Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónaposan nincs "napirendünk...

3 hónaposan nincs "napirendünk", lesz valaha valami rendszer az életünkben?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondta, majd szépen kialakul egy napi ritmus úgy 3 hónapos korra. Olvasom itt, hogy másnak a babája ennyi idősen szinte pontosan 3 óránként eszik, magától elalszik és átalussza az éjszakákat. Hát mi ennek a közelében sem járunk. Össz-vissza eszünk (igény szerint szoptatom), nem ment a 2-3 óránkénti etetés bevezetése, egy-egy evés eltart úgy egy órát, cicin alszik el esetleg ölben ringatva, éjszaka is felkelünk (igaz ált. 2x), a büfiztetés egy örökkévalóság... Végül is nem teher ez számomra, csak szerintem a babának is jobb lenne ha kialakulna egy rendszer a mindennapjaiban, nem? Más hogy van ezzel?
2010. jan. 6. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden rendben van veletek. Nekünk az este 7 órás fürdetéstől kb. reggel 7-ig stabil a napirend, mert nagyrészt alszik, kétszer ébred, majdnem mindig ugyanabban az időben. Nappal örülünk, ha egyáltalán alszik valamit, akkor eszik, amikor kedve van, annyit, amennyit akar. Sokat játszunk, de egyébként is rajtunk lóg, nézelődik, vagy bambul a baba. A könyvekben írt napirend, meg az éjszakák átalvása, de leginkább az egyedül elalvás szerintem oltári nagy baromság.
2010. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt. Kb. 6-7 hónapos korára sikerült csak kialakítani egy stabil napirendet. Addig nekem is folyamatosan olyan napjaim voltak, mint neked. Össze-vissza evett, nagyon keveset aludt nappal. Az éjszakák aránylag hamar beálltak, mi is 2x ettünk. Szóval szerintem semmi gond nincs, főleg ha te is jól bírod (én nem bírtam túl jól). Majd ha kicsit nagyobb lesz, biztos nálatok is rendeződik.

Ja, és még sajnos most sem alussza át az éjszakát, pedig már 13 hónapos :-(

2010. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mintha az én fiamról olvasnék. Ő 3,5 hós, az esti fürdés-evés-alvás fix pont az életünkben, a többi ahogy esik úgy puffan. Igaz, nekem egyszer sem kelt éjszaka pici korában sem, (kopp, kopp, kopp...) eleinte 4kor kelt először, mostmár fél 6kor, de onnantól kukorékol egész nap. Alig alszik, max 10-20perceket, és majd' éhen akar halni néha, hiába evett előtte 1,5órával. Én is próbáltam bevezetni, hogy legalább 2 órát kibírjon evés nélkül, de néha már annyira ordít, hogy elviselhetetlen, néha meg kibír 4-5 órát is. Ő ilyen. :D
2010. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
:-) a fiam 4 hónapos, és nekünk sincs napirendünk...sőt, semmilyen rendünk nincs... akkor eszik, mikor éhes, van, hogy óránként. Csak a fürdés van mindig ugyan akkor - fél 9 -aztán kb 9-től cici, és azon alszik el, kb 10-re. mostanában már csak hajnalban ébred 1*, és fél 8-kor kelünk... ennyi a biztos, a nap többi része meg ahogy éppen alakul... szerintem nincs ezzel gond, ha téged nem zavar. ha álmos, alszik, ha éhes eszik, egyébként meg játszik, játszunk, meg nézelődünk, meg sétálunk... ennyi. :-)
2010. jan. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kislányom egy hét múlva lesz 5 hónapos. Semmi rendszer nincs a napirendünkben. Az esti fürdés is másfél órás időintervallumban mozog (18.00 és 19.30 között) ez attól függ hogy éppen hogy alszik, illetve mikor ébred. Az étkezések is vagy 3, vagy 4 óránként történnek, de nem ritka az 5 óra eltérés sem. Ami fix, hogy 21.00-kor (+- fél óra) alszik el, fél 1 és fél 3 között eszik egyszer, majd 5 körül ébred, és fix hogy akkor legalább egy órát játszik. A hajam meg égnek áll, de ez van, neki így jó.

:))

2010. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Annyira idegesítő, hogy mindenkinek az az első kérdése: hány óránként eszik? mi a napirendetek?

A hajam az égnek áll ilyenkor!!!


A pici fiam pénteken lesz 3hónapos.


Volt egy időszak, olyan 1,5hónapos, amikortól már csak tápszert evett, akkor 130-140ml volt egy evésre, és 3-4óránként. Mindenki el volt képedve, hogy milyen sokat eszik.


Aztán 2hónapos kora körül, mivel sokat bukott kapott A.R.-es tápszert, ezt egy napig bírta, este ordítás és csak teát volt hajlandó inni lefekvés előtt vagy 150ml-t. De szerencsére ez az egy nap elég is volt, mert utána már alig bukott. Akkor is csak azért, mert annyira eleven, hogy a sok mocorgástól jön vissza a tápi.

