Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 1 éves kor felett még...

Baj, ha 1 éves kor felett még mindig szoptatom nap közben többször is?

Figyelt kérdés

A nagyszülők már nagyon cseszegetnek érte. De én azt olvastam, hogy 3 éves korig napi fél liter tejalapú italra van szüksége a babának. Akkor mi legyen? Vegyek neki tápszert? Vagy a tejnek mondott pancsolt cuccokat, amiben ki tudja mi van? Tudom, hogy elvileg 1 éves kor után ihatna tehéntejet, de a bolti tejek nagy része tehenet messziről sem látott. Akkor nem jobb neki az anyatej?

Egyébként jön hozzám, és kéri a cicit. Gondoltam, hogy nem mondok neki nemet, még.


2009. ápr. 16. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Nem, egyáltalán nem baj. Azonban érdemes odafigyelni arra, hogy 15 hónapos kor után már ne szoptass, mert a babád ezután a kor után már az elválasztást traumának éli meg. Ezt egy gyerekorvostól hallottam. Egyébként teljes mértékig igazad van, az anyatej mindennél jobb. Jó babázást kívánok!
2009. ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
sztem se baj, mi milupa juniort iszunk két és fél évesen is, tejet nem adok neki az egy nagy nulla!
2009. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én nagy gyerekeim majdnem 2 évig szopiztak. Egyáltalán nem baj, ha még szoptatsz, ugyanúgy megkapja a babád a számára szükséges tápanyagokat és a nagyon fontos immunanyagokat, mint 1 éves kora előtt. Az enyémek például szinte nem is voltak betegek, amíg szoptak, amikor oviba kezdtek járni, akkor is kevesebbet betegeskedtek, mint a többiek. Én nem adnék tápszert, ha van tejed, a tehéntejnek mondott valami, amit a boltban lehet kapni, meg inkább fehér víz..
2009. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szoptasd nyugodtan, jót teszel vele. A védőnőm és a gyerekorvos szerint két éves korig abszolút rendben van, ha szoptatsz. A nagyszülők valószínűleg azért cseszegetnek vele, mert az ő idejükben 9 hónapos kor körül általában leállították a szoptatást. Ma mást vallanak a szakemberek, ennyi. A döntés a tiéd, te vagy az anyukája.
2009. ápr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!