Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak fejéssel vissza lehet...

Csak fejéssel vissza lehet hozni a tejet?

Figyelt kérdés
Sajnos a babám nem szopik (nem hajlandó) kb 3 hetes kora óta, mindent megpróbáltunk de nem fogadja el. A lefejt tejet viszont megissza cumisüvegből. Most majdnem 4 hónapos és hirtelen drasztikusan lecsökkent a tejem (csak fejek már régóta). Eddig is kellett tápszerrel pótolni de most már szinte csak azt eszik. Vissza lehet hozni a tejet valahogy ha nem szopizik a baba?
2011. aug. 20. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem igen. Amikor növekedési ugrás van, pl. 3 és 6 hósan, akkor elvileg gyakrabban szopik a baba, hogy több tej legyen. Szerintem gyakoribb fejéssel is lehet több tejet csinálni, de csodát ne várjál. Egyél sok tápláló kaját, nekem bejött még az alkoholmentes sör is tejszaporítónak. És persze ne stresszelj.
2011. aug. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen mellszívód van?

Nekem is ugyanilyen problémám volt a babámmal.

Medela swing-em volt 9 hónapig tudtam neki fejni a tejet.

2011. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Avent Isis kézi van de nem tudom mennyivel jobb vagy rosszabb a többinél. Még a szülés előtt vettem és aztán működött vele a fejés, ezért nem vettem másikat. Gondolo egy elektromos kényelmesebb lenne..
2011. aug. 20. 22:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a kényelmesség miatt, hanem hogy meg tudd tartani,illetve növelni tudd a mennyiséget.

Nekem azért volt jó a medela swing, mert nem csak fej, hanem fejés előtt, gyors mozgásokat végez, pont olyat amilyet a babák, hogy előhozzák a tejreflexet.

Ezáltal nő a mennyiség.

Tudom nagyon drága készülék, újonnan 44000 ft, de én pl a teszvesz-en vettem 20000 ért. Nekem nagyon megérte!

Már csak azért is, mert ha tápszerezni kellett volna, na az lett volna az anyagi csőd! Arról nem is beszélve, hogy a tejcsi, az mégiscsak tejcsi.:-)

2011. aug. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, írni, hogy próbáld meg teljesen kifejni a melled, és ha üres, akkor fejjél még.
2011. aug. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem akkor volt sosem a fejl. ugrás, amikor "kellett volna". Mindig eltolódva. Neked is az lehet. Ekkor a gyakoriságon van a hangsúly, fejj gyakrabban.


Esetleg megpróbálhatnád újra csak szoptatni. Ne add oda neki a cumiját 2-3 napig, hanem tedd cicire. Ha nem fogadja el sehogysem, kiskanállal add neki a lefejt tejed, vagy itasd pohárból. Egy próbát megér, csak türelem kell hozzá mindkettőtöknek. 2-3 napot szerintem megér, a szoptatás a legjobb táplálási módszer, és az anyatej a legmegfelelőbb táplálék a babáknak, tehát csak jót teszel!

2011. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Disi ***** válasza:
Szia! Nekem még csak 7 hetes a babóm, de sajnos nekünk sem megy a szopi. Nekem mondjuk a tejem is kevés, de ahhoz képest amivel hazajöttünk már eléggé nőtt a mennyiség (mikor hazajöttünk 40-50 ml/nap és cseppenként most 200-230 ml/nap sugarakból). Amit nekem tanácsoltak és bevált (nem tudom te csináltad-e, ha igen, akkor bocsi), hogy kézzel is fejek. Béreltem egy elektromos mellszívót, és az után mindig tudok még kézzel is fejni, és nekem szerintem ettől szaporodott. Azt mondják ez is bőrkontaktust ad, ezt érzékeli a szervezet. remélem tudtam egy picit segíteni.
2011. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!