Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan aludja át az éjszakát?

Hogyan aludja át az éjszakát?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki hogy csinálja. A kisfiúnk 7,5 hónapos és még mindig nem alussza át az éjszakát. Nemrég direktbe elkezdtem nézni, hogy milyen időközönként kell fel cicizni(csak anyatejet kapott addig míg el nem kezdtük a hozzátáplálást) és mint kiderült a drága 2,5 óránként(percre pontosan) felkell, hogy Ő már éhes. Megmondom őszintén, hogy én éjszaka olyan kómás vagyok,hogy azt a tippet miszerint húzzam két etetés között az időt nem tudom megtenni mert tényleg nagyon kifáradok estére. Tehát ezen kivüli ötletekre lennék kiváncsi,hogy mit is tehetnék, hogy többet aludjon egyszerre mint 2,5 óra.(nappal is max.40 percet alszik egyhuzamban). Tápszert nem szeretnék neki adni és "kiütni" sem szeretném homeop. vagy más szerrel.

Nagyon köszi.


2009. ápr. 14. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Szia! Ha hozzátáplálod, akkor már ihat teát is, mikor adsz neki?

Az én babám 6.5 hós, még teljesen anyatejes és eddig szintén gyakran felkelt, volt hogy gyakrabban is. 3 hónapja nagyon pontos statisztikát vezetek, hogy jobban kiismerjem, és mérem a súlyát este-reggel. Néha 120-at, máskor 250-et evett, mivel ez ahhoz képest kevés, ahényszor felkel, ebből tudni, hogy nem mindig éhes, vagy mindig mini adagot eszik.

Azt tervezem, hogy hamarosan elkezdjük a teázást, azt majd éjszakánként adom neki. Mert nappal 3-4 óránént jelzi, hogy éhes, a kutacsáról semmit nem tudok megállapítani, tehát nem hiszem, hogy mostanság szomjas lenne. Te mit gondolsz?

Még egy tipp: valahol olvastam, hogy este 5 után nem aludhat, akkor nagyobb eséllyel átalussza az éjszakát.


Megkérdezhetem, mit jelent a kérdés végén hogy homeoval "kiütni"??

2009. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

fiam 2hósan már átaludta, ő teázott is,mert sokszor nem éhesek csak szomjasak.. meg én húztam mindig picit az időt éjjel,hátha visszaalszik,és így is mindig picit tolódott,majd szépen sorban elmaradt az éjszakai-kb 11h-és a hajnali-kb3h-i felkelés,és maradt az este 9vacsi-reggel9 reggeli. ez mai napig megvan



a kajatéma meg: nem az a lényeg h este mennyit eszik,hanem h napközben megeszi-e az adagját,ezt úgy értem h a fiam este még mindig nem kap mást mint 120ml kakaót-16hós-és simán alszik 12órát..én mondjuk már 4hósan elkezdtem adni mindenfélét,csak areggeli-esti tejci maradt sokáig,de 1éves kora óta ezt a babatej váltotta ki


szóval nálunk így volt: reggeli tejci,uzsi gyümi,ebéd főzi,uzsi tejpép,vacsi tejci. amikor meg már volt mivel rágni,akkor kalács,kenyér. rágcsának babakeksz.


és makk egészséges,és nem hízott el, szóval nem teszel rosszat neki ha ritkítod a tejcit. ennyi idősen már rengeteg energiát égetnek,hamarabb megéheznek,sőt kell is nekik a plusz "töltet" :)


valószínű nem elég neki a nappali kaja,már elég érett az elválasztásra,de legalábbis arra.h már csak reggel ill este cicizzen,egyébként meg egyen-igyon mindenfélét..

2009. ápr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az alvas.kismamablog.hu-n kérdezd meg a babapszichológustól, ő szokott ilyen kérdésekben segíteni.
2009. ápr. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még várnák a baba macerálásával. Kisfiam 7,5 hós koráig csak szopizott mert nem kellett neki más hiába kínáltam. Ő is kelt éjjel többször, szopi után aludt tovább. Aztán vacsira 8 hó körül adtam neki sinlacot és hirtelen már csak egyszer szopizott éjjel, majd 9 hósan először átaludta az éjszakát. Kitartás!
2009. ápr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Úgy gondolom, hogy a nappali kajcsizása rendben van. Az az mind a reggeli, tízórai, ebéd és uzsizáskor bébikajcsit kap(gyümölcsöst, zöldségest és pipihusist változatosan) szóval szerintem eszik rendesen. Sőt ha extra cicizésre van igénye(nem sűrűn szokott ilyen lenni) de azt sem "vonom" meg tőle :)

Tejpépet nem adtam neki még(javítsatok ki ha tévedek de úgy gondolom,hogy az is tápszer) viszont épp ma tudtam venni rizspelyhet és burgonyapelyhet(arra gondoltam, hogy ezek közül valamelyikkel sűrítgetem a kajcsijait, hátha az segít)

Üdv,

2009. ápr. 15. 23:02
 6/7 anonim ***** válasza:
a tejpép nem tápszer,olyan mit a tejbegríz csak nem tehéntejből.. van olyan amihez anyatejet kell adni,az meg aztán pláne természetes. nem muszáj adni persze,de szeretik.. és egy haminak-változatosság kedvéért-nagyon jó és tápláló.és nem hízlaló
2009. ápr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ma voltam gyógyszertárban és vettem vaniliás tejpépet.

Már meg is ette. Kíváncsian várom, hogy hogy fog aludni éjszaka:)

2009. ápr. 16. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!