Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Totálisan padlón vagyok. Mit...

Totálisan padlón vagyok. Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
A fiam 16 hónapos, kegyetlen hisztis lett. 2 hete kezdte, hogy csakis az ellenkezőjét teszi annak amit kérünk tőle. Nem akar arra menni, amerre mi. Leül, ordít. Ha ott hagyjuk ránk sem bagózik. Hozzáteszem 4 foga készülődik. Nem jó sem a szép szó, sem a hangos. A víz sem. Úszik 5 hós kora óta. Ha próbálom szépen megmagyarázni neki, akkor ahogy a csövön kifér. Tanácstalan vagyok, és nagyon magam alatt.
2011. júl. 31. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Jajj szegénykém!

Hát pedig a legjobb ha megpróbálsz nem tudomást venni a "hisztiről".Ha nincs közönség,általában az előadás is elmarad! :) A vizet úgy érted,hogy leönteni?Azt ne is csináld!A hisztit legtöbbször csak megerősíti,nem érti miért csinálod és egy "jó kis" légzészavart okozhat a kicsinek!

A magyarázással az a baj,hogy ilyenkor annyira felfokozott állapotban van,hogy egyáltalán nem figyel arra amit mondasz,nem is tud ilyenkor koncentrálni.

Próbáld neki vicces hangon(nyugodtan) és nem hangosan,mondani neki,hogy "hehe jaaaaajj ha látnád,milyen piros most az arcoskád!Olyan kis cuki vagy mint egy frissen sült pogácsa!Mindjárt megeszlek!Megehetlek?"Hátha a játékosság elvonja a figyelmét a sírásról!

Nálunk legalábbis bejön!

Persze az is rátesz szegénykémnek,hogy jönnek fogacskák!

Kitartás,a lényeg,hogy maradj higgadt és következetes és ne kiabálj vele,mert az csak még jobban elbizonytalanítja ilyenkor őket!Kicsit hosszúra sikeredett,bocsi,de remélem segítettem..

2011. júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van elég baja szegénynek a fogával, bírd ki Te is. Bár lehet is valami a levegőben, a 18 hós kisfiunk is nyűgösebb, sírósabb mostanában. Még az időjárás és a frontok is rátehetnek egy lapáttal a hangulatukra.
2011. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is ma nagyon nyügi volt pedig ő is alapjáraton jó baba!Szerintem valami front készülődik,ráadásul a te fiadnál a fogak is bejátszhatnak!Adj neki homeós bogyót fogzásra vagy ha az sem használ akkor panadolt vagy nurofent!Egy kicsit enyhítsd a fájdalmát!
2011. júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nekem ugyanez a bajom mint neked,15 hónapos fiú és nekünk is jön a 11-12. fogunk.Amúgy is hisztis de ilyenkor nem semmi.Megpróbálok türelmes lenni és megfigyeltem hogy nálunk a kemény szó nem segít.(gondolhatod estére már nagyon elfáradok)de mit tegyek ez van.
2011. júl. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!