Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már csecsemő és baba korban...

Már csecsemő és baba korban is létezik olyan, hogy nevelés vagy az csak később kezdődik?

Figyelt kérdés
Mikor kezdődik a ember gyermek nevelése?
2011. aug. 24. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a kezdetektől kell nevelés. Ez nem azt jelenti, hogy egy egy hónaposnak meg mondod mit csináljon, de már ahogy a szülő él, amit tesz, tehát amit lát a baba, az is egyfajta nevelés, hiszen ebből is tanul.

A mozgásfejlődéssel pedig elindul a nevelés tényleges része is, hiszen, ha már elkúszik valahová, akkor az ember automatikusan rászól, hogy ne nyúlj a konnektorba stb.

A babák értelme napról napra fejlődik, és már piciként is nagyon sokat felfognak abból, amit látnak, amit mondasz nekik. 2 évesen már nehezebb megnevelni, mintha már az elejétől fogva következetesen "irányítod". (A következetesség nem szigorúságot jelent.)

Lányom 8-10 hónaposan annyi mindent megtanult, amire nem is gondoltam volna, így azt gondolom, hogy ekkor nagyon fogékonyak, így már itt megtanulják az alapokat, amire a későbbi nevelés épül.

2011. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kezdetben inkább rendszeresség, következetesség kell, ami aztán alapja lesz a későbbi nevelésnek.

Ennek van egy finom átmenete.

2011. aug. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon fontos, hogy mit hall-lát már picinek. milyen a szülők kapcsolata, hogyan beszélnek egymással, stb.
2011. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Az én kislányom 17 hónapos.De amit nem szabad azt nem szabad,szerintem már most el kell kezdeni.Különben később problémák lesznek.
2011. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen már első naptól kezdve van nevelés (az elhanyagolás is ennek valamilyen formája), ám ez, mint előttem is írták, inkább a megfelelő környezet kialakítását és a minta nyújtását jelenti. A nevelés később is jórészt indirekt alakításból áll, az utasítás, fegyelmezés csak egy nagyon kicsi részét teszi ki, a büntetés pedig lehetőleg minimálisat.

Mert hiába próbálod a gyereket arra nevelni, hogy tisztelje embertársait, ha a pároddal és vele is durva vagy. Ez csak egy példa, de gondolom egyértelmű, hogy mire gondolok.

2011. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előzp vagyok. Ahogy látom, nevelés alatt itt is sok válaszoló egyből a fegyelmezést értette. Pedig nagyon nem ugyanaz...
2011. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
a babáknál a napirend a nevelés alapja,ebből tanulja meg a dolgok menetét és hogy mikor mit lehet .
2011. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!