Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hetes 5500grammos táppszeres...

9 hetes 5500grammos táppszeres kisbaba ehet 3 óra helyett 2 óránként 140-180 grammot? Nem lesz baja?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 21:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit soknak tűnik ez a mennyiség.

Kisfiam 7 hónaposan nem eszik meg 180-at.

2011. aug. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Semmi baja sem lesz, ha időnként sűrűbben eszik, mint 3 óra. Az én fiamnál is előfordult 3-4 hónapos koráig, aztán beállt 4-5 órára. Egyébként a Start (kezdő) tápszerek hígabbak is, nincs bennük keményítő, az összetételük alkalmas sűrűbb etetésre is. Nekem a gyermekorvos mondta, hogy nyugodtan etessem igény szerint, sőt ha szomjas, akkor is adjak neki tápszert nyugodtan! (a vizet nem fogadta el).
2011. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
22:00 vagyok ismét. A babám most 7 és fél hónapos, és fentiek ellenére köszöni, jól van, nem lett semmi baja a sűrűbb etetésektől!:)))
2011. aug. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem is sok ez a mennyiség! AZ én gyerekem koraszülött volt, és amikor többet megevett, mint szokott, akkor azt mondták a nővérkék, hogy figyeljek oda, mert meg fog fájdulni a hasa! És ott szigorúan betartották a három órás etetést!De persze, mindenki maga tudja, de egy felnőttnek sem jó, ha teljesen tele eszi magát! Szerintem legalábbis! A kisgyerek meg még nem tud beszélni, hogy elmondja, hogy neki nem jó! Szerintem a három órás etetés pont ideális! Amúgy egyik ismerősömet elég szépen lehordták, amikor a kisfia bekerült megfigyelésre valamiért a kórházba, és két óránként szoptatta! Elég egyértelmű volt a nővérek reakciója, majdnem hogy lehülyézték az anyukát!
2011. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy tartsuk be a 3 órát....de ha ő 2 óránként éhes, hogy a fenébe magyarázzam el neki, hogy nem kap enni csak 1 óra múlva? Nyilván sehogy. Ők ösztönlények, ha éhesek hát sírnak, és ha nem kapnak enni még jobban sírnak. Pont az óra nem érdekli őket.

Oké, hogy fájhat a hasa, de úgy gondolom, hogy ha mindig fáj a hasa a sok kajától előbb utóbb rájön, hogy a kevesebb is elég. VAgy tévedek?

2011. aug. 23. 07:40
 6/25 anonim ***** válasza:

Én úgy oldottam meg ezt a problémát,hogy szépen lassan toltam el neki az étkezéseket.10 percenként haladtunk 2-3 naponta.Tehát ha délben evett,legközelebb 14.10-kor kapott,3 nap múlva 14.20-kor...

Rengeteg ez a mennyiség egy ekkora babának,gondolom nem szeretnéd ha elhízna.

2011. aug. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok! Persze, te döntöd el, hogy eteted a gyereked! De szerintem is nagyon sok ez a mennyiség! Lehet, hogy csak egyszerűen szomjas, nem is éhes! Próbáld meg forralj vizet, hűtsd le, és adj neki azt! Lehet csak az a baja, hogy szomjas! Ha pedig tényleg éhes, akkor igaza van az utolsónak, és próbáld apránként csúsztatni az etetést! Két óra alatt meg sem emészti szerencsétlen gyerek azt a sok tápszert! 7 hós gyerekek esznek ennyit 3-4 óránként!Barátnőm kicsije sokat sírt (2 hósan), barátnőm azt hitte éhes, és mindig cicire tette! Persze, nem nyugodott meg a pici! A doki azt mondta neki, hogy azzal csak ártott, hogy mindig cicire tette, mert még jobban fáj neki a hasa a sok kajától! Amióta 3 óránként eteti, nem is sír, elmúlt a hasfájása! Vannak olyan gyerekek, akik annyit esznek, amennyit adsz neki!
2011. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
És miből veszed észre, honnét tudod, hogy éhes??? Sír? Mert ha csak sír, annak több oka is lehet, nem biztos, hogy minden esetben éhes!
2011. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen, sír. Én meg kezdőként azt gondolom, hogy éhes...aztán lehet, hogy nem is éhes.
2011. aug. 23. 12:14
 10/25 Disi ***** válasza:
37%
Szia! Most lesz 8 hetes a babóm. Miután hazajöttünk a kórházból kb 3-szor keltem fel hozzá éjszaka, mert átaludja az éjszakát. 8-kor fürdés, utána vacsi, fél 10-10 körül leteszem aludni, és alszik reggelig. Mivel egész éjszaka alszik, így előtte "feltankol" éjszakára. Próbáltam ébresztgetni én is az elején, mert jöttek az okosok, hogy 3 óránként etessem (pl. a védőnőm is, akit amúgy nagyon szeretek), de egyrészt nem bírtam bele életet verni (az elején sárga volt), így vagy a babóm volt nyűgös vagy én, mert féltem, hogy valami baja lesz. Ráadásul jött a gyerekdokink, és közölte velünk, hogy hagyjuk szegény gyereket aludni, úgyis felébred ha éhes. Nekem is azt mondták, hogy ne adjak neki 200-nál többet, mert ekkora gyerek nem ud annál többet enni, de addig meg nem alszik el este míg nem érzi úgy hogy elég. Adtam neki többet is, utána bezzeg nyűgös volt, mert feszítette a pociját, visszabukta. Utána viszont minden rendben volt. Kipróbálod mit veszítesz vele? Nem nagyon találsz olyan gyereket, aki olyan mint ahogy a nagykönyvben meg van írva. Az enyém legalábbis biztos nem olyan, de nem bánom :)))) Ráadásul most ebben a nagy melegben ő is sűrűbben kér enni, mondjuk így napközben kisebb adagokat eszik, és arra odafigyelek, hogy legalább egy-másfél óra minimum elteljen, ha mégis nyűgös adok neki egy kis vizet (ők is párologtatnak szegények). Amúgy minél több embert kérdezel, annál nehezebb, mindenki mást fog mondani. Ez az én véleményem, és a babóm rengeteget mosolyog, keveset sír, úgyhogy nyugodt a lelkiismeretem :))) A kórházakról pedig csak annyit, hogy ahol én szültem, ott kinn maradhatott a baba, és elég nagy bajban lettem volna ha 3 óránként hozzák csak ki, mert rengeteget aludt a sárgaság miatt, és nem akkor evett amikor a nővérkék úgy gondolták hogy most kell, hanem amikor felébredt. Volt egy-két kiborulásom amiatt, hogy nem bírtam felébreszteni szopizni, mert már túl régóta aludt. 3300 gr-mal jöttünk haza, elvileg 525 ml-t kellett volna enni, ehelyett 350 körül evett csak. Akkor meg tömnöm kellett volna, mert az túl kevés? Ettől függetlenül szépen gyarapodik, most 5 kg. Bocsi ha hosszú voltam...
2011. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!