Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hármasikrekkel vagyok terhes,...

Hármasikrekkel vagyok terhes, és gondolkozom milyen pelenkát vegyünk majd. Ajánlanátok-e a mosható pelenkát, vagy inkább az eldobhatót?

Figyelt kérdés
Próbáltam utána olvasni, tetszene is a mosható pelenka, de attól tartok, hogy sokkal macerásabb, és így is alig lesz időm bármire, és a mosható több időt is vesz igénybe. Meg azt is olvastam, hogy többször kell cserélni, mint az eldobhatót, ez igaz? Illetve azt se tudom, árban biztosan jobban járnánk-e vele. És egyáltalán melyik a legjobb?
2009. ápr. 17. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Először is gratulálok:)

Árban biztos jobban járnál vele, de tényleg gyorsabb az eldobható. Meg a babának is kényelmeseb szerintem. Mi liberót használunk.

2009. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Hármasikreknél szerintem felejtsd el a moshatót, talán ha 4 fő segítséged és 6 mosó és 6 szárítógéped van.

A pelenkát szerintem neked kell kikisérletezned én mindig Huggiest használtam, meg voltam vele elégedve, de mindenki másra esküszik.

2009. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Gratulálok! Nem lesz könnyű dolgod. Én a helyedben biztosan eldobhatót választanék (vannak olcsóbb márkájúak is, amik jók). Egyrészt sokkal egyszerűbb kezelni, abba ha többször belepisil akkor szerintem nem csípi úgy ki a popsiját. Gondolj bele mikor mi voltunk babák textilpelus volt, hát abba 2-3 adag pisi, egyrészt hideg is lehetett és elég nehéz, kényelmetlen is. Na meg azokat mind mosni, vasalni, ráadásul 3 baba után! És elég sokat kéne áztatnod őket, szóval macerásabb lenne. Biztos kapnátok segítséget. Többe kerülne az eldobható, de így sem marad sok időd pihenni majd 3 baba mellett, ne csinálj magadnak plusz munkát a moshatóval. Ez az én véleményem, ti döntetek. Boldog babavárást!
2009. ápr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiszem, hogy lenne időd pelust mosni 3 kisgyerek mellett, az első időkben egy gyerek is "bőven elég". A babának is kényelmesebb az eldobható pelenka, sőt nagyon sok mindenkitől hallottam annak idején, hogy érzékeny a gyerek bőre és nem tud olyat se használni, ami nem légáteresztős. Nekem szerencsére nem volt ilyen problémám, bármit tudtam használni, így mindig figyeltük, hogy épp melyik olcsóbb. gyorsan kitapasztalod Te is, hogy melyik válik be nektek. Ha teheted szerintem inkább felejtsd el a hagyományos textil pelenkát, persze, ha a pénztárcád csak ezt engedi úgy sok választásod sajnos nincs.
2009. ápr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

A mosható pelenka szerintem ha mindent beleszámolsz nem olcsóbb: mosópor, öblítő, áram, néha ki is kell főzni ...

Az eldobható mellett szól, hogy egyszerűbb, gyorsabb. Én is azt tudom tanácsolni, hogy többfajtát próbálj ki. Vannak aránylag olcsók is, amik nagyon jók. Mi DM-es-t használnuk, nagyon bevált.

2009. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Három gyerekre én biztos nem mosnám a pelust. Lesz úgyis elég mosnivalótok! Én diszkont pelenkát használok, amit házhoz szállítanak. Ez Debrecenben van, esetleg érdeklődd meg, hogy nálatok van-e ilyen. Meg vagyok elégedve a minőségével, az árát most emelték 34 Ft-ra, eddig 32 volt. Ez a 3. méret. Én "márkás" pelust sosem vettem, szerintem nagyon drága még egy gyereknek is. Pedig nem állunk rosszul anyagilag. de inkább másra költöm, azt a pénzt. Eleinte DM-es pelust vettem, az is nagyon jó, de csak egy hanygyányit olcsóbb, mint pl. a Liberó. Amúgy termékmintában kipróbáltuk a nagy márkákat, de én nagy különbséget nem vettem észre. Nekünk sosem folyt ki a pisi, csak, ha rosszul volt feltéve a pelus.

Egyébként gratulálok! És természetes úton sikerült?

2009. ápr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha eldobható pelenkát választasz így is lesz mit mosni. Az én babám rendszeresen pelenkázás alatt kakál, így a régi pelust már kivettem az új még nincs alatta, és minden csupa kaki. Elég ezeket kimosni, fertőtleníteni, nem hogy minden pelenkázásnál, pedig nekem csak 1 babám van. Én sok pelust kipróbáltam, de mindegyikből kifolyt a kaki 5 perc alatt és a pisi is. Anyatejes a babám, így biztos hígabb a széklete, mint a tápszereseknek. Nekem a Tesco színes pelus vált be, olcsó és eddig nekünk a legjobb.

Gratulálok a picikhez.

2009. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Elég egyöntetűek, és én is így gondoltam. Persze nem akarok plusz munkát! Sokan kérdezték, hogy majd egyformába öltöztetem-e őket, hát ez is csak plusz munka lenne. Ha egyikük lebüfizi magát, akkor mindhármukat öltöztessem át? Persze biztos lesznek egyforma ruháik, de csak alkalmakra!
2009. ápr. 17. 11:35
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a gratulációkat is! Igen, természetes úton sikerült, ketten egypetéjűek és van a kétpetéjű testvérük, mindhárman lányok. Most töltöttem be a 25. hetet, hétfőn fekszem be a kórházba és remélem a 34-35. hétig simán kihúzzuk. Eleinte persze kicsit megijedtünk, de már nagyon várjuk őket. Sajnos az állam nem segít semmit, és az önkormányzat sem biztos, hogy fog segítséget adni, pedig nagyon jó lenne egy gondozó, vagy csak aki a háztartásban segítene. Már nézegettem neten a diszkontpelenkákat, és kb. 30-35.-/db között vannak. Az még azért elviselhető árban. Inkább a tápszertől tartok, ha nem lesz elég tejem. Az azért már húzós árban van. De remélem, legalább egy pár hónapig lesz elég tejem. Nagyon szeretném!
2009. ápr. 17. 11:45
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Lényegében minden érvet leírtak ami a mosható ellen szól, így nem ismétlem őket.

Nekünk is a színes tesco-s vált be. Akciósan kb. 28 Ft-ra jön ki darabja, mi akkor feltankolunk, átlag 1,5 havonta leakciózzák.

Na és hogyan állsz a nevekkel? Nem sok hármasikres jár ide, gondolom te voltál, aki hadilábon áll(t) a nevekkel.

2009. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!