Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek tényleg lehetnek szúnyogc...

Ezek tényleg lehetnek szúnyogcsípés?

Figyelt kérdés

Lányom 7 hónapos.Hétfő óta minden reggel elég nagy piros kiütésszerű foltokkal kel fel.Rokonok mondták, hogy ezek szúnyogcsípések, mert másik unokán is pont ilyenek voltak pár éve..sőt csúnyábbak.

Kentem Sudocremmel, aztán azt hittem meleg kiütés, úgy hogy bekentem az erre kiváltott gyógyszertári krémmel.(nem használtak)

Tegnap óta Fenistillel kenem, és bedugtam a szúnyogriasztót nála éjszaka.Valamelyik tényleg kisebb lett, és mára csak 1 új foltot vettem észre.Semmi új ételt nem kapott, és a tápszere is HA-s..

Arra gondoltam, hogy holnap elviszem a dokinénihez, de előtte szeretnék itt tanácsot, és tapasztalatot kérni! :)

Köszönöm

Ha van még kérdés, szívesen válaszolok, hogy ha valamit kihagytam.


2011. aug. 24. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos szúnyogcsípés. Szegény kisfiamnak is jó nagy piros foltja lett az arcán. Hála égnek nem vakarja.

Nézz körül a szobában mindenesetre, ilyenkor nappal szeretnek elbújni a kis vérszívó dögök falon, itt-ott eldugott résekben.

2011. aug. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 CappyB válasza:
100%
Szia! Tegnap reggel az én 4 hónapos lányom is így ébredt! Először eléggé megijedtem, nem tudtam mi lehet ez! A karján volt kettő elég piros folt, meg a combján két kisebb pötty! Gondoltam már pókra is, szúnyogra is.. De nem tudom eldönteni. :-( Én is kenem neki Fenistillel.
2011. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 CappyB válasza:
100%
Ja, és igen, én is gondolkoztam azon, hogy elviszem a dokihoz, bár mára már halványodott picit
2011. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomon is voltak szúnyogcsípéshez hasonló kiütések.Olyan volt mint a sz.csípés csak hosszúkás kijött rajt majd párperc múlva eltűnt.Azt mondta az orvos hogy csalán kiütés.
2011. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát remélem én is, hogy szúnyogcsípés!!Ha keddig nem múlnak, vagy ha nem tudom kordában tartani, és változatlanul jönnek rajta, a szúnyogriasztó ellenére is, akkor irány lesz a dokinéni!

Maximum meg nyugtat, vagy nem tudom...

2011. aug. 24. 12:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szúnyogcsípés , vagy bármilyen rovar, vagy pókcsípés akár. Az én kisfiam is csúnyán reagál a csípésekre, eszméletlenül képes feldagadni a csípés helye. Ilyen esetekre írass fel Calcimusc- ampullát, meg Fenistil cseppet. A calcium a duzzanat/csípés lehúzására, a Fenistil csepp pedig a viszketés ellen jó.
2011. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!