Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majdnem 5 hónapos tápszeres...

Majdnem 5 hónapos tápszeres babám már 8 kg, létezik hogy nem elég neki napi 6szor 200ml?

Figyelt kérdés

Eddig 175 ml-t evett napi 6szor de most emeltem 200 ml-re neki pár napja de még így is épphogy kibír 3 órát.


Hozzátáplálást már elkezdtük de még ugye az a pát falat nem teliti el,csak kóstolgat...


Adjak neki több tápszert??

A dobozon már nincs nagyobb higitási arány...ebből gondolom hogy elég kellenne hogy legyen neki,ennyire éhes lenne???


Elvileg 6 hónaposan kellenne neki ennyit enni...tudom hogy minden baba más de nem kellenne inkább táplálóbb 6+-os tápszerre váltani???Ilyet lehet??


2010. aug. 28. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Adj neki uzsonnára tejpépet, az jó nagyon és laktat. Ha az éjszakáz nem aludta eddig át akkor már lehet az is menne így. Az én lányom 4hónapos, 7360g, 66cm és nagyon éhes volt, ezért kezdtem el adni Neki a tejpépet uzsira. Napi 5ször evett tápszert 200ml-t. kevés volt már.
2010. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mik a jelei annak, hogy éhes?


Az én babám anyatejes, 5 hónapos és 7.5 kg. Ő is napi 6x eszik, kb. 3 óránként, egy-egy alakalommal 150 ml tejet. (fejem, ezért tudom) Sokszor már 130 ml-nél megáll, nem kell neki több. Ő is nyűgös 2-2.5 óra múlva, de tudom, hogy ilyenkor álmos. 1 perc cici és már alszik is.


Elvileg a te babád megenne 1.2 liter tápszert naponta. A hozzátáplálás megkezdésének egyik feltétele, hogy a baba 900 ml tej/tápszer mellett is éhes marad. Szerintem inkább a zöldségeket, gyümölcsöket,gabonapelyheket add, mint több tápszert.

2010. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
éjszakát átalussza már 2 hónapos kora óta,azzal ninc baj:-)
2010. aug. 28. 17:52
 4/5 A kérdező kommentje:
onnan veszem észre hogy éhes hogy etetésidő közeledtével már nagyon sír és mikor meglátja a cumisüveget akkor rendesen remeg érte,mikor megissza a 200ml-t akkor látom h még enne...régen alig bírta meginni a 175.ml-t de most már nem szenved vele a végén em..innnen gondolom...meg onnan persze hogy nem bírja ki a 3 órát hogy ne sírjon pedig a hasfájása már elmúlt
2010. aug. 28. 17:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, létezik Az én babámnak sem elég. És keverhetsz be többet is, mint ahogy a dobozon mutatja a táblázat. Nekünk volt olyan, hogy 240ml evett meg. És mellette emeld az ebédnél a főzelék adagokat, illetve uzsira tényleg adhatsz neki tejpépet gyümivel. A dokit meg kérdezd meg, hogy válthattok-e 2es tápszerre.

Amúgy 6 hónapos kor küröl van egy fejlődési ugrás, amikor nagyon megnő az étvágyuk. De aztán beáll egy normál szintre. Nekünk ez 5 és fél hónaposan volt.

2010. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!