Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ehet a 7hónapos lányom?

Mit ehet a 7hónapos lányom?

Figyelt kérdés
Kislányom vasárnap töltötte be a 7.hónapot és mindig bajban vagyok hogy mit adjak neki enni még az anyatej mellé.A bébi kaját nem fogadja el de azt nem tudom mást mit ehet ennyi idős korában.
2011. aug. 23. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom akkor a hozzátáplálást már elkezdted. Miket eszik? Almát, krumplit, őszibarackot?

Leírom, az én babám miket evett már 7 hónaposan úgy, hogy 6 hónapos volt, amikor elkezdtem a hozzátáplálást:

alma, burgonya, sütőtök, cékla, sárgarépa, tojás nélküli háztartási keksz (reszelve), petrezselyem, csirkemell, banán, tök+kapor+1 kk olivaolaj (főzeléknek), körte, zabpehely (1 tk), brokkoli.

Szép fokozatosan vezettem be ezeket, mindent pároltam, de például imádja a sült almát, teljesen más íze van mint főve vagy nyersen, próbáld ki, csak úgy natúr megsütni tepsiben, esetleg kis alufóliával betekerve, hogy a leve ne folyjon szét. Csinálhatsz vegyesen párolt almát burgonyával, vagy kis sárgarépa főzeléket petrezselyemmel, esetleg anyatejjel higítva vagy a saját főzővizével. Én használtam minimális sót, tényleg csak késhegynyit, imádta a babám a főztömet. Pici, fél vagy 1 kávéskanál olivaolajat a főzelékekbe tenni kell, hiszen a zsírban oldódó vitaminok így tudnak beépülni a baba szervezetébe. Imádta a kincsem a reszelt almát reszelt háztartási keksszel, sok okos ugye ezért is beszólt, hogy jujjj cukor van benne, nem szabad, dehogynem szabad! Napi 1-2 keksztől az égvilágon semmi baja nem lett, viszont a lisztes dolgokat el kellett kezdeni, hogy később ne legyen lisztérzékeny. Banánturmixot is csinálhatsz neki anyatejjel, imádni fogja, a reszelt, pépesített gyümölcsöket meg esetleg lehet 1-1 teáskanál zabpehellyel dúsabbá tenni, várni kell, hogy jól szétázzon benne. Tejpéppel is lehet már próbálkozni, az én babám imádta a grízes-banános tejpépet, olyan, mint egy finom tejbegríz.

Szerintem kevés alapanyagból is lehet változatosan és finomakat készíteni a babádnak, én például a bébi ételt nagyon ellenzem.

2011. aug. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a védőnőt?
2011. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sokszor a védőnők óriási badarságokat tudnak mondani...
2011. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!