Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Krumplit kóstoltatok a babámma...

Krumplit kóstoltatok a babámmal, de nem szereti, mivel és hogy keverjem?

Figyelt kérdés
Már túlvagyunk az almán, gondoltam, keverem a krumplit, de hogy, főtt krumpli + nyers reszelt alma + anyatej és turmixolva vagy botmixer vagy hogy?
2009. ápr. 16. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az almát is párold meg ha összekevered a krumplival.Utána egyben botmixerrel össze :) Fiam imádja. A krumpli az a zöldség amit szinte bármivel keverhetsz, gyümölccsel és más zöldségekkel.(pl. cékla, répa..)
2009. ápr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is úgy kezdtük, hogy először nem ette meg. Azt mondta a védőnő, hogy egy icipicit sót azért tehetek bele. Na, úgy már megette. Egyébként én is szoktam keverni almával, vagy reszelt sajttal, azt is nagyon szereti.
2009. ápr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De az almát főzhetem a krumplival is, ugye?
2009. ápr. 16. 08:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam most 8 hónapos. Mikor először kóstoltattam vele a krumplit, ő is húzogta a száját, nemigen akarta megenni. Kis szünetet (egy hét, pár nap) tartottunk és egy kis anyatejjel összekeverve adtam neki, már szívesebben elfogadta. Aztán kevertem még almával, sárgarépával is, de tényleg bármilyen (kivéve aprómagvas!) gyümölccsel keverve jó.

Most már a párolt csirke-pulyka húst, a krumlit és a répát összenyomom, összekeverem, kis csöppségem meg úgy eszi mint egy kismalac, még hangosan cuppog is neki!

Ja, lényeg, hogy semmit se erőltess, mert nagyon megundorodik tőle (kisfiam így járt a vegyes zöldségpéppel és a zöldborsóval, nagymama akarata ellenére megtömte, gondolkodtam is hogy agyonvágjam - é a mamát, vagy húzzam nyársra és süssem meg :-))

2009. ápr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: én az almát nem főztem meg. A krumplit kis sós vízben megfőztem (nem nagyon sós).

Előttem látom valaki sajtot is írt, nem túl szerencsés tejterméket adni 1 éves kor előtt szerintem.

Amúgy meg ajánlom figyelmedbe a kismamablog.hu-t, nagyon jó dolgok vannak benne, akár etetéssel, akár bármi babás dologgal kapcsolatban.

2009. ápr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, meg is nézem :) Nagymamát azért ne húzd nyársra :)
2009. ápr. 16. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!