Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két éves lesz kisfiam nemsokár...

Két éves lesz kisfiam nemsokára. Az esti alvásnál nagyon megszenvedek Vele, és már nem tudom mit hogyan csináljak? A másik, szülinapos kérdés.

Figyelt kérdés

Az elsőre: Minden este borzasztó nehezen alszik el,kell 1óra! Sokszor kiakaszt,de türelmem szerencsére van bőven,elvégre ez a dolgom. Régebben 8-kor már aludt a Drágám,tegnap pl fél 10-kor sikerült. A nappali altatás hamar megy,igaz nem is alszik annyit,mint régebben,2,5-3 órát,max.,jó ha 2-t alszik. Hozzáteszem rettentő anyás,még wc-re sem tudok egyedül menni,sőt ölembe akar ülni. Ha kiteszem a lábam,rögtön Anya,és sír utánam.

Valószínű az az oka,hogy el tudom Őt vinni néha társaságba,Gyerekek közé,és volt,amikor ott hagytam 2 órára,addig én intéztem a dolgaim. Az első 2 alkalommal semmi probléma nem történt. De amikor harmadjára,negyedjére vittem,nem akart ott maradni,vagy én is maradjak ott. Most a héten nem vittem,ennek ellenére fél percem nincs! Tud valaki jó tanácsot adni nekem? Tapasztalt Szülőktől kérném elsősorban a választ,esetleg ha van itt védőnő,nagyon megköszönném!!!


A szülinapos kérdés: Tehát mint említettem,2 éves lesz Decemberben kisfiam. Nagyon okos,minden érdekli,ismeri a betűket,és össze is tudja olvasni őket! Imádja a zenét,nem érdekli a mese dvd,de a könyv igen,abból van tömkelég. Most ezt nem azért írtam le,mert nagyzolok ezzel,hanem tényleg ilyen fejlett korához képest,éppen ezért olyan ötleteket várnék segítségül,ami lekötné,eljátszana vele. Neki Dec-ben: szülinap,Karácsony,Télapó,egybe minden. Nem lesz könnyű az biztos. Árban nem gondolkodok nagyban!

Előre is köszönöm a válaszokat!!!!

Szép napot!


2010. nov. 20. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

1: Nálunk is így volt, egészen addig, míg rájöttünk, hogy sok neki a napközbeni alvás. Elaludt kb. 2 körül, 4-ig alszik, 8 körül fürdés, utána alvás, ami nem ment, hiszen csak pár órát volt fent. Mi úgy csináljuk, ha nem álmos napközben, nem altatom. Ha álmos, természetesen hagyom aludni, de max. 1 órát. Így este időben van ágyban.


2: Ez azért nem semmi! Két évesen olvasgat? Az én csemetém 2,5 éves és nagyon szereti a matricás-kifestős könyveket. Én innen rendeltem karácsonyra:

[link]

2010. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Alvás:

Egy ilyen koru gyermek teljesen koncentrál és 3-4 percnél még elfárad. Játékosan altatsd, én olyan játékot találtam ki, hogy ki tudja tovább csukva tartani a szemét. Ebbe mindig elfáradt közben dudoltam, énekeltem, persze monotonon. Ez nálam bejött és szerette, minden este ezt kellett csinálni, de nem tartott tovább 10 percnél.

Szülinap:

Probáld ki az első osztályban használatos kép alá szótagolt betüket. Tankönyvkiadóknál lehet ilyenhez hozzájutni. Játszik is és tanul is. Nekem szerették.

2010. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia, először is gratulálok az okos kisfiadhoz! az én kislányom is hasonló típus, bár azért ő még az olvasásnál nem tart, karácsonykor lesz 2 éves. Ő is nehezen alszik el este, van hogy 1 óra kell, én előbb elalszom....ő is nagyon anyás lett, hasonló élmény miatt sztem. ő is nagyon nagyon érdeklődő, szept-ben azt mondta egy gyógypedagógus, hogy sok mindenben 2,5 éves gyerek szintjén áll.

első tanácsom, hogy felttétlenül olvasd el Ranschburg Jenő szülők könyve c. művében a "félénk gyerek" című fejezetet. :)

Én azt vettem észre amúgy, hogy nincs összefüggés abban, hogy nappal menynnit mozog (nagyon mozgékyon) , és hány órát alszik nappal (ált. 2, ritkán másfél). Riktán van, hogy elég könnyen elalszik este is, de inkább az a jellemző, hogy fireg-forog...ja, és még cicit kér előtte, bár tejem már csak pár csepp van. Anélkül egyszereűn nem tud lenyugodni...mindezt én nanak tudom be, hogy a nappal átélt dolgok foglalkoztatják, és ezért nem tud könnyen elcsitulni. Kicsi korában meg olyan volt, hogy 3-4 hós korági átüvöltötte az estéket. ilyenkor a kézben ringatás és rázogatás meg éneklés segített, de volt hogy csak bömbölő zene mellett tudott elaludni, az kellett hogy ki tudja zárni a külvilágot. aztán utána ez változott, cicin viszonylag können elaludt, sőt zavarta is (a mai napig nem szereti), ha éneklek neki vagy simogatom, de éjjel sokat ébredt stb. kb. 21 hónapos kora óta alussza át az éjjelt. bocs ha hosszú voltam, de gondoltam, elírom ezt is. :) szóval, szerintem muszáj türelmesnek lenni...majd szépen eljutank ők is oda, hogy viszonylag könnyen elaldujanak. bár, ha magamból indlok ki, én kb. 22-23 éves koromig nagyon nehezen aludtam el, 1 óra is kellett, mert pörgött az agyam. most már 5 perc alatt elalszom, főleg mióta a kislányom megvan. :DD de még az óvodűban is konkrétan emlékszem a linóleum mintájára, annyit bámultam anno, mert nem tudtam elaludni a délutáni alváskor. mire elaludtam volna nehezen, fel kellett kelni, de utáltam! :))))

ja, és náűlunk az sem jön be, hogy este csak nyugis program van, nem segít semmit. mi még tévét sem nézünk, az sem zavrhatja meg.

karácsonyra végy neki valami kirakójátékot! én azt fogok a kislányomnak, játszottunk már vele más helyen, és nagyon tetszett neki. meg xilofont, ha szereti a zenét!

ezen kívül fog még kapni olyan játékot, hogy halacskákat kell kifogni a tóból, mágneses játék.

