogadná őket a kislány.
2010. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom volt így amikor kisebb volt a dédpapájával. Valamiért nem volt szimpatikus neki és ahogy meglátta sírt és kapaszkodott belém. Amúgy meg egyáltalán nem egy félős tipus sőt. Amikor mentünk hozzájuk már a kapuba felkéreszkedett az ölembe és kapaszkodott belém. Én ilyenkor elmentem vele máshova ahol nem látta a dédipapát és megvártam amig megnyugszik. Közbe persze magyaráztam neki, hogy a dédipapa szeret téged, gyere megnézzük mit csinál stb. Nem mondom, hogy azután egyszerre a nyakába ugrott, de a távolból figyelte és egyre közelebb merészkedett. Ma már egyáltalán nem fél tőle és puszit is ad neki ha megyünk. Semmit nem szabad eröltetni, mert azzal csak romlik a helyzet. A gyerekek olyan dolgoktól is félnek amire mi nem is gondolnánk és ha belegondolunk, ha mi félünk valamitől és ránkeröltetnék, hogy márpedig akkor is oda kell menni az nekünk sem lenne a legjobb élmény. Tényleg az is lehet, hogy olyan szagok vannak ott vagy egyszerűen csak nem szimpatikusak neki. Mesélj neki róluk, magyarázd el, hogy szeretik őt, hogy biztos már hiányzik nekik és tényleg az is jó megoldás lehet ha ők mennek hozzátok, de eröltetni semmiképp ne eröltesd, mert ha ő ténlyeg nagyon fél ott valamitől akkor az elég komoly lelkiproblémákat is okozhat nála.
2010. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Anyósék nem fognak idejönni,ezt meg is mondta,mer "fáj a lába", és nem fog lépcsőzni....

Náluk meg mindenre nagyon kell figyelni:"Ne menj oda, le ne ejtsd, ne piszkáld...stb"Lehet ezért fél.

De nem értem miért fél most már itthon is?vagy az utcán a barátoktól akikkel 1 hete,még együtt játszott.Tegnap átjött a barátnőm, és beült a sarokba, hiába hívtam nem jött ki még el nem ment, pedig nagyon szereti, máskor mindig rajta csüng.De most a tegnap előtti eset óta mintha kicserélték volna:((Indultunk délután vásárolni, és megint a kiabálás,hogy ő nem megy be oda ahol apa volt/anyóséknál/pedig nem is oda készültünk.

Tényleg nem tudom mi ez.Ráadásul apa, is azt mondta,hogy ő pedig akkor is beviszi legközelebb nem érdekli mennyire fél meg hogy,majd ő kineveli belőle a félelmet...aztán amikor indultunk vásárolni,és jött a "hiszti" akkor látta be,hogy ez komolyabb mint hitte....

2010. jan. 20. 07:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért csinálja ezt, mert ráeröltettétek azt amitől fél. Azért írtam a válaszom végére, hogy ha valamitől tényleg fél akkor semmikép ne eröltessétek, mert az komoly nyomot hagyhat a kis lelkébe, de sajnos lehet már hagyott is :((

A férjednek is mond meg szerintem, hogy képzelje magát az ő helyzetébe, ha valami olyan dolgot kellene megcsinálnia amitől fél vagy egyáltalán nem szereti, az neki sem kellemes élmény, főleg egy ilyen kicsinek akit még az érzelmek irányítank és sokkal intezivebben élik meg azokat.

2010. jan. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!