Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kakil ilyen nehezen a...

Miért kakil ilyen nehezen a 10 napos babám?

Figyelt kérdés
Legtöbbször anyatejet kap amitől ugyebár nagyon híg és sárga a széklete,és szinte folyamatos,majd minden pelusozásnál találok a pelenkában,de olyan erőlködve,szenvedve nyomja ki szegény.De azért nagy nehezen sikerül neki,csak rossz látni. Este nagyon nyügi volt,mint akinek semmi sem elég,ezért adtam neki Bepa 1-est,hipoallergént,megevett vagy 60 ml-t. És egész éjjel nem volt széklete,pedig folyamatosan küzd. Próbáltam masszírozni a hasát,tornáztatni a lábát,adtam neki forralt hideg vizet,de nem megy. A hiábavaló erőlködéstől néha felsír,de csak egy-két lélegzetvétel erejéig. Mikor gyanakodjak székrekedésre? Ez a tortúra szükséges,hogy erősödjön a hasizma,vagy fejlődjön valamije,vagy lehetne tenni valamit ellene?
2011. aug. 18. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a szélcsövet, patikában lehet kapni.

Szelek ellen jó, hogy távozzon belőle. Háthajó arra is, hogy beindítsa neki a kakit :)

2011. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem székrekedése van, hanem a szél bántja szegénykét, én is javaslom, hogy szélcsövezd meg, de ezt lehet úgy is, hogy hagyományos lázmérő végét bekened popsikrémmel, és azt kicsit bedugva mozgatod neki. Vigyázz, mert ilyenkor aztán beindul ám, készülj fel rá! Másik nagyon bevált szer az Infacol (gyógyszertárban), amit evés előtt kell neki adni, és ami a nagy buborékokat kicsikre bontja, így a gáz sokkal könnyebben távozik. Ez nálunk nagyon bevált! Illetve még az is lehet, hogy Te eszel valamit, ami az anyatejjel átkerülve görcsöt okoz a babádnak, gondold át, hogy nem eszel-e borsót vagy pl. paprikát, mert ezek bántják a kicsit.
2011. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,hát próbálok vigyázni,mit eszek,de a paprikát nem tudtam,hogy puffaszt de akkor azt is elhagyom.
2011. aug. 18. 12:33
 4/5 A kérdező kommentje:
a lázmérős trükk bevált :) de azért veszünk inflacolt is.
2011. aug. 18. 13:34
 5/5 A kérdező kommentje:
vagyis Infacolt
2011. aug. 18. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!