Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig emlékszik egy dologra...

Meddig emlékszik egy dologra egy baba/kisgyerek?

Figyelt kérdés

Csak így elgondolkoztam rajta. Pl voltunk egy napot férjem kollégájával, feleségével az ő nyaralójukba. Volt egy kutya is, a fiamnak (16 hós) nagyon tetszett, kergette. Meddig emlékszik rá? Ha most beszélek róla, bólogat, hogy emlékszik. (tegnap jöttünk haza)

És ha minden nap elmondom, akkor megmarad a kis fejében? Vagy akkor is törlődik?

(ez a kutya csak egy példa volt)


2011. aug. 24. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Emlékezni fog rá sokáig.


A fiam egyszer látta anyósomék kutyáját, mielőtt elpusztult, akkor majdnem 14 hónapos volt. Azóta is folyton keresi, ha ott vagyunk, pedig úgy jött ki a lépés, hogy legközelebb csak másfél évesen tudtunk menni anyósomékhoz, és nem igazán került szóba köztünk a kutya.

2011. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, most olvastam vissza, hogy kimaradt egy alany a mondatból, így nem lett egyértelmű:


Mármint a gyerek volt majdnem 14 hónapos, nem a kutya. :-)

2011. aug. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nagy okosok szerint 3 éves kor körül alakul ki a hosszútávú memória. tehát ha minden nap elmondod neki, esetleg majd arra fog emlékezni, nem pedig a kutyusra.


gondolj csak bele, hogy mikor pár hetes volt, a szurit 2 perc alatt elfelejtette míg a 15 hós oltás után még 20 perc múlva is hüppögött vagy a lábához kapott :)

tehát alakul, fejlődik de még messze van attól, hogy valódi emlékei legyenek :)

2011. aug. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig emlékezni fog rá, én is azt mondom. Kisfiam pl. télen ugye közlekedett szánkóval - akkor még nem beszélt -, majd hónapok múlva kapott egy dömpert, és azt mondta rá azonnal, hogy szánkó. Mert ugyanúgy ültettem bele, és húztam, mintha szánkóban ülne. :)

Aztán persze majd idővel megkopik az emlékkép, én is 3-4 éves koromból emlékszem csak dolgokra, a korábbiakra egyáltalán nem.

2011. aug. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

kisfiam az első szülinapjára kapott egy kerti hintát, és egyszer apa úgy vette ki belőle, hogy véletlenül becsípte a karján a bőrt, még lila is lett neki, nagyon sírt :( egész nyáron nem ült bele többet a hintába

viszont a következő nyáron már boldogan

2011. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos volt a kisfim mikor decemberben meghalt a dédi,akármikor mentünk a mamához mindig kereste.Most egy 3 hónapja ritkábban mentünk a mamához és a dédit nem is emlitettük mire a kisfiam elezdte mondani "Dédi ott csücsült most ott fent van."Most 26 hónapos és még emlékszik rá.
2011. aug. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem legkorábbi emléke 2 éves korából való. 3 napot volt kórházban, ebből kettőt infúzión, de erre nem emlékszik, csak arra, hogy ott egy Thomas-os színezőt kapott.
2011. aug. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, most 8 éves
2011. aug. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!