Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Gyógytornász anyukák!...

Kedves Gyógytornász anyukák! Tanácsolnátok nekem hasznosat? 2és fél hónapos a kislányom, tegnap voltunk csípőszűrésen.

Figyelt kérdés
Mondta a doki, kicsit laposabb a buksija jobb oldalon (mert szerinte túl sokat van háton, s mindig jobbra tartja a fejét, ebben van is valami, de néhány napja erőltetem, s balra tartja), s minimálisan kötöttebb a bal csípője, de nem vészes, csak tornáztassam, s sokat legyen hason. De azt nagyon utálja. Ha felhúzom ülésbe, valóban kicsit jobbra tartja a fejét. KÉrlke mondjátok, milyen gyakorlatot végezhetnénk, hogy 1:megkedvelje a hason fekvést (néha alszik úgy), 2:segítsek a nyakizmainak erősödni... Előre is nagy köszi!
2011. aug. 18. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem vagyok gyógytornász, de elmondom, nekem mit javasolt a gyógytornász.

Csípőt nem szűrtek, de hasonló gondunk volt, mindig háton akart lenni, nyavalygás vagy sírás lett a hasonfekvés vége, a feje kicsit deformálódott, mert a bal oldalát preferálta.

Nekem ezt javasolta: háton fekve a popsijánál fogva forgassam, a popsit átforgatom hasas pozícióba, a baba teste maradt háton. Ez így kicsit kényelmetlen (persze finoman kell csinálni), úgyhogy fordítani fogja a testét is maga után hasra.

Lassan felfedezte a lábait, sokat nézegette úgy, hogy felemelte. Ahogy a lábát felemelte, rájött, hogy oldalra tud fordulni azzal a mozdulattal, amit gyakoroltam vele. Én a csörgőt, játékot mindig a feje fölé tettem, mikor már oldalra fordult, épp hogy kicsit lássa. Hetekig így játszottunk, sokszor hasra raktam, és próbáltam lekötni, játékot mutogatni neki, hogy mozgassa magától a nyakát, amíg nem sírt, csak nyöszörgött, addig csináltuk. Aztán 3 és fél hónaposan megtanult hasra fordulni. Most sem alszik hason, de ha ébren van, kizárólag hason szeret lenni. Már pelenkázni is alig lehet, fürdővizet is alig engedünk, mert mindig hasra fordul. Szóval segített.

2011. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krisztina27 ***** válasza:
Én nem vagyok gyógytornász, de nekünk is volt ilyen problémánk. Nem emelte rendesen a fejét, gyógytornász tanácsára vettünk egy nagy gimnasztika labdát és arra terítettünk egy textil pelenkát hason rá a babát és azon forgattuk előre, hátra, jobbra, balra. Rá volt kényszerülve, hogy emelje a kis fejét persze csak ameddig jól esett neki 4-5 perc. Nagyon hatásos volt most már 4hósan húzza fel magát ülő helyzetbe is, nagyon szépen tartja a fejét.
2011. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Náunk is volak csípő gondok, és mi elvittük egy magán orvoshoz, aki megmutatta, hogy hogyan kell tornáztatni.

Minden eset más, minden babánál más a probléma, így más mozgás a javasolt, ezért itt a neten keresztül nem fogod megtudni mi a legjobb a te babádnak. ezért keress fel egy normális szakembert, aki elmondja mit kell tenned.

2011. aug. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
keress fel egy Dévény gyógytornászt, megmutatja a babád számára szükséges gyakorlatokat, nem lehet általánosítani
2011. aug. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én gyógytornász anyuka vagyok.

Csatlakozva az előttem szólókhoz, egy ilyen fórum nem alkalmas arra, hogy a te babádra személyre szabott ötleteket, tanácsokat szerezz. Nem kell megijedni, elég gyakori a probléma amit leírsz, de korán sikerült felfigyelni rá. Tanácsom, hogy kérdezd meg a gyermekorvosod, hogy ő tud-e ajánlani gyógytornászt, aki tudna segíteni nektek és mutatna pár gyakorlatot. Általában a gyerekorvosok kapcsolatban vannak a gyógytornászokkal, így tudják, kihez kell küldeni a babát (és zárójelben megjegyezve nem feltétlenül kell Dévényesnek lennie!).

Minden jót kívánok nektek!

2011. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Mindenkinek, nagyon kedvesek vagytok!

Olyan jó, hogy itt a babás részen mindenki kedves, a terhesség rovatban nem mindig ez volt a hangulat... Még egyszer köszönöm Nektek!

2011. aug. 18. 13:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én gyógytornász vagyok, és leginkább azt javasoltam volna amit a második válaszoló írt. Ahogy elkezd forogni, mozogni ki fogja nőni hidd el, a csípője meg inkább legyen egy picit kötött mint laza. Ha utálja a hason fekvést, nem kell erőltetni, amúgy is fontos ha hasra teszed, hogy a mellkasa alá rakj egy kis takarót összetekerve, hogy az arca nem bukjon bele az ágyba, ill. a könyöke mindig összezárva legyen. (ne szétterülve) Könyöktámaszban. Remélem érthető mire gondolok. Három hónapos kortól lehet menni babaúszásra, ha van lehetőséged vidd el!

Remélem segítettem, ha van még kérdésed írj nyugodtan!

2011. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!