Na onnantól este fürcsi (ami nálunk 8-9fele volt mindig) után eszik és éjjel 3-4fel 120-130ml-t, és a maradék 5-6evésre meg 60-100ml-t. És ezt össze vissza teszi.


Nincs napirend, mert mi is jövünk-megyünk, mert a férjem itthon dolgozik, és napközben vannak a tennivalóink is. Egyenlőre nem is igényli.

Akkor alszik, eszik, játszik, amikor kedve szottyan.


Mondjuk én szerencsésnek mondhatom magam, mert vettünk egy játszószőnyeget, és azon akár másfél órán keresztül is elvan egyedül, van hogy ott alszik (pláne most, hogy mindenáron hasra akar fordulni, ami néha sikerül is neki, és ez ki is fárasztja rendesen, de fel is van háborodva, ha nem sikerül, de akkor is, ha segíteni merészelek neki), néha meg nyöszörög a cumijáért, azt odaadom és játszik tovább. Így van időm enni, mosni-teregetni, takarítani, stb.


Ennyit a napirendről.


Ja, és a napokban már annyira idegesített, hogy szinte leszidtak, hogy miért nincs napirendem, na kis is találtam egy frappáns választ.

Visszakérdezek, hogy te milyen időközönként szoktál enni, és neked mi a napirended?

Persze erre néznek rám bambán, de lassan rájönnek, hogy mi is a szitu.


A másik ami idegesít az az éjszaka átalvása.

Erre kérdem én, hogy melyik az a felnőtt, aki minden éjszakát átalszik pisilés és ivás nélkül, mert annak gratulálok. Én nem ez a kategória vagyok. Én minden éjjel pisilek egyszer legalább és inni is felkelek.


HÁT ENNYIT AZOKNAK A SOK NAPIRENDMÁNIÁSOKNAK, AKIK A MÁSIKAT PISZKÁLJÁK!

2010. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

15.16-os vagyok, utolsó válaszoló.

A fiam most 60cm és 5,2kiló.

Ami csak azért érdekes, mert írtam, hogy azt mondták, hogy sokat eszik, most meg, hogy össze-vissza, és ettől majd jól meg fog hízni. Jó kövér. :o)

2010. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia! Jaj de örülök, hoyg írtál! A Te fiad 60 cm és 5,2 kg? Megnyugodtam, mert az enyém 63 cm és 5,5 kg, ő tegnap volt 15 hetes. Ez a másik ami idegesít, hogy nem nagyon akar hízni. De látom nemcsak az én babám ilyen. De gondolom a Te fiad is olyan kis formás és csinos, nem? Mert az enyém szerintem igen, nem látszik rajta, hogy vékonyka.
2010. jan. 12. 07:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam kb. 3 hétig nem hízott egy grammot sem 3 hónapos kora előtt. Már aggódtunk, hogy mi lehet a baj, mert előtt nagyon kis falánk volt, 7 kiló most 3 hónaposan. Aztán rájöttünk, hogy egyszerűen nem szól, hogy éhes még. Ha egy kicsit eszik, akkor az neki elég, és alszik rá másfél órát. Viszont ha adunk neki még tápszert, akkor mint a kisfarkas, ráveti magát, és megeszik még vagy 60 ml-t. Azóta megint gyarapszik a súlya. Napirendünk amúgy nekünk sincs. Alszunk, eszünk, játszunk, amikor kedvünk tartja :)
2010. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon formás és izmos, tegnap már végül sikerült hasra fordulnia. :o)


A napirendhez annyit hozzátéve, hogy tényleg annak van igaza, amire én is rájöttem, mert szerencsére nem erőltetek semmi, aki azt mondja, hogy idővel kialakulnak a dolgok.


Én amiben nagyon precíz vagyok, (mert nagyon kíváncsi is, hogy mikor áll be a napirend, ha van egyáltalán napirend)hogy írom mikor mennyit eszik és mikor mennyit alszik.

Érdekes módon ki is alakult egy dolog már, ez születésétől: reggel felkel evés, majd általában visszaalszik fél órára, utána jön a megszokott peluscsere-átöltözés a hálózsákból "nappali ruhába"-majd torna, és utána játszik egyedül.

A másik ami kialakult, hogy reggel a torna után fennt van, és viszonylag jobban elfárad, mint a nap többi szakaszán, de hosszabb idő telik is el a két evés között. Vagyis reggeli után 3órával eszik, és utána durmi van anyával, alszik vagy két órát, de csak ha vele alszok.

A nap többi részébe csak 20-30prceket hajlandó aludni, de így sem alszik többet egy nap, mint 13óra, pedig hihetetlen aktív gyerkőc, olyan mint egy sajtkukac. :o)

2010. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!