Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam át a babakoc...

Hogyan szoktassam át a babakocsiban alvásról az ágyban alvásra?

Figyelt kérdés

egy éves a fiam, nemsokára bölcsibe megy, és napközben csak babakocsiban hajlandó elaludni. Aki hasonló cipőben járt hogyan sikerült ágyban elaltatni? Órákig hagyom a kiságyban, és bármennyire fáradt, feláll, és kiabál, néha játszik inkább.Egész kis korától a teraszon alszik babakocsiban.Tud valaki segíteni?

Köszi


2011. aug. 22. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Én szerencsére nem voltam hasonló helyzetben, nálunk a másik véglet van. CSAK kiságyban alszik el.

De szerintem erre csak egy megoldás létezik, és az a türelem. Ha ágyat szeretnél, akkor felejtsd el a babkocsit. Csinálj lehetőleg sötétet, hátha esti érzetet keltesz vele, és ha nem alszik, akkor se vedd ki az ágyból. Nem baj ha nem alszik, a lényeg annyi lenne, h pihenjen. Türelmesnek kell lenned! Pár nap, és a fáradtsága úrrá lesz rajta. Csak vigyázz, egyszer sem adhatod be a derekadat, mert utána tudni fogja, h ha elég kitartóan nyavalyog úgyis eléri a célját. Légy te a kitartóbb! Hosszútávon megéri!

2011. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és játék ne legyen az ágyban! Csak olyan dolgok, amivel elaludni szokott. Ha van mit piszkálgatnia, az eltereli a figyelmét az alvásról. Viszont a semmittevés álmosít.
2011. aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na még ez is eszembe jutott:

"Egész kis korától a teraszon alszik babakocsiban."

Esetleg tegyél ki egy utazóágyat vagy járókát a teraszra (már ha van, vagy kérj kölcsön, a lényeg, h zárt legyen, h kiságyhatást keltsen), lehet ott hamarabb elaludna benne. Aztán pár nap múlva ha megszokta, akkor a teraszajtóba, majd egyre közelebb a szobájához. Lehet ez fog bejönni.

2011. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos nem tudom megtenni, mert kicsi a lakás, a fő baj az, hogy a babakocsiban be van kötve nem tud mozogni, így hamarabb elalszik. Meg persze ha nem alszik el, akkor tologatom picit. De a kiságyban állandóan feláll....
2011. aug. 22. 16:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, a kislányom kb. 13 hónapos koráig nappal a teraszon babakocsiban aludt. Aztán idén télen olyan hidegek voltak, hogy úgy gondoltuk ez nem állapot. Egyik nap nem voltam otthon, a férjem ebéd után berakta a kiságyába. Volt nagy haddelhadd, mindent bevetett a kisasszony, de végül megnyugodott és aludt is 2 órát. Másnap már csak pár percig hisztizett. Mi ennyivel megúsztuk. Rá fog jönni ő is, hogy jobb neki a kiságyban, tud forgolódni, meg télen nem kell úgy beöltöztetni. Sok sikert!
2011. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!