Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem alszik a 3 hónapos kisfiam...

Nem alszik a 3 hónapos kisfiam a kiságyban. Egyedül a babakocsiban hajlandó elaludni, de ott kb 5 perc alatt. Hogyan szoktassam meg vele az ágyban alvást? Az esti lefekvés is kész rémálom,3 óra cicizés után elalszik a cicin, és igy tudom lerakni.

Figyelt kérdés
Hogyan tanítsam meg elaludni?
2008. okt. 3. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem először póbáld meg, hogy ha elaludt a kocsiban, tedd át a kiságyba. Ezt ismételd akár 5-6 alkalommal is ha felébred. Aztán próbálkozhatsz rintagással, popsipaskolássl, énekléssel...

Eleinte biztos sírás lesz, de nekem is sikerült a ciciről az önálló altatásra szoktatni:-)

Türelem és kitartás, és követezetesség.

2008. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nos a babák sem hülyék és ha máshol altatod és átcsempészed megijed,hogy hol van.neked sem lenne jó egy virágos kertben vagy egy parkolóban ébredni ha az ágyadban aludtál el.

Én 2hete szokatom a kiságyára,nekünk is ez volt a gond,dettó.Én este azt csinálom,hogy fürcsi után egy kislámpánál szoptatok,szinte majd elalszik,aztán a vállamra teszem büfizni,de ekkor már leoltom a lámpát és kb 3-4 perc és bealszik,előtte nekem is 3 óra volt-horror,nappal felkelünk reggel 7körül ha sikerül vissza rakom még ha nem megreggelizünk aztán ha dörzsöli a szemét vagy ásít irány a kiságy,sírdogál kicsit de vissza alszik.Én mikor elkezdtem már a 3dik nap igényelte az önállóságot,teljesen kicserélték.egy dolgot tarts szem előtt nekik még kb 15órát kellene aludniuk,ha egy kis jelét is mutatja,hogy fáradt akkor kiságy,megszokja hidd el.Neked is könnyebb lesz.Ha már nem sír olyan sokszor ha beteszed akkor alakítsd ki neki ,hogy közel azonos időben aludjon,nálunk pl van egy délelőtti meg egy délutáni,de ez nem jelenti azt,hogy nem rakom be többször ha látom,hogy fáradt.Ha nagyon sír akkor vedd ki a kiságyból és nyugtasd meg,de meg fogod látni milyen amikor úgy sír,hogy nyugtatja magát és milyen amikor valami baja van..akkor nagyon sír,ha csak nyugtat akkor olyan panaszos csak..nekem beszélget is a játékaihoz ilyenkor,Ne kapkodd fel állandóan.Én ha beteszem ha fáradt kb 5perc sírdogálás után szunyál.Remélem segítettem ,ha tudok segítek még,írj privit...amúgy nekem a suttogó könyv segített nagyon,teljesen bejönnek a leírtak:)2.5hós baba mamája

2008. okt. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!