Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van értelme ennek a könyves...

Van értelme ennek a könyves játéknak? Belefogtatok már?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet, aminek lényege a következő: Van három gyermek, az elsőnek az küld egy könyvet, akitől a levelet keptam, a másodiknak én, a harmadiknak pedig majd az, akinek tovább küldöm a levelet. Az első gyermek kiesik, a második kerül a helyére, és az én gyermekem kerül a harmadik helyre. Hat ismerősnek küldöm tovább a levelet, és ha mindenki komolyan veszi ezt a játékot, akkor pár héten belül sok-sok könyvet kap a gyermekem. A levál szerint 36-ot. Bocsi ha bonyolult voltam.
2009. ápr. 14. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én tovább küldtem, könyvet is küldtem.

egyett se kaptam

:(

2009. ápr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Én is kérdeztem már hasonlót.Olvasd el a válaszokat.

2009. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha van fölös könyv, akkor szerintem nyugodtan tovább lehet küldeni, de azért ne csodálkozz, ha nem jön semmi. Igazából ez piramis játék, ha pénzt kéne küldeni, akkor illegális lenne. Így nem az, de azért ne fűzz hozzá nagy reményeket. Vagy bejön, vagy nem.
2009. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Én tovább küldtem, könyvet is küldtem és 3 könyvet kaptam. Ezek szerint nem is rossz arány...:)
2009. ápr. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Elolvastam az előző hozzászólásokat, a márciusiakra gondolok. Elszomorító, hogy anyukák így gondolkoznak:( Ezek után ne csodálkozzunk rajta, hogy egy könyvet sem kap a gyerek. A levélben az is benne volt, hogy ha nem érdekel a dolog, akkor küld vissza, hogy ne szakadjon meg a lánc. Aki erre sem veszi a fáradtságot, na arra nem túl szép gondolataim vannak... Szerintem tök jó gondolat volt, kár hogy a sok korlátolt eszű miatt ez is ellaposodott:(
2009. ápr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

engem most lehet lehurrogni. kb 3 hónapja kaptam egy ilyen levelet. őszintén megmondom, a mai napig itt van az asztalomon. biztos korlátolt eszű vagyok, mert nem küldtem sehova. 7 hós a gyerek, segítségem nincsen hozzá, csak a férjem, akinek van egy 8 órás főállása. van egy vállalkozásunk, amit jelenleg is irányítok itthon a gyerek mellett, és még angolt is tanulok közben. ellátom a háztartást nap mint nap. Örülök, ha arra van időm, hogy a csekkeket feladjam, vagy bejussak a bankba az ügyeket elintézni, az apehnak a bevallásokat küldözgetni, stb. a levél pedig a hátsó sorba került. nem azért, mert nem akarok, vagy nem tudok könyvet küldeni, vagy meg akarom szakítani az egész láncot, egyszerűen nem volt időm vele foglalkozni. Nem hiszem, hogy ez korlátolt agyúság! Én próbálok hinni ezekben a dolgokban, de miután apósom egy alapítvány elnöke, aki az óvodának adott tavaly majdnem 200ezer forint értékben könyv és fejlesztőjátékokat, majd az egyik családbeli gyerek közölte, hogy az egy vé alatt egyetlenegyszer nem játszottak egyik játékkal sem, mert a szekrényben vannak, komolyan megingott a bizalmam. Óvónőkben, intézményekben, jólelkű adományozások értelmében... És ha ez csak nálunk lenne így az óvodában, akkor nem is lenne gond. de ez szinte mindenhol így van.

Kicsit eltértem a tárgytól, csak gondoltam azért írom le, mert a véleményem az, hogy lehet hogy én elküldök 3 könyvet is, mert éppen megtehetem, de nem sok anyukat teheti meg, hogy akár a sajátok közül, akár újat vesz, és küldözgeti abban a reményben, hogy majd csak kap ő is... a legtöbb anyuka azon gondolkozik, hogy tud-e pelenkát venni a hónap végén:-((

2009. ápr. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam, tovább küldtem, könyvet is, d eddig még nem kaptam semmit.

Mondjuk a könyv régi volt...

Azóta megint kaptam ilyen levelet, de azt széttéptem.

2009. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
első válaszoló vagyok, 450ft volt a könyv+200ft a feladás ajánlott levélként.(ja, +100ft puffancsos boríték).na, akinek nincs 700-1000ft-ja, az mit csinál egy váratlan megbetegedésnél pl.?nem vesz orvosságot?
2009. ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Könyvet küldtem,eddig mi nem kaptunk!Amúgy legrosszabb esetben is örömöt szereztünk egy kisgyereknek!Az legyen a legnagyobb gondunk,hogy nem jön egy könyv sem!Szerintem jó ötlet tényleg!
2009. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat.
2009. ápr. 15. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!