Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyar országon lehet otthon...

Magyar országon lehet otthon szülni? Engedik? A sógornőm nem 100-as, és ő otthon akar szülni. Lehet? Nem normális, és anyja apja orvos.

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Geréb Ágnes....gondolj vissza a hiradokra!
2010. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én tudom!de azt nem hogy őt tiltották le csak az otthon szülésről? vagy egyáltalán nem lehet? Ő pesten van. én meg borsod megyébe 200 km-re. most 13 hetes körül van.
2010. jún. 16. 12:22
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
hogyne lehetne otthon szülni. hogy bizonyítják be szerinted utólag, hogy váratlanul otthon megszületett a baba, vagy előre megfontolt szándékkal otthon maradt a szülő nő??? nem tudják bizonyítani a szándékosságot, így tiltani sem lehet az otthon szülést
2010. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
nem lehet otthon szülni
2010. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Lehet otthon szülni. A perek azért mennek, mert az ügyészség szerint későn hívták a mentőket, nem az otthon szülés miatt.

Nálunk kicsit fejlettebb országokban teljesen természetes az otthon szülés, csak nálunk csinálnak belőle ekkora cécót.

2010. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
mármint hivatalosan. ha nem ér be a kórházba, természetesen más a helyzet, ám jogi akadályai vannak a nem kórházban született gyermekek hivatalos anyakönyvezésének, amely esetben még az anyát sem ismerik el először anyának, nem hogy az apát apának. marha bonyolulttá teszi az ügyet, ugyanis akkor egy ideig jogilag nem létezik a csecsemő, így nem juthat hozzá a megfelelő ellátáshoz, oltásokhoz sem, a szülei pedig a támogatásokhoz, gyeshez, gyedhez, csp-hez
2010. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Első vagyok! Kerestem neked

[link]

2010. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
személyesen ismerek olyat aki 2 gyereket otthon szült, semmilyen jogi vagy egyéb következménye nem lett.
2010. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A TERVEZETT otthon szülésnek nincs meg a jogi háttere. Pl hogy milyen feltételek szükségesek hozzá (legyen készelnéltben mentő, milyen legyen a mentő felszerelése, milyen messze lehet maximum a kórház, milyen felszereléssel kell rendelkeznie a szülést kísérő orvosnak stb). A szülő nőt nem vonják felelősségre, ha baj lesz, de az orvost igen, lásd Geréb Ágnest.


A VÉLETLEN otthon szülés természetesen nem tiltott, és gyakran előfordul. Az öcsém is így született. Anyám észrevétlen tágult, fájdalom nélkül, egyszercsak székelési ingere lett, kiment a vécére, és ott derült ki, hogy ezek már a tolófájások. Végül a háziorvosunkkal szült otthon.


Öcsém 12 óra múlva meghalt.

2010. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
AHA. Köszönöm. Én sem akarom, mert a tesóm is problémásan jött a világra, és nehogy vele is baj legyen, de... nem tudok mit tenni, esetleg, hogy folyamatosan beszélek a tesómnak, hogy ne engedje.
2010. jún. 16. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!