Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy ha zömében...

Igaz az, hogy ha zömében üveges bébiételt eszik, akkor nem fogja szeretni az én főztömet?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos, és egyelőre még üveges bébiételt adok Neki, mert eddig még nem lehetett semmivel ízesíteni a főzeléket, és nem szerette, amit én csináltam Neki. Gyümölcsöt természetesen frisset kap, de a főzelékek esetében az üveges ízlik Neki jobban. Igaz az, hogy így később nehezebben fogja elfogadni a főtt ételt?
2011. aug. 24. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mi nem fogjuk tudni megmondani neked. Minden babának más az ízlése. :)

Én kb. 7 hónapos koráig adtam kisfiamnak üvegeseket. Utána már napi 2 üveggel fogyott, anyagilag nem bírtam. De legalább addigra kitapasztaltam, milyenek tetszenek neki, és elkezdtem leutánozni az üvegeseket, ugyanolyan ízvilágot, és állagot "varázsoltam" neki az általam főzött kajákból. Aztán valahogy egyik napról a másikra kunyizott a mi kajánkból, és azóta nem kell neki az ízetlen bébikaja. :)

2011. aug. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már ilyet én is, de szerintem hülyeség. Vannak jó étvágyú meg csipegetős, válogatós babák is. Az én 9 hós kicsim az üvegesből sem eszik meg akármit, meg a mi kajánkból is megvannak a kedvencei (=amit hajlandó megenni).
2011. aug. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Főtt krumlit és megfőtt zöldséget összeturmixolod, egy pici sót még főzés közben beleteszel, turmixnál meg egy pici jobb minőségű vajat, és nagyon ízletes kajákat lehet csinálni!

Nem lesz semmi baja a babának ha icipici sót és vajat is kap, max ízlik neki a te általad készített főzelék. És nem 250 forintba kerül, hanem 70 forintba.

2011. aug. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ide is érvényes az ízlések és pofonok mondás. Nem ezért, de igyekeztem kerülni az üveges ételek használatát.
2011. aug. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerin tem nem igaz,de gyereke válogatja.Nekem 2 gyerekem van,és mindkettőjüknél úgy volt,hogy ahogy nőttek egyre inkább az én főztömet kívánták,és szép lassan teljesen leszoktak az üveges kajákról.
2011. aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, most már egyre több mindent ehet, egyre inkább lehet Neki ízesíteni az ételeket, nemcsak krumplit, sárgarépát és cukkinit csinálhatok számára. Én imádok főzni, csak a baba ételeivel kapcsolatban vagyok nagyon óvatos. Köszönöm szépen!!!
2011. aug. 24. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!