Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen pöttyök ezek vajon?

Milyen pöttyök ezek vajon?

Figyelt kérdés
19 hónapos a kisfiam. Három napja kezdődött, hogy lilás bevérzéses pöttyök jöttek az arcán, illetve a halántékán, 2db. Ugyanekkor volt a karján is 2db ilyen típusú pötty. Ma reggelre megint jött egy a combján, el is vittük doktornőhöz, holnap le kell vinnünk vérvételre a kórházba. A manduláját nagynak találta. Amúgy a közérzete jó, túlságosa is, pörög egyész nap. De én szétaggódom magamat holnapig. Mi a fenétől lehet ez? Én egyszerre az agyhártyagyulladásra gondoltam, mert annak vannak ilyen tünetei. Minek lehet még ez a tünete? Gombostűfejnyi lila pöttyről van szó! Jelenleg csak egy van neki, a többi ami volt elhalványodott. :(
2011. aug. 25. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Szúnyog, pókcsípés esetleg?

(fiam csuklóján a szúnyogcsípés ilyen lett, vagy hát leírásod alapján stimmel)

2011. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nyugi, agyhártyagyulladásnál van még egyéb tünet.


Valami megcsíphette. Kisfiam is hasonlóan ébredt egyik reggel, de aztán el is múlt neki.


viszont ha engem megcsíp valami pók, vagy a múltkor egy fülbemászó, én így reagálok rá, csak nekem 2-3 napig még látszik a nyoma.


Majd azért írd meg, mi lett a vérvétel eredménye.

2011. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem rovarcsípés. Nem dudodorodik ki, sima, mintha bőr alá festettek volna 1 lila pontot. Az érdekes az, hogy 1 hónapja kapta meg a meningitis ellen az oltóanyagot. Na már most lehet ez van a szervezetében és így reagál rá! Pici korában kapott rota oltóanyagot is és utána két hónapig vérszál volt a székletében! Leoltattuk a kakit és kiderült rota van a szervezetében! Erre gondoltam, most is ez lehet! Az oltóanyag dolgozik...
2011. aug. 25. 16:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Semmi különöset nem mutatott a vérkép, kis gyulladás, ami vírusfertőzésre utal, mandulája nagy, de nem gennyes. Időközben hőemelkedése is lett..37.4. Remélem komolyabb nem lesz. Gyógyszert nem kapott! Köszi a válaszokat!
2011. aug. 26. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Jobbulást!
2011. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük! Még mindig nem gyógyultunk meg, azóta kijött a betegség a babámon, orrfolyás ezerrel, hőemelkedés maradt, 37.8-ig ment fel. Mi is bekaptuk, én is, a nagylányom is, apa most kezdi. Pöttyök is jöttek még, egy kevés.. hát ez van! :(
2011. szept. 4. 08:15
 7/8 anonim ***** válasza:
És mit mondott a doki, mi ez?
2011. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma reggelre az egész mellkasát a pocaktól felfelé kiverte ilyen vörös tenyérnyi foltokban kiütés..megint dokinál voltunk. Vírusfertőzés. Durva, milyen vírusok vannak manapság. A mi gyerekkorunkban csak a "nagy vírusok" voltak (mumpsz, skarlát, bárányhimlő, rózsahimlő) , na most már ezeket kiküszöbölték, jött helyette egy rakás másikfajta, amit nevén sem lehet nevezni. Most már talán meggyógyul, hőemelkedése sincs már, csak az orrfolyás maradt. Antibiotikumos orrcseppet kapott, mást nem. Köszönöm az érdeklődést! :)
2011. szept. 5. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!