Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít első szónak egy...

Mi számít első szónak egy babánál?

Figyelt kérdés

Mondja, hogy apa, tata, mama, baba, vava. Ezeket ténylegesen jól használja. De ezek már mondhatók első szavaknak? Most lesz 13 hónapos.

A lámpa szót most próbálgatja, még nem nagyon hangzik lámpának:D

Nálatok mi volt az első szava a picinek és mikortól mondta?


2011. aug. 23. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek már bőven szavak, így a lámpa nálatok már nem is az első, hanem a sokadik. :)

Kisfiam 9.5 hónaposan kezdte el mondogatni, hogy NEM és DE. Mindig jókor, jó helyen mondta, innen tudjuk, hogy tudatosan használta őket. 10 hónaposan jött a többi: va-va, tete (tente), baba, stb.

2011. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
:D Az enyémek is a lámpát mondták először!A mániájuk a lámpa,imádják az elektromosságot:S Én ezt vettem első szónak,a többi az babanyelv,azt már hónapok óta tudják,mondják.De a "lámpa" már igazi felnőttes szó.Nálunk úgy hangzik:"áámp"
2011. aug. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az első szó apa volt, majd utána jött a mam! Ha enni kért ment a hűtőhöz és mondta, hogy mam-mam-mam. Majd ebből lett a mama! Most már 17 hónapos és nagyon sok szót mond, és próbál is magyarázni, szavakat mondogatja egymás után.

Pl. mama hamm cica Nói = Mama adott enni a cicának Nórival. :o)

2011. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jéé, lányom is a lámpát mondta először, úgy mondta, hogy "pámpa". :)

Én első szónak azt vettem, amit tudatosan direkt arra a személyre, tárgyra mondott. A pápá szót is integetéshez használta, azt is elég hamar mondogatta. Ja és a vu-vut használta még a kutyákra.

Előtte már mondott olyat hogy papbaba, de az szerintem csak babanyelv volt, nem tudatos.

2011. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Olyan 9-10 hónapos volt, amikor elkezdtem észrevenni, hogy tudatosan mond valamit valamire. Az elsők voltak a mama, apa és baba. Akkor vettem észre, mikor már 3-4 alkalommal előfordult, hogy babát látott képen és rámondta, hogy baba. A számítógépen a hátterem pár másodpercenként cserélődik, és a kislányom fényképeit raktam be háttérnek. Aztán egyre sűrűbben előfordult, hogy apukájára mondta, hogy apa.

Meg, mi külföldön élünk és minden héten anyósommal szoktunk skype-on kamerán keresztül beszélni. Egy idő múlva, ahogy mindig mutogattuk neki, hogy ott a mama, elkezdte mondani, és már mikor látta, hogy kapcsolom be a skype-ot, már előre örült, és már a hangját is felismerte, mert néha nem működött a kamera és mondta, hogy mama.

A lámpa meg azért van nála, mert pár hónapos kora óta lenyűgözi a lámpa. Hihetetlen, de felismeri, hogy melyik a lámpa, nem számít, hogy még nem látta, hogy az világít, vagy éppen nem a plafonon, hanem az asztalon, vagy a falon van, vagy milyen a formálya, ő tudja, hogy az lámpa. Az első dolog mindig az, ha bemegyünk a boltba, hogy figyeli a hatalmas fényes lámpákat. Azt hittem, hogy csak az enyém ilyen lámpamániás, mert még nem találkoztam más anyukával, akinek hasonlóan lámpamániás lenne a babája:D

2011. aug. 23. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!