Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban létezik olyan a...

Valóban létezik olyan a tápszeres babánál, hogy "túletetés"?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk volt, mindig. Egyszerűen addig evett a fiam, amíg ki nem durrant. Utána meg jött a sírás, hogy fáj a hasa. Na meg a nagy bukások.

Mivel mindig pótolnom kellett, nem tudom, hogy szopizással is túlesznek-e egyes babák.

2011. aug. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mitől lenne másabb az a baba, akit tápszerrel etetnek. Ha túl sokat eszik, neki is éppen úgy visszajön a felesleg, mint annak a babának, aki anyatejet kap.

Ha túleszi magát a baba, büfinél visszajön a felesleg. Legalábbis az én kisfiam ugyanúgy vissza bukta a többletet, akár tejet kapott, akár tápszert.

2011. aug. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na csak azért kérdezem, mert én is hozzátáplálok. Szopik ugye mondjuk 90 grammot, aztán simán bever 90 gramm tápot, persze bukik, de ő bukik születésétől kezdve. Néha addig eszik amig szó szerint ki nem durran hasa:-) Nekem meg azt mondta valaki, hogy ne hagyjam ennyit enni, mert túletetem, és ezzel rosszat teszek a gyerekemnek.
2011. aug. 22. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:
A második válaszolóhoz hasonlóan én sem értem, miért másabb tápszerrel mint anyatejjel, ha túlhabzsolja magát a baba. Szerintem inkább egyéni hajam kérdése. Az én kislányom mindig kiköpte a cumisüveget, ha már jóllakott.
2011. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ugyanilyen volt a fiam. :) Én megpróbáltam kevesebbet andi, mert hasfájós volt, de akkor azért sírt, hogy adjak még. És persze bukott. (Nem féltetlen bukja ki a felesleget a baba, mert elférhet a gyomrában, megemészteni viszont már nem biztos, hogy tud annyit.

Nálunk maradt a sok kajcsi és a bukás.

Most 5 hós, jön a foga, ezért azért küzdök, hogy a minimumot megegye.

Nekünk nem jött be a kevesebbet adj neki tanács.

2011. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

IGen, tul lehet etetni a babát.

Azért másabb a tápszer, mert egyrészt a szoptatáskor a babának dolgoznia kell, hogy jöjjön a tej, az üvegböl majdnem folyik - sokkal könnyebben tud belöle enni. A szopi közben elfárad és csak addig eszik, amig tényleg éhes, utána legfeljebb cumizik, de akkor már nem igazán jön tej. Az üvegböl meg végig jut a szájába, akkor is, ha csak éppen összenyomja a nyelvével a cumit.

Másodszor az anyatej összetétele adott, a tápszert meg elöirt töménységüre kell késziteni - és ha egy picinek higabbra lenne szüksége, akkor is az elöirtat kapja, tehát több tápanyagot vesz fel, mint ami kellene neki.

2011. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké, értem az utolsó magyarázatot, logikus is. De árthatok VALÓBAN a gyereknek avval, hogy etetem? Én nem dönthetem el, hogy ő mennyit egye Pl. ha 120gr-nál kiveszem az üveget, akkor ordít. Tehát arra jutok, hogy éhes, így vissza adom neki. 180-nál már megáll (de néha még pislog, hogy hol a többi) elveszem tőle, nem ordít, tehát dugig van. Azt a következtetést vonom le, hogy jól lakott, azaz jól csinálom. Erre ma meg rám rondítanak, hogy túletetem.
2011. aug. 22. 20:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csinálsz semmi sem rosszul. Különbözőek a gyerekek mint ahogy mi is azok vagyunk! Az én lánykámat nem lehet túletetni, mert ha többet teszek a cumiba mint amennyi neki kellene egyszerűen kiköpi és azt már nem is kéri vissza. :)
2011. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krisztivan ***** válasza:
A kisfiam is állandóan túlette magát.Az 1-2 hónapban szinte csak etetésből állt a napunk.Szopi után kapott tápszert kiegészítésnek.Addig ette amig bírta szusszal aztán vissza bukta a fölösleget,de ahogy vissza jött egy kicsi Ő már rögtön telíteni akarta a gyomrát.Nem egészen 3 hósan rászoktattam a 3 óránkénti evésre aztán 4 hósan a 4 óránkéntira.Jól vette az akadályt de a bukások (vagy 30X egy nap)megmaradtak kb.9 hós koráig.
2011. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!