Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves a kisfiam, még nem...

Egy éves a kisfiam, még nem megy, csak holdkomppal, mindent lassabban csinált mint az átlag. Védönö szerint vigyük orvoshoz, gyogytornászhoz. A férjem és anyosom szerint is még várjunk, lehet nemsokára elindul. Várjunk?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem előírás,hogy a babának 1 évesen el kell indulnia.Ettől még lehet makkegészséges.
2010. okt. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 13 hónaposan kezdett járni. A szomszéd kislány 16 hónaposan!! A holdkomp lelassítja a járás-tanulást. Ne aggódj, teljesen "normális" a dolog :)
2010. okt. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia, az én kislányom 15 hónaposan indult el, mondjuk kb.13 hónapos korától kézen fogva ment, a holdkomp semmiképp sem tesz jót, inkább másszon aztán feláll és egyszer majd csak elindul, de amúgy szerintem nincs elmaradva a kisfiad!
2010. okt. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs lemaradva. Az én védőnőm meg épp,hogy azt mondta, nem elvárás, hogy egy 1 éves járni tudjon egyedül. 18 hónapos korig nincs elkésve. De a kompnak olvass utána, sok rosszat hallani róla, nem egészséges. (Kikó)
2010. okt. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Nincs lemaradva.

Az én kislányom 13 hósan indult el. Pedig ő mindent hamar csinált.

De azt a holdkompot én kidobnám,nagy ellenzője vagyok.

Nem tanulja meg sem ő sem az izmai tartani magát.

2010. okt. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem a védőnődet, miért mond ilyen marhaságot, 18 hós korig bőven ráér, csak azután kell gondolkodni hogy miért nem megy még. Ismerős gyógytornász is ezt mondta, nuszáj volt megkérdeznünk, mert nekem meg anyósom volt kétségbeesve, hogy 1 éves nem ment a lányom, szinte fogyatékosnak tekintette szegényt és szégyellte hogy "le van maradva". Pontosan 15 hós volt mikor elindult, de onnantól kezdve még a kezét sem foghattuk, mert nem akarta és nem is kellett mert egyetlen egyszer sem esett el. Szóval bőven ráértek, és vigasztaljon hogy így sokkal stabilabban jár majd. Bár nem tudom mi az a holdkomp..
2010. okt. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Amire te gondolsz, az a bébikomp. Nem igazán tesz jót. A fiam is mindent később csinált, mint az "átlag". 12,5 hónaposan állt fel egyedül, 16,5 hónaposan indult el önállóan. Nincs lemaradva a tiéd sem semmiről.
2010. okt. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Nincs lemaradva de a komp tényleg nem jó, mert igy esélye sincsen hogy önállóan próbálkozzon. Mert ennek is megvan a folyamata. Előszőr áll pár hónapig, aztán lépeget bútorok mentén, aztán kapaszkodás nélkül megáll, utána lép egyet kapaszkodás nélkül stb. Mégis hogy tegye meg ezeket a komppal? Lelassitja a fejlődését. A fiadnak nincs baja csak a komp akadályozza.
2010. okt. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
Fú,most aztán megkapod a magadét,amiért merted a gyerekedet bébikompba tenni..Vedd fel a páncélzatodat meg a pajzsodat kérdező..
2010. okt. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na, akkor asszem én leszek az első, aki nem biztos, hogy elsőre hülyének nézi a védőnőt.


Mit jelent, hogy mindent lassabban csinál, mint az átlag?


Lehet, hogy kicsit hipoton az izomzata és azért. Végül is ő ismeri személyesen a gyerekedet, nem pedig az itt válaszolók (magamat is beleértve). Gyerekorvos mit mond?

Én azért valószínűleg megnézetném gyógytornásszal, aztán ha ő nem lát semmit, akkor türelem. Elkésve tényleg nincs a járással, de csak akkor, ha minden egyéb rendben van vele.

2010. okt. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!