Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért divat mananapság baba /...

Miért divat mananapság baba / kisgyerek helyett "kicsire nőtt felnőttet" nevelni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok lemaradva - ha igen, nem bánom, sőt büszke vagyok rá etéren - de azt tapasztalom egy csomó embernél, hogy úgy kezeli 2-3 hónapos babáját, mintha legalábbis egy-másféléves lenne; gondolok itt arra, hogy úgy be tudják öltöztetni a babájukat, mintha nem kisded lenne, hanem legalábbis egy "kiscsávó", kirándulni viszik őket, holott már eleve az utazás kimerítő egy ilyen pici számra, nemhogy a 40 fokban tikkadni a vízparton, mert a szülők nyaralnak, + ami a lényeg: nem fogják fel sokan, hogy az ilyenkorú babáknak még a szülők közelségére van közvetlenül szüksége, nem pedig plüssmacikra, zenélő biz-bazokra, már bocs.
2011. máj. 6. 22:38
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Akit megsértettem elveiben, nézeteiben, annak bocs, csak kiakadtam a minap, mikor az egyik ismerősöm az alig egy hetes babáját úgy beöltöztette mintha kamaszkorában járó fiát aggatta volna fel rapper cuccokkal..
2011. máj. 6. 22:40
 2/31 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem manapság divat, a 20. század előtt nem is léteztek gyerekruhák, a felnőtt ruhák kicsi másába öltöztették a gyerekeket.
2011. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Bocsi, de lány babámnak kimondottan kisbabás rucijai vannak, ha fiam lenne, akkor se öltöztetném másképp.Egyébként nem csak a ruháról, mint külsőségről van szó, hanem a felgyorsult élet-és sajnos értékrendről.
2011. máj. 6. 22:45
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Vicces a felháborodásod, teljesen egyetértek. Gombos-zippzáras farmer a kéthónaposon cipőimitációval – „jaj, olyan cukkki, kispasi”!

Szerintem csak arról van szó itt is, hogy jó marketinggel elhitetik a szülőkkel, hogy nem a kényelmes ruha a fontos, hanem a menő szülő márkás „kis szmokingot” ad az újszülöttre is. Szórakoztató, hogy oviba is méregdrága cuccokban tudják járatni őket, holott lehet, hogy „ciki” a macinaci, viszont az én gyerekem havonta tuti kilyukaszt térdben egy gatyát.

Az utazás meg… nem tudod, hogy csupán „bababarát” nyolcvancsillagos szállókban az igazi öröm a nyaralás a gyerekkel! :) No meg sokan nincsenek felkészülve rá, hogy ha gyerekük lesz, sajna be kell áldozni egy-két addigi szokásukat. Vagy: még nincs „babaszolárium”, ezért kell a parton aszalás. :)

2011. máj. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Én sem értek egyet. Mi a 15 hónapos lányommal nem voltunk még sem kirándulni, sem nyaralni, majd idén megyünk, amikor már ő is élvezni fogja. Annak sok értelmét nem láttam volna, hogy elmegyünk nyaralni és ő nem jöhet bele a vízbe.

Na én azon akadtam ki a minap, hogy a lányomnak kerestem kis szoknyát, és 3 hónaposnak valót találtam, akkora babának minek?! Annyi idősen a lányom rugdalózóban volt...de ízlések és pofonok.

2011. máj. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
Na meg azon is kiakadtam, de csak magamban, amikor egy ismerősöm alig 3 hónapos babáját felállította, felhúzta állásba, szegény gyerek. Minek kell siettetni, így is olyan gyorsan telik az idő.
2011. máj. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi soraidat, megnevetettél.Most este - így is fáradt vagyok - azon akadtam ki, hogy a 2 hónapos babáját az egyik szülő fodrászhoz akarja vinni!Könyörgöm, ennyi fantázia nincs egyesekben, hogy kell egy ilyen korú haját levágni házilag, ha tényleg nincs rá más megoldás?!

Elképzeltem, hogy beültetik a fodrásszékbe, aztán uccu neki - szegénynek a feje közben inog, de nem számít - vagy felszabadítanak egy asztalt ott a helyiségben és arra fektetik ( még ez is kegyeseb megoldás ), hát én fodrász létemre el nem vállalnék ilyet az biztos, de szülő létemre se égetném magamat..XD

2011. máj. 6. 22:54
 8/31 A kérdező kommentje:

22:46-nak ment.

22:54: szörnyű, elképesztő, ennyire nem kéne rohanni!

Ráér majd az a szegény gyerek, egész életében!

2011. máj. 6. 22:57
 9/31 anonim ***** válasza:
87%

tényleg tök igazad van..én is látom h., menő anyukák farmer a bébin..biztos kényelmes lehet..váááááá,.

feküdne ő gombos nadrágban egész nap..

kényelem a fontos,semmi más...

mennyit dekoltam én is itthon a bébimmel,nem akartam húzni-vonni egésznap..

DE eljött a mi időnk,2 éves lesz nyáron pancsi lesz,már tudja értékelni..

2011. máj. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy én úgy gondolom, sokan csak "úgy" vállalják a babát, nem igazán szerették volna, de lehet rosszul gondolom. Egy pár anya akkor miért tudnak lemondani sok mindenről a gyereke miatt, mások meg nem.
2011. máj. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!