2010. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ismeri a betűket és össze is olvassa őket?????????????

2 évesen?Jajj...Miért nem lehet az a gyerek GYEREK?

Olvass már egy kis pszichológiát és ne akard két évesen olvastatni a kisfiadat.Ajánlom Vekerdy Tamás:A pszichológus válaszol című írásait.A játékat képnézegetéssel, beszélgetéssel, énekléssel, gyurmázással fejlődik egy ekkora gyerek a legjobban!Ezzel kapcsolatos dolgpt vegyél neki karácsonnyra.

Tehát:KÉPES könyvet,gyurmát,építőt, kocsikat.

Nem megbántani akarlak, biztos okos a gyermeked, de 2 évesen az hogy felismeri a betűket, és "összeolvassa", még nem olvasás!

Felismeri persze a betűket, ugyanúgy mint mikor képet mutatsz egy napocskáról medvéről kutyáról.Csak ez M és A, például.Ha egymás mellé teszed őket,egymás után kimondja persze.

Szóval már mindenhol azt nyomják, hogy minél hamarabb olvastatni íratni stb., de hidd el a szókincs a mondókákkal versekkel, a kézügyesség pedig gyurmázással fejlődik legjobban.Na és ezek után pedig rengeteg szabad játék, nagy rész a friss levegőn.Mert a friss levegőn szaladgálás fejleszti a tüdőt, ezáltal serkenti az agyműködést.

Ha nem hiszel nekem olvass utána.


[link]


[link]


[link]


A mese gyerekeink mindennapi lelki tápláléka. Azok a gyerekek, akik mindennap hallanak mesét, az iskolába lépés idejére egy-másfél évvel előzhetik meg anyanyelvi fejlettségben azokat, akiknek ez nem jutott osztályrészül. De rosszul mondom. Nem ezért kell mesélni.


Azért kell mesélni, mert a kisgyerek lelki és testi egészsége követeli ezt meg. [...] És nem csak a kisgyereké. Klinikai tapasztalatok szerint a kisgyerekkorban hallott mesék olyan mintákat adnak, melyek a kamaszkoron túl is elkísérik a gyerekeket, és segítenek a válságos élethelyzetek meg- és feloldásában." (Vekerdy, 148-49)


Remélem segítettem.

2010. nov. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kiemelném az utolsót,ma 14:45-et. Nos,ettől tartottam,hogy biztos azt hiszi más,hogy én akarom a Gyermekemet "görcsösen" tanítani olyanra,amit még bőven ráérne. Nos,amit az elején leírtál,az mind megfelel a valóságnak,tehát gyurmázunk,rajzolunk,minden nap mesekönyvet lapozgatunk, sétálunk ha az idő is megengedi,napi 2x is,tehát nincs unatkozás.

A betűk azért jöttek szóvá,mert az én okos Kisfiam bizony megkérdezte tőlem mesekönyv nézegetés közben,egy napsütéses délutánon,hogy: Anya, mi ez? Ez egy "C" betű kisfiam. Nos innen indult ki az,ahol most tartunk,hogy "meg kellett" mutatnom Neki a betűket,számokat! Már ne haragudj,de mondtam volna Neki azt,hogy "Édes kisfiam,azt nem mondom el,majd az iskolába megtanítja Neked a tanítónéni"... Ja! És a mese nem nagyon érdekli,hanem a zene! Mindig azt kéri,hozzáteszem,nem mi akartuk így,sőt én is inkább azt szeretném,ha mesét nézne,akár dvd-n,akár könyvben. Szóval nem minden gyerek egyforma... Ismerek olyat is, 4 éves a kisfiú,és nem lehet érteni mit mond,nem tud beszélni!!! Ez azért durva,szegény nagyon sajnálom Őt... Bár segíthetnék!

Az én Drágámra meg igenis büszke vagyok! Ha Ő ezt akarja,ne haragudj nem tiltom meg Neki,hogy ne nézzen zenét,ne "olvasson". Természetesen 3-4 szavakat tud csak összeolvasni,előbb betűzi,aztán egybe kimondja. Korán érő típus,jóval fejlettebb korához képest,erről bocsi nem tehetek!

A Szülinaposra nem válaszoltál...Elfelejettél?

2010. nov. 22. 20:55
 6/8 A kérdező kommentje:
Még azt hadd tegyem hozzá,hogy a Gyerekdalok és Mondókák c.dvd-t kívülről fújja,énekli! Ezen kívül még egy csomó mondókát,amit közösen tanultunk mesekönyvből!
2010. nov. 22. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"Természetesen 3-4 szavakat tud csak összeolvasni,előbb betűzi,aztán egybe kimondja."

3-4 szavakat?azt meg hogy kell?

Te sem vagy tisztában az olvasással?Betűket olvasunk össze az iskolában, de mindenek előtt HANGOKAT!!!

Nem persze ne tiltsd meg, hogy "olvasson", ha már 23 hónaposan olvas...

2010. nov. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogy te mekkora b....ó vagy öregem! Na menjél a tökföldre kapálni!
2010. nov. 23. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!