Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok az egyedüli...

Csak én vagyok az egyedüli anyuka aki nem akarja mindenáron "átnevelni" a babáját, hgoy aludja át az éjszakát?

Figyelt kérdés
úgy vagyok vele, hogy bár baromi fárasztó, de amíg ő ezt igényli addig kelek hozzá éjjel is. olyan drasztikusnak tartom, hogy sokan inkább cumit adnak ilyenkor a babának meg vizet.
2011. máj. 31. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Az attól is függ hogy mekkora a babád...én azt olvastam hogy egy 6 honapós babának nincs már szüksége hogy éjszaka is egyék, csupán megszokásból kel fel.Én sem akartam soha leszoktatni róla, de leszokott magától mikor 3,5 honapós volt.
2011. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy vele egyedül. Én is addig keltem hozzájuk, amíg igényelték. Eszembe sem jutott az éjszakai szoptatást kiváltani más módszerrel. Néhány hét alatt eljutottam odáig, hogy 10 perc alatt lerendeztem, és alhattam tovább.
2011. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

erről szerintem le sem lehet leszoktatni, akkor alussza át az éjszakát amikor erre megérik, készen áll. Amíg nem az ember állhat a feje tetején és foroghat, akkor is fel kel, és hiába fárasztó mivel ez az anyai sors kelni kell vele.

Az én fiam 2 hónaposan már átaludta az éjszakát, 11-től 6-ig, aztán ahogy kevés lett neki a tej, szépen újra felébredt. Ez 5 hónapos kor körül volt. Aztán pótoltunk neki, és 6 hónapos kora óta újra alszik. Most 11 hónapos és tulajdonképp 9-től 6-ig alszik. Én azonban nem tudnám nyugodtan átaludni az éjszakát, be-benézek hozzá, hogy nem takarózott-e ki, vagy nincs-e melege stb.

2011. máj. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy összetett kérdés. Mást és mást jelent az éjszakai kelés az anyának és a babák is különböző "okokból" kelnek. Nem mindegy az sem, hogy együtt alszik-e az anya a babával, vagy külön ágy/szoba van, és az sem mindegy, hogy anyuka első gyermeke-e, aki mellett napközben pihenhet, vagy második/sokadik baba, aki mellett egész háztartást el kell látni, többieket iskolába/óvodába hozni -vinni stb.


És lássuk be, hogy más az alvás/pihenés igényünk nőként is és anyaként is. (Van akinek gyerek előtt is 6 óra naponta elég, van akinek kilenc kell).


Más és más helyzetekben, különböző anyáknál és babáknál más megoldás lehet megfelelő.


És nem utolsó sorban, mint annyi nevelési elvben/kérdésben is különbözően gondolkozunk, ki mit tart megfelelőnek, kifejezetten jónak, vagy elítélendőnek.

2011. máj. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Én sem eszem meg azt a maszlagot, hogy a babának ennyi meg ennyi idős korában át kell aludnia az éjszakát. Bizony kelek hozzá, és adok neki enni, ha éhes. de van, hogy elég neki a cumi is, vagy csak annyi, hogy lásson, és ott legyek vele, amíg újra elalszik.


14 hós kisfiú anyukája

2011. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Átnevelni nem lehet, valóban akkor fogja átaludni az éjszakát, amikor megérik rá.

De azért kiváncsi lennék, hány gyereked van, mennyi idős a babád és hányszor kel fel egy éjszaka.

Mert nagyon nem mindegy, hogy pl folyamatosan óránként ébred, felébreszti a másik gyerkőcöt is, és esetleg már 2 éve nem alszik az anyuka. Ilyenkor azért csak érthető, ha anyuka szeretné, ha aludna végre a gyerek.

2011. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hónapos koráig cicizett éjjel 1-2x. Hiába kínáltam a vizet nem kellett neki. Aztán egyszer csak átaludta az éjszakákat, és jó volt neki a víz is. Én kibírtam azt a 2-3x 5 percet amíg fent volt.
2011. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18 hós, még mindig ébred éjszaka 2-3x. Tényleg fárasztó és nagyon remélem, hogy hamarosan megérik rá, hogy aludjon egész éjszaka, de nem is kísérelném meg "átnevelni", mert szerintem nem tudnám.
2011. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!