Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit ehet a babám?

Mennyit ehet a babám?

Figyelt kérdés
a kisfiam 9 hónapos. Reggelire 1 alma, 1 banán és keksz vagy rizs vagy pép a menüje. Ebédre egy Kecskeméti 190gr os főzit szokott enni, de kevés neki. Keverek bele 30 gr pépet, hogy több legyen. Még ezután is nyitja a kis száját. Nem kap több kaját sír, de amikor felveszem megnyugszik és ki is bír utána négy órát. A védőnő szerint nem szabad neki többet adni. Nem szokta elfordítani a fejét, hogy jól lakott. A védőnő szerint gyorsan eszik és nem érzi, hogy már jól lakott. Volt nektek is ilyen?
2009. ápr. 17. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
bárcsak nálunk is így lenne :) sztem adjál neki neki amennyit te jónak látsz. elvileg ugye testsúlykilogrammonként ki lehet számolni h mennyit kell egy babának enni egy bizonyos hízás eléréséhez. ha te úgy látod h jó súlyban vagytok, plusz izeg-mozog is gondolom már a manód, ami csak segíti őt a jó evésben, akkor adj még neki. nekem van hogy 260at is bever ebédre vagy uzsira, én hagyom, ha látom h jól esik neki :) még így is súlya alatt van a kisfiam (3250nel született és még mindig csak 8070), aki 9,5 hós
2009. ápr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár igaz az én babámnak főzök-a boltit meg sem eszi szerencsére,de sztem a 200-220gr már kell neki.meg is eszi ha nagyon ízlik neki ,de ő mutatja ha már nem kell,pedig 4perc alatt bekapkodja ha nagyon ízlik neki.nem volt még olyan,hogy túl etettem volna.Én próbáltam neki 2szer üvegeset adni mikor elutaztunk,hogy ne kelljen főzni nem ette meg,így ha utazunk is főzök neki,sztem sokkal finomabb.A nestlét próbáltam,hát kuka lett a vége,mert olyan büdös volt,hogy én sem enném meg...Próbáld ki neki ha te főzöl akkor milyen.én reggelire pépet adok neki gyümivel egy alma vagy körte meg egy fél banán-,mert az nálunk megfogja a hasát,ebédre főzök uzsira gyümölcs vagy gyümölcsös bébidesszert egy fél,plusz vagy babapiskóta -tönkölyös vagy pép,az nagyon bejön neki,vacsira meg azt amit ebédre kapott és tápszert,mert már apad a tejem-de egy kis cicit is kap,de az már csak olyan megnyugvásra.Ő is 9hónapos.
2009. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a 4hónapos kislányommal vagyok így. Ha nem venném ki a szájából a tápszeres-cumit, vagy sorra bontanám a bébiételeket, addig enne, míg ki nem pukkanna. Én is bajban vagyok, mennyi is az elég neki, mert ha hagyom enni, akkor utána fáj a pocakja, azért sír, de ha meg idő előtt veszem el az ételt, akkor azért. Ő most 170-180gr körül eszik egyszerre és úgy 4-5 óránként etetem. Éjjel tápszert kap, akkor sűrűbben is kel.
2009. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi reggel 250ml tápszert eszünk,2-orára rá egy gyümölcs vagy joghurt,ebéd 220g kecskeméti vagy amit mi eszünk az is 220g,4-ora mulva tejpép 200-210g,babapiskotát is teszek bele,este 250ml tápszer.Most egy éves és 8 hónaposan emeltem az adagot.Lehet hogy a reggelivel van a baj,mire érkezik az ebéd tul éhes.
2009. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi csajok a válaszokat! Én is szoktam főzni neki ebédre. Olyankor valamivel több kajcsit kap. Eddig kb. háromszor fordította el a fejét, hogy nem kér többet. Amúgy 10 kg, ezért nem merek neki többet adni.
2009. ápr. 17. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!