Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babánál lázmérés?...

2 hónapos babánál lázmérés? Minden érdekel, mert első baba és abszolút nem vagyok képben.

Figyelt kérdés
Hamarosan kapja az oltást és félek be fog lázasodni. Higanyos vagy digitális lázmérő? Csak popsiban? Le kell számolni az értékből? Mennyi ideig kell mérni?
2011. máj. 4. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
digitális,és az jelezni fog hogy mikor vedd ki,ajánlatos hogy egy ki popsi kenőccsel bekend a lázmérő végét.Hát ez a leszámolós orvosonként változó,nekünk nem kell.
2011. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én mindig digitálissal mértem, mert az csipog ha kész, a higanyost tovább kell benttartani, viszont pontosabb.

0,5 fokot kell levonni ha popsiban méred.

Én be szoktam krémezni picikét a végét, 2 hós baba lehet észre se nagyon veszi (később lesz ez problémásabb) csak a bedugásnál méltatlankodtak mindig az én gyerekeim, de volt hogy fel se vették.

A popóját szorítsd össze , mert különben nem tud mérni a lázmérő, ha túl lazán van bent.

De nem törvényszerű, hogy be fog lázasodni! Az én gyermekeim szinte sose lázasodtak be oltás után!

Borogatni kell és nem lesz gond!


2gyermekes anyuka

2011. máj. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A jó és nagyon pontos digitális is 1 percig mér.

A baba normál testhömérséklete popsiban való mérésnél 36,5-37,5 özött van. 37,5-38,5 között van höemelkedés itt már figyelni kell, de 38,5 fölött kell lázat csillapítani.

Nekünk van fülben mérös, ami elég pontos, ezzel pikk pakk megmérem és ha 2 mérésre is 37 felettit mutat akkor popóban is megmérem.

2011. máj. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekünk van 1 homlokhőmérőnk (jó drága volt), de nem elég pontos sajnos. arra jó, hogy megmérjem, hogy van-e gond. ha hőemelkedést mutat, akkor mérem meg digitálissal popsijában. flexibilis!


így nagyon egyszerű, mert a homlokán akár álmában is meg tudom mérni 3 mp alatt. nem kell kicsomagolni a pelusból sem.

2011. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk flexibilis digitális hőmérőnk van. Popsiban mérem neki, észre se veszi. Eddig két otláson vagyunk túl. Rögtön ahogy hazaértünk, beborogattam neki, 2szer cseréltem, és nem volt semmi gond, még hőemelkedés se.

És igen, ha popsiban méred, fél fokot le kell vonni.

2011. máj. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
MI fülhőmérőt használunk, kicsit drága volt, de megérte, néhány másodperc alatt megvan.
2011. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!