Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért viselkedik igy? A kisfiam...

Mért viselkedik igy? A kisfiam ha megyünk játszóra, minden gyereknek nekiugrik, megtépi a haját. Már nagyon kivagyok töle, de ha elveszik a játékát, vagy amivel ö akar, akkor meg csak sir, olyankor nem támad nem védi magát.

Figyelt kérdés
nem értem a viselkedését,amikor kénne nem cselekszik,amikor barátkozni akarnak vele,akkor mindenkit elhárit,megrémiszt,és inkább elmenekülnmek.olyan rossz ez alig tudok elmenni közösségbe,mert mindig ez van.annyira kellemetlen.mit tehetnék ellene?19 honapos
2011. aug. 18. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok gyerek pszichiáter, de tényleg rendkívül furcsának hangzik amit írtál.


Nem lehet, hogy el kéne vinni szakemberhez a porontyot? Lehet hogy szocializációs problémája van, esetleg enyhe autizmus. Ezt most nem ijesztgetésnek szántam, de nyilván az ilyen jellegű problémák még csecsemő korban nem jönnek ki.

2011. aug. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
most jol rám ijesztettél.mért az autizmusnak ez a jele?hogy ok nélkül verekszik,ha kéne akkor meg sir.ez komoly hogy autizmus?
2011. aug. 18. 14:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Komolyan írod, hogyha egy másik gyerek elveszi a játékát, amivel ő akar játszani, verekednie kéne?

Verekszik, ahogy szeretnéd, csak még nem tudja pontosan, mikor kéne. szerintem állj oda és tanítsd, amikor elveszik a játékát, üvöltsd, Ne hagyd magad, adj neki. Amikor meg barátkozni akarnak vele, akkor meg fogd le a kezét.

Összekeveredett kicsit. Ha ezt teszed, majd megtanulja, ha ez az egyetlen bánatod, hogy nem akkor verekszik, amikor kéne.

De tényleg az miért lenne jó, ha verekedne, ha elveszi egy másik gyerek játékát? Miért kell már ilyen kicsi korban agresszivitásra nevelni? És arra, hogy ez a jó megoldás, ha hátrány éri?

Szerintem nem autizmus, hanem egy agresszív környezetből származó egyén, aki a környezete elvárásának megfelelően agresszív.

2011. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
második.nagyon félre értettél,én nem azt akarom hogy verekedjen.csak azt irom ha már verekszik,de akkor sem akkor mikor oka lenne rá.nem kell abszolut verkednie.én nem is erre tanitom,csak nem értem a viselkedését
2011. aug. 18. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor valóban félreértettelek, mert úgy jött le.


De egyébként akkor is, ülj oda és tanítsd meg a társas viselkedésre. Nagyon kicsi még, nem kell barátkoznia. De ha odamegy hozzá másik gyerek és ő bántani akarja, fogd meg a kezét, mond el nem szabad bántani a másikat. A másik gyereknek meg mond el, legyen türelmes a te kisfiad ilyen kis vadóc, de nem akarja megbántani.

És ülj közéjük játszani, te irányítsd, ne engedd, hogy elvegyék tőle a játékát és azt se, hogy ő bántson más gyerekeket.

Sajnos ez azt jelenti, hogy 100%-ban rá kell figyelned, nincs könnyed fecsegés, padra ülés a játszón, de szerintem nagyon gyorsan megtanulja és akkor már szabdon engedheted és te is lazíthatsz.

Egyébként ne aggódj, múltkor hallgattam egy előadást és azt mondta egy gyerekjátszóház vezető gyerekpszichológusa, hogy vannak ilyen gyerekek. Minden különösebb ok nélkül.

Ők azt kérik, ha ilyen gyerek megy a játszóházba, szóljon a szülő, hogy ilyen a gyerek és akkor egy gondozó folyamatosan ott van a nyomában és ha emeli a kezét hajtépésre, megfogják, megölelgetik.

Úgyhogy nem a te hibád, majd elnövi, ő ilyen. Bántani viszont ne bántsd, azt mondta ez a pszichológus, agresszióval csak még agresszívabbá teszi a szülő a gyereket, azt kell megtanítani neki, mennyivel jobb szeretni és mennyivel jobb, ha játszanak vele. És ezt csak szeretettel lehet.

2011. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi.de ez nem jelent autistát?nagyon megijedtem
2011. aug. 18. 14:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos hogy nem autista, annak tuti lenne még más tünete. ez egy baromság. lehet ő nem akar ismerkedni, vagy valamiért azt hiszi így kell viselkedni, lehet őt is megtépte egy másik gyerek régebben. ez előfordul a kicsiknél.
2011. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam is kis agresszor volt kb. ilyen idősen. Húzta a másik haját, vagy belemarkolt az arcába. Egyébként meg nagyon félénk. Annyit tudtam vele csinálni, hogy félrehúztam elmagyaráztam, hogy ez nem jó és bocsánatot kérettem vele (a maga módján: megsimogatta akit bántott). Majd megmondtam, hogyha még egyszer ilyet csinál, megyünk haza. Ha ezután is újra nekiment valakinek, akkor tényleg hazavittem. Volt idő, amikor sokáig nem mentünk a játszótérre. Idővel kinőtte, úgyhogy kitartás! :)
2011. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Apa veletek lakik? 2 ismerősöm kisfia is ilyen agresszív és egyikkel sincs megfelelő apamodell.
2011. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Erről valahogyan szoktasd le, ha verekszik azonnal vidd haza és mond neki, hogy ez azért van mert verekedtél és ez nem helyes viselkedés. Lehet hogy hónapokba telik de hatásos. Az én lányom mindig szökött a játszóról és nekünk ez bevált, de csak úgy hatásos a módszer ha haladéktalanul mindig hazaviszed.

Muszáj cselekedned, mert ellenszenvesek lesztek egy idő után mindenkinek.

2011. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!