Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 6 hónapos. Rászokott...

Kislányom 6 hónapos. Rászokott arra hogy állandóan babakocsiban rázom és ugy alszik el. Éjszaka is sajna. Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Irnál még a körülményekről? Úgy értem, hogy korábban hogy aludt el? Magától vagy ringattad és az éjszakákat átaludta? És csak most 6 hósan változott meg az alvási szokása?
2010. aug. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg arról, hogy mi mással próbálkoztál, és akkor mi történik? Egyedül hagytad a kiságyában, vagy mellette ültél, énekelsz vagy mesélsz neki valamit, melléfeküdtél, vagy ölben próbáltad altatni, szóval mi mindent próbáltál, és mit szólt hozzá a kislányod?
2010. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia!Az elején napközben aludt csak babakocsibanéjszaka kiságyban./Kint altattam kocsiban mig nemvolt még nagy meleg a nyár elején/.Aztán erre annyira rászokott,hogy éjszaka ha elaltattam ölben ringatva természetesen:)és letettem a kiságyba vagy abban a pillanatban,vagy félórán belül felébredt.és ilyenkor nagyon nehéz vissza altatni.És az éjszakát szinte végig aludta,és alussza mai napig.Este elaltattam az ölemben és letettem a kiságyba ,félórát sem aludt és felkelt.
2010. aug. 24. 16:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval ,ezaz alvási szokás nem most alakult ki,már tart egy ideje.Azt látom rázva kell altatni,és ha felkel éjszaka csak igy tudom vissza altatni ujra.
2010. aug. 24. 17:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Csak azért kérdeztem a körülményket, mert én is mindig segítettem neki az elalvásban, soha nem tudott egyedül elaludni. Vagy ringattam, vagy bébihordozóban aludt el és utána tettem a kiságyba. Aztán persze rá nemsokkal fel is kelt. A hónapot meg azért kérdeztem, mert nálunk 6 hósan bezavart a mozgásfejlődés és szinte óránként felkelt, pedig előtte több órát is aludt egyhuzamban. Mióta elmúlt a mozgásfejlődés (már stabilan áll), azóta "csak" kétszer kelt fel éjszakánként, de rémálom volt visszaaltatni. Most 7 hónapos és már teljesen ki voltam a fáradtságtól, meg az éjszakai kelésektől és véget nem érő ringatásoktól. Aztán találtam nemrég egy módszert, ami nagyon bejött. Lehet lesz olyan, aki ellene fog szólni, de azért leírom. Szóval én elolvastam és alkalmazni kezdtem az Aludj jól gyermekem c. könyvben leírtakat. Első este gyomorgörccsel kezdtem neki, felkészültem a legrosszabbra, de láss csodát, egy kis sírás-rívás után 15 perc alatt elaludt magától a kiságyban és reggelig fel sem kelt!!! Aztán másnap napközben is sikerült 15 perc alatt elaludnia. Már második este ott tartottunk, hogy 1 perc alatt elaludt és meg se nyikkant egész éjszaka. El sem hiszem, hogy azóta normálisan tudok aludni, a kezem meg a hátam pedig nem szakad le a cipeléstől. Még annyit hozzátennék, hogy a gyerek miután felkel, soha nem néz rám 'rossz szemmel', amiért kicsit sírni hagytam.
2010. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ird már le a módszer lényegét pár szóban,légy szives!!!
2010. aug. 26. 16:06
 7/8 anonim ***** válasza:
A lényeg: először is vettem neki egy macit, ami mindig ott lesz vele az ágyban (direkt új, hogy ezzel kapcsolja össze). Este végigcsinálom a szokásos szertartást: fürdés, evés, majd olvasok neki mesét. Utána berakom az ágyba, megmutatom neki a macit és elmondom, hogy ő lesz az alvó társa. Aztán ellépek az ágytól és 30 mp-ig nyugodt hangon beszélek hozzá, hogy most aludni fog és nincs semmi baj, stb... Ha felült vagy felállt, akkor behajolok az ágyba, fekvő pozícióba teszem, megsimizem (bár ezt nem kell), majd jó éjszakát kívánva kimegyek a szobából. Persze ezután sírni kezd. Várok 1 percet, majd bemegyek, először 10 mp-ig beszélek hozzá, majd újra fekvő helyzetbe teszem, kis simi, jó éjt és megint ki. Ezt kell addig csinálni, míg el nem alszik. Első nap az idő, amit ki kell várni, mielőtt bemész: 1 perc, 3 perc, 5 perc, 5 perc stb... Második nap már: 3 perc, 5 p, 7 p, 7 p stb... és ahogy a napok telnek, mindig így 2 percekkel növeled az időt. A módszer lényege, hogy mindig még ébren legyen, mikor ott hagyod az ágyban. Elvileg simizni sem kéne, de én szoktam, mert csak pár mp-ig csinálom és akkor még ébren van, tehát nem azzal köti össze az alvást. Mert ha valamilyen segítséggel alszik el, akkor ha éjszaka megébred, nem fog tudni anélkül a segítség nélkül visszaaludni. A macira (vagy bármire) meg azért van szükség, hogy ha megébred, legyen ott 'valaki vagy valami', akit megismer, hogy vele aludt el. Az elején nagyon kétségbe ejtő, ahogy sír, de nem szabad feladni, mert tényleg hatásos. Remélem ha alkalmazod, akkor a te babád is hamar elalszik. Elvileg olyan is előfordulhat, hogy első alkalommal 2 órába is beletelik, hogy elaludjon. Ezért készültem én is a legrosszabbra, de végül csak 15 perc lett. Ja és ha felkelne esetleg hajnalban (mert az első 2-3 éjjel előfordulhat), vagy ha nappal is altatod, akkor is így kell csinálni. Ja és van még egy tapasztalatom. Mikor reggel felkel és megetetem, utána minden gond nélkül visszaalszik (fél perc) és még ráhúz 2 órát :) Ilyen régen nem volt nálunk. Remélem mindent leírtam. Ha valami nem érthető, kérdezz nyugodtan.
2010. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. aug. 27. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!