Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » írnátok nekem mintaétrendet 3...

írnátok nekem mintaétrendet 3 és fél hónapos babámnak? Tápszeres.

Figyelt kérdés

eddig nem volt napirendünk.most próbálom bevezetni.3 óránként adok neki enni 150 ml.t ami nagyon nehezen megy le.

A suttógó könyv alapján próbálom a 4É-t


tehát Étkezés ,Ébrenlét/játék/ édes álom ,ÉN,

de pl felkel reggel 6 kor rögtön nem eszik,iszik pár kortyot és 1 órát hancúrozik.tehát 7 kor le megy a 150ml,de a következő 10 kor megint csúszik mert mikor felébred megint 1 óra játékkal kezd.


2011. aug. 25. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy nem könyv szerint csinálnám a dolgokat, eszembe se jutott így napirendet kialakítani. Szerintem az alapokat a gyerek adja meg, ő ahogy akarja.

Én a helyedben nem ragaszkodnék ehhez, hanem megfigyelném, neki mi a legjobb. Sokan mondjuk alvás-evés-játék sorrendet tartanak, a fiamnak ez sose volt jó.

Ébred, játék, kajcsi, alvás, nálunk ez vált be.

Mintaétrend alatt napirendet értettél egyébként? :) Mert csak tápszert kaphat még.

2011. aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem kell ilyen merevnek lenni már az elején is a gyermek"nevelésben".

Én sosem centiztem ki, hogy mikor etessem, a babám igényéhez igazodtam.

És ugyanúgy megvolt minden szép rendszerben-egy idő után, volt evés, alvás, játék, semmiben nem szenvedett hiányt, magától beállt szinte óramű pontosságúra, de nem én erőltettem.

Ha nem éhes nem fog előbb enni, ha épp álmos nem fog játszani stb. Ez nem baj.

Szerintem a babádat figyeld és ne a könyvekhez igazítsd, de ha te mégis úgy szeretnéd, ebben nem tudok segíteni.

Nem probléma ha még nincs percre pontos napirendetek, majd rendeződik!

2011. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor etettem, amikor éhes volt, és annyit evett, amennyi jól esett neki. Miért kellene erőltetni a 150 ml-t? A napirendet magának alakította ki, ami most, 11 hónaposan már régen, és gyönyörűen működik. A tápszeren kívül ennyi idősen nem kapott mást, 4 és fél hósan kezdtem a gyümölcsleveket, 5 hósan a pépeket.
2011. aug. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen napirendet értettem.egy lazát.kb mennyit kéne ennie egy nap?hány óránként stb.

mert eddig össze vissza ettünk amikor kért :hol 60 hol 30 hol 90ml-t egyszerre.de ez se jó mert akkor egész nap eszik és folyton emésztenie kell.

valamikor csak 660 ml teszik meg egy nap mostanában.mivel az esti evést 19-20 körül rendszerint alszik és csak annyira kell fel hogy egyen pár kortyot.biztos a meleg miatt.

2011. aug. 25. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a meleg miatt, de én sosem hagytam ilyen korban már (csak tápszeres volt), hogy ő találja ki, mikor egyen. Nem jó, ha mindig telítve van, és aludni sem tud olyan jót. Volt időszak, amikor csinálta ezt a fiam, hát durvának hangzik, de két napig tartott rászoktatnom, hogyha nem eszik kajcsi időben, éhes marad. Ha 150 körül szokott enni (ehhez se ragaszkodj, ha gyarapszik, akkor minden rendben), de csak 90-et eszik éppen, és nem hajlandó többre, akkor én nem 3 óra, hanem 2 és fél óra múlva adtam neki enni, akkor már lecsúszott a rendes adag. Ha előtte éhes volt, mondjuk másfél-2 óra múlva, akkor lekötöttem, sosem sírt, bár tudtam, hogy most már enne, valami mással foglalkoztunk. Ez a legjobb kor egyébként ehhez, ilyenkor nyílik a világ, fedezi fel a dolgokat.
2011. aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mi napirendünk 3,5 hónaposan ez volt.

6-kor kelés és akkor evett 120ml-t majd visszaaludt, 8-kor kelt.

9-9:30 körül 90ml-t evett és játszott.

12-kor megint evett 90ml-t, elaludt és aludt 2 fél 3-ig. 3-kor megint evett és mentünk sétálni. fél 6-kor fürdetés és 6-kor megevett 120ml-t, de volt, hogy kevesebbet, sosem erőltettem az evést. Játszott még picit és 7-8 körül alvás reggelig.Most 5 hónapos és 3-4 óránként eszik, de a tízóraija és az uzsonna már bébiétel. A mai napig nem eszik egyszerre akkora mennyiséget, amennyit a tápszeres doboz javasol. Szépen fejlődik, pedig nem könyvből nevelem. Nekem is megvan a Suttogó, de szerintem egyszer sem nyitottam még ki.

2011. aug. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sose erőltettem napirendet, ő alakítja ki magának, ami többnyire megy, bár vannak napok, amikor nem, mert meleg van, nyűgösebb stb. De végülis én sem minden napot tudok ugyanúgy megélni, mert sok befolyásoló tényező van. :)

Nálunk 6-7-kor kel, ez sem mindig ugyanannyi percre pontosan, én nem keltem fel azért, mert már ennie kéne. Ilyenkor 140-150 ml-t megeszik. Kis játék, aztán séta, majd alszik egy órát kb.

Ha 6-kor kelt, akkor 9 körül eszik megint, 120 ml körül, és innentől úgy kb. 3 óránként. Nem percre pontosan. Általában 120 körül, de ez se mindig csontra ugyanannyi, van amikor 130, van, amikor csak 80. Én nem is erőltetek le többet, mert ha 80, akkor sem kel utána hamarabb fel, hogy egyen, ha meg többet nyomok le, akkor csak visszabukja.

Attól függetlenül, hogy mikor eszik, 7-kor van fürdetés, 5-6 körüli evése után még séta. Fürdetés után még eszik, hogy a sorrend meg legyen, de van amikor csak alig nyammog, mert nem telt el túl sok idő az előző evés óta. Aztán fél10-10-kor még védőnői javaslatra etetés félálomban (8-tól alszik általában), így átalussza az éjszakát.

2011. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!