Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 even belul szeretnénk...

1-2 even belul szeretnénk babàt! A gond az, h én magyar vagyok, a pàrom francia, mi angolul beszelunk 1màssal! Azt szeretném, ha a gyerek majd beszéljen mind3nyelven! Hogy lehetne kivitelezni? Tapasztalat vki?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 14:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Csodálkozom, hogy senki sem vetette fel azt, hogy ahol a párok közti közös nyelv (angol) egyik félnek sem az anyanyelve (magyar, francia), ott legalább az egyik fél kezdje el tanulni a másik anyanyelvét, ideális esetben azét a félét, akinek a hazájában élnek. Én nem tudnám elképzelni, hogy egy francia lánnyal angolul édelegjek (és ez független a nyelvi szintemtől), ha egyszer az angol se az én, se az ő anyanyelve. Ráadásul se én nem boldogulnék francia nélkül Franciaországban, se ő magyar nélkül itt, tehát legalább az egyikőnknek meg kell hoznia azt az áldozatot, hogy elkezd egy új nyelvet tanulni. Én akkor is elkezdenék franciát tanulni legalább alapszinten, ha itt élnék egy francia lánnyal. Ha másért nem, azért, hogy kimutassam, mennyit jelent nekem az ami ő. Az angol mindkettőnknek csak egy külső nyelv lenne, amit az iskolában kötelező jelleggel tanultunk, nem egymás miatt.
2013. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%

Előző vagyok.


Még annyit, hogy ezzel az is elkerülhető, hogy a gyerek összevissza halljon nem kevesebb, mint HÁROM nyelvet a családban. (Én maradi módon nem vallom azt, hogy a gyerek 20 évvel későbbi élete "érdekében" mindenféle téren tömni kéne a fejét és direkt fejlesztgetni kéne mindennemű képességeit már születésétől.) Miért kéne egy gyereknek már babakora óta angolt tanulnia olyanoktól, akik nem feltétlenül anyanyelvi szinten beszélik az angolt, és azt is csak kényszerből teszik? (Nem mindenki tud azért angolul, mert karrier szempontjából szükségesnek tartja. Nem mindenki tervezi az életét külföldön vagy multinacionális cégeknél.) Nem hiszem, hogy ettől "szerencsésebb" lenne egy gyerek, ha felnő.

2013. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!