Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemsokára 21 hós lesz a...

Nemsokára 21 hós lesz a kisfiam. Tejital éjjel?

Figyelt kérdés
Még mindig kéri a tejcit a cumisüvegében éjjel 1-2x és se a víz, se más nem jó neki. Vacsora mindig bőséges. Víz és cumik mindig vannak az ágyában, ha kell neki éjjel, kiszolgálja magát, de a tejcit muszáj frissen készíteni, ezért folyton kelünk :-( Próbáltam csak elütni vízzel, vagy kis kamilla teával, de neki nem kell. Más is van így, ennyi idősen?
2011. aug. 20. 09:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

szia


mi is így vagyunk, 21 hónapos a fiam

bár én megcsinálom este és ha kéri melegítem, addig a hütőben tartom - semmi baja nem lesz

szerintem nem baj:)

2011. aug. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nagy baj, hiszen egyszer sem tudom átaludni az éjszakát és a kicsi is folyton fennt van. Erről le kell szoknia, de fogalmam sincs hogyan.
2011. aug. 20. 09:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is le kell szoktatni róla.esetleg ha odabújsz mellé és sima cumival visszaaltatod?tarts ki abba hogy nem adsz neki,és lehet pár nap alatt megszokja.
2011. aug. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már nem kellene éjjel "etetni".
2011. aug. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

szerintem egy módja van, nappal több étel. lehet a vacsi bőséges de akkor az uzsi, ebéd adaog kell növelni. van egy mennyiség amit megeszik a gyereked, ha nappal nem kapja meg, éjjel fogja kérni.

tudsz azzal csalni, hogy a délutáni alváshoz is kap tejitalt. ugye a vacsi lefekvés előtt fél-egy órával van és meleg étel? tészta, hús, sajt, zöldség, stb? utána 3 deci tejital

2011. aug. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Délutáni alváshoz kap 2.5dl tejitalt. Este 8-kor van a vacsora, csirkemell, krumpli, zöldségek általában. Lehet, hogy szokás és nem az éhség diktálja elsősorban.
2011. aug. 20. 11:53
 7/18 anonim ***** válasza:

főzzél változatosan neki vacsorára is, és nyugodtan adhatsz neki 2 fogást, ez így nem éppen tápláló ha minden nap ez a menü. főzzél mondjuk húslevest, lé nélkül add neki, répa, husi, krumpli... aztán mondjuk túrós csusza vagy rakott káposzta, paprikás krumpli nokedlival, rizseshús, stb

ha nem duci a babád, nem kell diétás vacsi neki, és ha tényleg jól bekajált, na adj neki tápit éjjel amíg bírja, simogasd, járkálj vele, énekelj, cumit add oda, kis víz, sok ölelés

2011. aug. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is ilyen korban ez már inkább szokás mint éhség!Azt szokta meg,hogy az étterem éjjel is nyitva van!Valahogy le kellene szokatni de sajna ez nem fog könnyen menni ilyen idős korban!
2011. aug. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Ez nem éhség, hanem megszokás. Ha megakarsz tőle szabadulni, akkor ne adj neki többet. Magyarázd el, h éjjel mi se szoktunk tejet iszogatni. És milliónyi kitartás, mert lehet 2 nap alatt megszokja, de lehet eltart 2hétig is. De ha tényleg abba akarod hagyni, akkor nem dőlhetsz be a trükkjeinek, sírásának. Légy te a kitartóbb! Gondolj a jövőre.
2011. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia. Mi van akkor, ha a bőséges vacsi után fürcsi, majd lefekvés előtt még egy nagy tejital jön (keverj bele pár kiskanállal a legegyszerűbb tejpépből, így sűrűbb és laktatóbb lesz), alvás. Hátha nem kel fel.

Az én fiam 8 hós kora óta tejital+tejpépet eszi, azóta nem kelt fel hajnalban enni, addig kelt.

2011. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!