Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Nincs...

Mit csinálok rosszul? Nincs napirendünk 7 hónaposan.

Figyelt kérdés
Hiába próbálom mindig ugyanakkor altatni napközbe nem sikerül.Az evése úgy néz ki,hogy reggel fél 8-8 körül szopi,10-kor gyümi,11- fél 12 fele szopi,2 kor szopi,5 kor szopi,fél9-9 fele szopi.Az alvása teljesen változó minden nap máshogy alszik.Mit tegyek,hogy mindig úgyanúgy aludjon?
2011. aug. 25. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem erőltettem, de így is kialakult úgy 10 hónaposan, hogy 1* aludt mindig 11-12,30-ig napközben.
2011. aug. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

7 hónaposan napirend?:)

Elég ha 1 éves kor után lesz vmi kézzelfogható ritmus.

2011. aug. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hátnem tudom, nekünk 5 hónapos kora óta gyönyörű, pontos napirendünk van.
2011. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ugyan ne aggódj!Nekünk volt napirendünk, aztán pont 7 hónaposan borult minden.De nem csak az alvások, hanem minden!

Volt, hogy 6kor kelt, aztán másnap negyed9ig aludt, na ez határozta meg a napirendet.

Most 10 hónapos, nagyjából van napirend, de a "klasszikus" 1 alvás helyett 3x alszik, igaz alkalmanként csak fél órát/20 percet alszik.


Viszont 1 kérédsem van...nem kéne már több szilárdat adni?Persze ez egyéni i hogy halad, csak én abból indulok ki, hogy fiam 7 hónaposan már kapott falatkákat reggelire a cicizés mellett.

DE tényleg nem kötözködés, csak érdekel:)

2011. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kislànyom 6 hónapos múlt. Én nem csinálok gondot a napirendből. Ami tuti, 5-ször eszikés ez pontosan 4 óránként van. Ez határozza meg a napunkat. A reggeli ébredés után mindig pontosan 2 órát van ébren, utána mindig szundizik. Aztán a nap többi részében látom rajta mikor fáradt, de ezek az alvások nem fix idejűek. Majd alakul. Én nem izgulok ezen, az evés tuti, mellette meg játszunk, sétálunk stb. amiben kedvünket leljük és alvás akkor van amikor látom rajta...
2011. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyelőre elég, ha támpontok vannak, és van valamiféle sorrendiség a napi történések között.

Megpróbálhatod, hogy minden nap ugyanabban az időben teszed le aludni, pl. besötétíted a szobát hozzá, és lehet, hogy néhány nap vagy hét múlva lesz eredménye. Ezt most olvastam 13 hónapos babához, amikor már 1 napközbeni alvásra áll át, akkor jó, ha minden nap ugyanakkor van alvásidő napközben, mert egy idő után beáll arra a szervezete.

De szerintem egyelőre ne aggódj, ha nincs napirend, nem csinálsz semmit rosszul szerintem.

2011. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sosem dilemmáztam, a kislányom mégis beállította magának a napirendet. Persze vannak eltérések, de általában ugyanúgy megy minden.

Nála pl. úgy van, hogy ha 6-kor kel, ha 7-kor, akkor is 9-kor kell letenni délelőtti alvásra. Alszik 1,5-2 órát, aztán 11 körül tízóraizik. Utána megyünk bevásárolni, csavarogni. Ebédelni 2 körül szokott, utána alszik megint olyan 1,5 órát. Uzsonnázni 5 óra tájban szokott.

És akármekkorát alszik is délután (valamelyik nap 2,5 órát!!), akkor is 7-kor meg kell fürdetni, különben hiszti van. Fél 8-kor vacsi, és alszik.

De ezt teljes mértékben ő alakította.

Előtte 3-szor aludt nap közben, na akkor agyhalál volt! Sosem lehetett tudni, mikor lesz álmos, és mennyit fog aludni.

2011. aug. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy 6 hónapos a kislányom.
2011. aug. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi.Megnyugodtam.Kérdezte valaki,hogy nem kéne töbször szilárdat enni.De igen szerintem is,de a tízórai is gyötrelem mert nem akar semmit enni, csak cici.Már akarnék neki adni főziket is du.-tán,de meg se próbálom amíg így nyammog.Szerinted?
2011. aug. 27. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!